உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Assembly Election Results 2022: পাঁচ ৰাজ্যৰ নিৰ্বাচনত ধৰাশায়ী কংগ্ৰেছ, পৰাজয় মানি ৰাহুল গান্ধীয়ে ক'লে- কংগ্ৰেছে এই জনাদেশৰ পৰা শিক্ষা ল'ব

    Assembly Election Results 2022: পাঁচ ৰাজ্যৰ নিৰ্বাচনত ধৰাশায়ী কংগ্ৰেছ, পৰাজয় মানি ৰাহুল গান্ধীয়ে ক'লে- কংগ্ৰেছে এই জনাদেশৰ পৰা শিক্ষা ল'ব

    Congress performs in assembly elections: কংগ্ৰেছ এতিয়া দেশৰ পাঁচখন ৰাজ্যত তিষ্ঠি আছে

    Congress performs in assembly elections: কংগ্ৰেছ এতিয়া দেশৰ পাঁচখন ৰাজ্যত তিষ্ঠি আছে

    Congress performs in assembly elections: কংগ্ৰেছ এতিয়া দেশৰ পাঁচখন ৰাজ্যত তিষ্ঠি আছে

    • Share this:
    উত্তৰ প্ৰদেশ, উত্তৰাখণ্ড, পঞ্জাৱ, গোৱা, মণিপুৰ এই পাঁচখন ৰাজ্যৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ ফলাফলত (Assembly Election Results 2022) দেখা গৈছে কংগ্ৰেছৰ বিপৰ্যয়। কংগ্ৰেছে পঞ্জাৱকো বচাবলৈ সক্ষম নহ'ল। আম আদমী পাৰ্টীয়ে নিৰংকুশ সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰে এতিয়া পাঞ্জাবত চৰকাৰ গঠন কৰিব। আনহাতে প্ৰিয়ংকা গান্ধীয়ে উত্তৰ প্ৰদেশত কংগ্ৰেছৰ কমাণ্ড গ্ৰহণ কৰাৰ পিছতো দলটোৱে বিশেষ ফল দেখুৱাব নোৱাৰিলে।

    ৰাহুল গান্ধীয়ে (Rahul Gandhi) ৰাষ্ট্ৰীয় নেতৃত্বৰ জৰিয়তে দলক গতি দিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল যদিও নিৰ্বাচনী ফলাফলে এয়া বিফল বুলি প্ৰমাণ কৰিলে। নৱজ্যোত সিং সিদ্ধু, মুখ্যমন্ত্ৰী চৰণজিৎ সিং চান্নী, হৰিশ ৰাৱাটৰ দৰে ব্যক্তিয়েও নিৰ্বাচনত পৰাজিত হ'বলগীয়া হয়।

    সন্ধিয়া ৬.৩০ বজালৈ কংগ্ৰেছে উত্তৰ প্ৰদেশত (Uttar Pradesh) ৪০৩খন বিধানসভা আসনৰ ভিতৰত মাত্ৰ ২খন, পাঞ্জাৱত ১১৭খন বিধানসভা আসনৰ ভিতৰত ১৮খন, উত্তৰাখণ্ডত ৭০খন বিধানসভা আসনৰ ভিতৰত ১৮খন, গোৱাত ৪০ বিধানসভা আসনৰ ভিতৰত ১১খন আৰু মণিপুৰত ৬০ বিধানসভা আসনৰ ভিতৰত ৪খনত জয়ী হৈছে।

    কংগ্ৰেছ (INC) এতিয়া দেশৰ পাঁচখন ৰাজ্যত তিষ্ঠি আছে, মিত্ৰতাৰে চৰকাৰ চলাই আছে। তামিলনাডু, ৰাজস্থান, মহাৰাষ্ট্ৰ, ঝাৰখণ্ড আৰু ছত্তীশগড়ৰ ৰাজস্থান আৰু ছত্তীশগড়ক বাদ দি প্ৰতিখন ৰাজ্যতে কংগ্ৰেছৰ শক্তিশালী অংশ আছে। এতিয়া পাঞ্জাৱো (Punjab) কংগ্ৰেছৰ হাতৰ পৰা ওলাই গৈছে।

    ৰাহুল গান্ধীয়ে কয়, কংগ্ৰেছে জনাদেশৰ পৰা শিকিব। নিৰ্বাচনৰ ফলাফল ওলাই অহাৰ পিছত কংগ্ৰেছে এটা ডাঙৰ বিফলতাৰ সন্মুখীন হয়। কংগ্ৰেছে কল্পনাও কৰা নাছিল যে দলটোৱে ইয়াৰ গণ আধাৰ ইমানলৈ হেৰুৱাব।

    ৰাহুল গান্ধীয়ে কংগ্ৰেছৰ এই বিপৰ্যয়ক মানি লৈ কয় যে তেওঁৰ দলে এই জনাদেশৰ পৰা শিকিব আৰু দেশৰ জনসাধাৰণৰ স্বাৰ্থত কাম কৰি যাব। তেওঁ কৈছিল, "জনাদেশ নম্ৰতাৰে গ্ৰহণ কৰিছো। জয়ী হোৱাসকলৰ বাবে শুভকামনা। সকলো কংগ্ৰেছ কৰ্মী আৰু স্বেচ্ছাসেৱকক তেওঁলোকৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু নিষ্ঠাৰ বাবে অভিনন্দন। আমি ইয়াৰ পৰা শিকিম আৰু ভাৰতৰ জনসাধাৰণৰ স্বাৰ্থত কাম কৰি যাম।''
    Published by:Gautam Barman
    First published: