• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • এক বিশাল উদ্বোধনৰ বাবে সম্পূৰ্ণ সাজু আহমেদাবাদৰ অটল দলং; প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে দিলে "দৰ্শনীয়" আখ্যা

এক বিশাল উদ্বোধনৰ বাবে সম্পূৰ্ণ সাজু আহমেদাবাদৰ অটল দলং; প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে দিলে "দৰ্শনীয়" আখ্যা

প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰ বাজপেয়ীৰ নামেৰে নামাকৰণ কৰা দলংখনৰ এক অনন্য ডিজাইন আছে।

প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰ বাজপেয়ীৰ নামেৰে নামাকৰণ কৰা দলংখনৰ এক অনন্য ডিজাইন আছে।

প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰ বাজপেয়ীৰ নামেৰে নামাকৰণ কৰা দলংখনৰ এক অনন্য ডিজাইন আছে।

  • Share this:
শনিবাৰে সন্ধিয়া আহমেদাবাদৰ সবৰমতী নদীৰ সন্মুখৰ পূৱ আৰু পশ্চিম দিশক সংযোগ কৰা অটল দলং প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে উদ্বোধন কৰিব।

প্ৰাক্তন প্ৰধানমন্ত্ৰী অটল বিহাৰ বাজপেয়ীৰ নামেৰে নামাকৰণ কৰা ৩০০ মিটাৰ ফুট উচ্চতাৰে প্ৰতিষ্ঠিত দলংখনৰ এক অনন্য ডিজাইন আছে আৰু ইয়াক চকুত লগা এলইডি লাইটিঙেৰে সজ্জিত কৰি তোলা হৈছে যাৰ এক আভাস প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে তেওঁৰ দুদিনীয়া গুজৰাট ভ্ৰমণৰ পূৰ্বে প্ৰকাশ কৰিছিল।

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে নিজৰ টুইটাৰ একাউন্টত "অটল দলংখন দৰ্শনীয় নহয় নে" বুলি লিখি দলংখনৰ কেইখনমান ছবিও শ্বেয়াৰ কৰিছে।

কেৱল পথচাৰীৰ বাবে নিৰ্মিত দলংখনে নদীৰ সন্মুখত পৰ্যটকৰ আকৰ্ষণ বৃদ্ধি কৰিব আৰু ইয়াৰ পশ্চিমফালে থকা ফুলৰ বাগিচাখনক পূৱ ফালে আহি থকা কলা আৰু সংস্কৃতি কেন্দ্ৰৰ সৈতে সংযোগ কৰিব।



এই দলংখনে পশ্চিম তীৰৰ ফ্লাৱাৰ পাৰ্ক আৰু ইভেণ্ট গ্ৰাউণ্ডৰ মাজৰ প্লাজাৰ পৰা ইষ্ট বেংকৰ প্ৰস্তাৱিত কলা / সাংস্কৃতিক / প্ৰদৰ্শনী কেন্দ্ৰলৈ মাল্টি লেভেল কাৰ পাৰ্কিং আৰু পূব আৰু পশ্চিম তীৰৰ বিভিন্ন ৰাজহুৱা বিকাশৰ বাবে সংযোগ প্ৰদান কৰিব।

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে আজি ভাৰতৰ স্বাধীনতা সংগ্ৰামৰ সময়ত খাদী আৰু ইয়াৰ গুৰুত্বক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰাৰ উদ্দেশ্যে সাবৰমতী নদীৰ সন্মুখত অনুষ্ঠিত খাদী উৎসৱতো অংশগ্ৰহণ কৰিব। এই অনুষ্ঠানটোত গুজৰাটৰ ৭,৫০০ গৰাকী খাদী শিল্পীয়ে একে সময়তে চৰখা লাইভত ঘূৰাই থাকিব।

প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে দেওবাৰে ভুজত স্মৃতি ভান স্মাৰক উদ্বোধন কৰিব য'ত ২০০১ চনৰ বিধ্বংসী ভূমিকম্পত মৃত্যু হোৱা লোকসকলৰ নাম বহন কৰা হ'ব। ই ভূমিকম্পৰ পিছত দেখুওৱা লোকসকলৰ স্থিতিস্থাপকতাৰ মনোভাৱ উদযাপন কৰিব বুলি প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ কাৰ্যালয়ৰ এক বিবৃতিত কোৱা হৈছে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি