• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • অৰুণাচলৰ পৰা সন্ধানহীন হোৱা ১৯ জন শ্ৰমিকৰ ভিতৰত ৭ জনৰ সন্ধান লাভ, উদ্ধাৰত নিয়োজিত বায়ু সেনাৰ হেলিকপ্টাৰ ...

অৰুণাচলৰ পৰা সন্ধানহীন হোৱা ১৯ জন শ্ৰমিকৰ ভিতৰত ৭ জনৰ সন্ধান লাভ, উদ্ধাৰত নিয়োজিত বায়ু সেনাৰ হেলিকপ্টাৰ ...

Photo-ANI

Photo-ANI

১৩ জুলাইত অৰুণাচল প্ৰদেশৰ কুৰুং কুমে জিলাৰ পৰা সন্ধানহীন হোৱা অসমৰ ১৯ জন নিৰ্মাণ শ্ৰমিকৰ ভিতৰত ৭ জনক বিচাৰি উলিওৱা হৈছে আৰু উদ্ধাৰ কৰা হৈছে।

  • Share this:
১৩ জুলাইত অৰুণাচল প্ৰদেশৰ কুৰুং কুমে জিলাৰ পৰা সন্ধানহীন হোৱা অসমৰ ১৯ জন নিৰ্মাণ শ্ৰমিকৰ ভিতৰত ৭ জনক বিচাৰি উলিওৱা হৈছে আৰু উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। আইএএফ হেলিকপ্টাৰসমূহ অনুসন্ধান আৰু উদ্ধাৰ অভিযানত নিয়োজিত হৈ আছে। তেওঁলোকক চিকিৎসা সহায় প্ৰদান কৰা হৈছে। এজন চৰকাৰী বিষয়াই কৈছিল যে বাকী থকা আন শ্ৰমিকসকলৰ সন্ধান চলি আছে। অৱশ্যে, এই সকলো লোকক কোনে আৰু ক'ৰ পৰা ৰক্ষা কৰিছিল সেয়া স্পষ্ট নহয়। বিষয়াজনে কৈছিল যে যিসকল শ্ৰমিকক অনুসন্ধান কৰা হৈছে তেওঁলোকৰ শৰীৰ অতি দুৰ্বল বুলি জানিব পৰা গৈছে। এই সকলো লোকক খাদ্য আৰু ঔষধ দিয়া হৈছে। তেওঁক সীমান্ত পথ সংস্থাৰ (বিআৰঅ') শিবিৰত কাম কৰিবলৈ নিযুক্ত কৰা হৈছিল বুলি ধাৰণা কৰা হয়।

চৰকাৰী বিষয়াজনে কৈছে যে তেওঁলোকৰ স্বাস্থ্যৰ অৱস্থা উন্নত হোৱাৰ পিছত তেওঁৰ বিবৃতিবোৰ লিপিবদ্ধ কৰা হ'ব। ১৯ জন শ্ৰমিকৰ বেছিভাগেই মুছলমান আৰু তেওঁলোক সকলোৱে কুৰুং কুমেৰ ডামিন চাৰ্কলৰ পৰা চীন সীমান্তলৈ এটা পথ নিৰ্মাণত নিয়োজিত আছিল। প্ৰকল্পটো BROৰ দ্বাৰা পৰিচালিত।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি