உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • মণিপুৰত ভয়ংকৰ উগ্ৰপন্থী আক্ৰমণ ! অসম ৰাইফলৰ কমাণ্ডিং অফিচাৰৰ পত্নী আৰু সন্তানসহ ৭ জন নিহত...

    মণিপুৰত ভয়ংকৰ উগ্ৰপন্থী আক্ৰমণ ! অসম ৰাইফলৰ কমাণ্ডিং অফিচাৰৰ পত্নী আৰু সন্তানসহ ৭ জন নিহত...

    মণিপুৰ (Manipur)ত অসম ৰাইফলৰ (Assam Rifles) কমাণ্ডিং অফিচাৰ আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালক উগ্ৰপন্থীয়ে আক্ৰমণ কৰিছে। শনিবাৰে পুৱা ১০ বজাত শ্বেখান-বেহিয়াং আৰক্ষী থানাৰ এলেকাত এই আক্ৰমণ সংঘটিত হয়।

    মণিপুৰ (Manipur)ত অসম ৰাইফলৰ (Assam Rifles) কমাণ্ডিং অফিচাৰ আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালক উগ্ৰপন্থীয়ে আক্ৰমণ কৰিছে। শনিবাৰে পুৱা ১০ বজাত শ্বেখান-বেহিয়াং আৰক্ষী থানাৰ এলেকাত এই আক্ৰমণ সংঘটিত হয়।

    মণিপুৰ (Manipur)ত অসম ৰাইফলৰ (Assam Rifles) কমাণ্ডিং অফিচাৰ আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালক উগ্ৰপন্থীয়ে আক্ৰমণ কৰিছে। শনিবাৰে পুৱা ১০ বজাত শ্বেখান-বেহিয়াং আৰক্ষী থানাৰ এলেকাত এই আক্ৰমণ সংঘটিত হয়।

    • Share this:
    মণিপুৰ (Manipur)ত অসম ৰাইফলৰ (Assam Rifles) কমাণ্ডিং অফিচাৰ আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালক উগ্ৰপন্থীয়ে আক্ৰমণ কৰিছে। শনিবাৰে পুৱা ১০ বজাত শ্বেখান-বেহিয়াং আৰক্ষী থানাৰ এলেকাত এই আক্ৰমণ সংঘটিত হয়। প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, ৪৬ অসম ৰাইফলছৰ কমাণ্ডিং বিষয়াসকলে তেওঁলোকৰ পৰিয়াল আৰু কিউআৰটিৰ সৈতে আছিল যেতিয়া উগ্ৰপন্থীসকলে তেওঁলোকৰ কনভয়ত আক্ৰমণ কৰিছিল। সুত্ৰ অনুসৰি, আক্ৰমণটোত কমাণ্ডিং বিষয়া, তেওঁৰ পত্নী আৰু এটা শিশু আৰু QRTত নিযুক্ত ৪ জন জোৱান নিহত হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। অৱশ্যে, বৰ্তমান সেনাই এই সন্দৰ্ভত এক আনুষ্ঠানিক বিবৃতি জাৰি কৰা নাই।

    মণিপুৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰী নংথম্বাম বীৰেন সিঙে এই আক্ৰমণক তীব্ৰ গৰিহণা দিয়ে। তেওঁ অপৰাধীসকলৰ বিৰুদ্ধে আইনী ব্যৱস্থা ল'বলৈ চেষ্টা কৰিব। তেওঁ কৈছে যে এইটো অমানৱীয় আৰু সন্ত্ৰাসবাদী কাৰ্য।



    ইংৰাজী নিউজ চেনেল ইণ্ডিয়া টুডেৰ মতে, সেনা সুত্ৰই কয়, 'কুইক ৰিএকচন দলৰ সৈতে বিষয়াজনৰ পৰিয়ালৰ সদস্যসকল কনভয়ত আছিল। হতাহত হোৱাৰ আশংকা কৰা হৈছে। অভিযান এতিয়াও অব্যাহত আছে। এতিয়া অধিক তথ্যৰ বাবে অপেক্ষা।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: