உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • বিজেপিক ভোট দিলে ৫০ টকাত লাভ কৰিব সুৰাৰ কোৱাৰ্টাৰ বটল, ঘোষণা কৰিলে অন্ধ্ৰপ্ৰদেশ বিজেপিৰ সভাপতিয়ে

    বিজেপিক ভোট দিলে ৫০ টকাত লাভ কৰিব সুৰাৰ কোৱাৰ্টাৰ বটল, ঘোষণা কৰিলে অন্ধ্ৰপ্ৰদেশ বিজেপিৰ সভাপতিয়ে

    বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সভাপতিজনে লগতে কয় যে, 'ৰাজ্যখনৰ প্ৰতিগৰাকী লোকে মাহে ১২০০০ টকা সুৰাত খৰচ কৰে। ৰাজ্যখনৰ প্ৰায় এক কোটি লোকে সুৰা সেৱন কৰে।'

    বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সভাপতিজনে লগতে কয় যে, 'ৰাজ্যখনৰ প্ৰতিগৰাকী লোকে মাহে ১২০০০ টকা সুৰাত খৰচ কৰে। ৰাজ্যখনৰ প্ৰায় এক কোটি লোকে সুৰা সেৱন কৰে।'

    বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সভাপতিজনে লগতে কয় যে, 'ৰাজ্যখনৰ প্ৰতিগৰাকী লোকে মাহে ১২০০০ টকা সুৰাত খৰচ কৰে। ৰাজ্যখনৰ প্ৰায় এক কোটি লোকে সুৰা সেৱন কৰে।'

    • Share this:
    অন্ধ্ৰপ্ৰদেশত বিজেপি দল শাসনলৈ আহিলে ৫০ টকাত যোগান ধৰা হ'ব সুৰাৰ কোৱাৰ্টাৰ। মঙলবাৰে এই কথা জনাই ৰাজ্যখনৰ বিজেপিৰ সভাপতি বীৰৰাজুৱে।

    বিজেপিৰ এখন জনসভাত ভাষণ প্ৰদান কৰি বীৰৰাজুৱে কয় যে, ৰাজ্য চৰকাৰে বেছি দামত নিম্ন কোৱালিটীৰ সুৰা যোগান ধৰিছে। বহু ভুৱা ব্ৰেণ্ডৰ সুৰা বজাৰত ভৰি পৰিছে। কিন্তু বজাৰত উপলব্ধ নহয় সকলোৱে চিনিপোৱা আৰু জনপ্ৰিয় সুৰাৰ ব্ৰেণ্ড।

    বিজেপিৰ ৰাজ্যিক সভাপতিজনে লগতে কয় যে, 'ৰাজ্যখনৰ প্ৰতিগৰাকী লোকে মাহে ১২০০০ টকা সুৰাত খৰচ কৰে। ৰাজ্যখনৰ প্ৰায় এক কোটি লোকে সুৰা সেৱন কৰে। আৰু সেই সুৰা সেৱন কৰা ১ কোটি লোকে ২০২৪ত বিজেপিক ভোট দিব লাগে।'

    বীৰৰাজুৰ ঘোষণা- যদি ২০২৪ত বিজেপি শাসনলৈ আহে তেন্তে কোৱালিটীৰ সুৰা ৭৫ টকাত যোগাদন ধৰিব। যদি ৰাজহ মজবুত হয় তেন্তে প্ৰতিটো কাৱাৰ্টাৰ বটল ৫০ টকাত যোগান ধৰিব।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Himangshu Bhuyan
    First published: