AN-32 বিমান দুৰ্ঘটনাত আটাইকেইজনৰে মৃত্যু, বায়ুসেনাই খবৰ দিলে পৰিয়ালক

এই সন্দৰ্ভত IAF দলে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালবৰ্গকো জনায়।

news18assam
Updated:June 13, 2019, 2:07 PM IST
AN-32 বিমান দুৰ্ঘটনাত আটাইকেইজনৰে মৃত্যু, বায়ুসেনাই খবৰ দিলে পৰিয়ালক
এই সন্দৰ্ভত IAF দলে তেওঁলোকৰ পৰিয়ালবৰ্গকো জনায়।
news18assam
Updated: June 13, 2019, 2:07 PM IST
অসমৰ যোৰহাট এয়াৰবেছৰ পৰা উৰণৰ পিছতে দুৰ্ঘটনা হোৱা ভাৰতীয় বায়ুসেনাৰ AN-32 বিমানত থকা ১৩জনৰে মৃত্যু। ভাৰতীয় বায়ুসেনাই বৃহস্পতিবাৰে ইয়াৰ বিষয়ে জনায়। বায়ুসেনাৰ টুইটাৰ একাউণ্টৰ জৰিয়তে জনালে যে বৃহস্পতিবাৰে উদ্ধাৰকাৰী দল ধ্বংসাৱশেষৰ ওচৰত উপস্থিত হৈছিল। সেই স্থানত ১৩জন লোকৰ মৃতদেহৰ কোনো প্ৰমাণ পোৱা নগ’ল। আশংকা কৰা হৈছে যে এই দুৰ্ঘটনাত আটাইকেইজনৰে মৃত্যু হৈছে। বায়ুসেনাই ১৩জন লোকৰে পৰিয়ালক খবৰ দিয়ে।

৩ জুনত যোৰহাটত সন্ধানহীন হৈছিল বায়ুসেনাৰ বিমানখন। উৰণৰ ৫ মিনিট পিছতে সন্ধানহীন হৈছিল বিমানখন। দুপৰীয়া ১২.২৫ বজাত যাত্ৰা কৰিছিল বিমানখন আৰু ১ বজাত অন্তিমবাৰৰ পৰা যোগাযোগ হৈছিল। বিমানখনত ৮জন ক্ৰিউ, ৫ যাত্ৰীসহ ১৩জন লোক আছিল। অৰুণাচলৰ মেছুকাৰ এডভান্স লেণ্ডিং গ্ৰাউণ্ডলৈ গৈছিল বিমানখন।

 




অভিশপ্ত বিমানখনত থকা ১৩জনৰে মৃত্যু। মৃত জি এম চাৰ্লছ, এইছ বিনোদ, আৰ থাপা, এ টানৱাৰ, এছ মহান্তী, এম কে গাৰ্গ, কে কে মিশ্ৰ, অনুপ কুমাৰ, এছ কে সিং, ছেৰিন, পংকজ, পুটালী আৰু ৰাজেশ কুমাৰৰ মৃত্যু।

১২ হাজাৰ ফুট তলত পৰি আছিল ধ্বংসাৱশেষ
অৰুণাচলপ্ৰদেশ চৰকাৰৰ তৰফৰ পৰা সেই এলেকাৰ মানচিত্ৰ মুকলি কৰা হৈছিল, য’ত AN-32 বিমানৰ ধ্বংসাৱশেষ পোৱা গৈছিল। ১২ হাজাৰ ফুট তলত পৰি আছিল ধ্বংসাৱশেষ।
আৰু চাওক পৰৱৰ্তী বাতৰি