உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • CAA এক বাস্তৱ আৰু ই বাস্তৱ হৈ থাকিব, ক'ৰোনা ঢৌ শেষ হোৱাৰ লগে লগে CAA কাৰ্যকৰী কৰা হ'ব : অমিত শ্বাহ

    CAA এক বাস্তৱ আৰু ই বাস্তৱ হৈ থাকিব, ক'ৰোনা ঢৌ শেষ হোৱাৰ লগে লগে CAA কাৰ্যকৰী কৰা হ'ব : অমিত শ্বাহ

    অমিত শ্বাহে কয় যে ক'ৰোনা ঢৌ হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে CAAৰ কাম আৰম্ভ হ'ব। অমিত শ্বাহে স্পষ্টকৈ কৈছে যে CAA কেন্দ্ৰৰ কাৰ্যসূচীত আছে আৰু ইয়াক যিকোনো মূল্যত পূৰণ কৰা হ'ব।

    অমিত শ্বাহে কয় যে ক'ৰোনা ঢৌ হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে CAAৰ কাম আৰম্ভ হ'ব। অমিত শ্বাহে স্পষ্টকৈ কৈছে যে CAA কেন্দ্ৰৰ কাৰ্যসূচীত আছে আৰু ইয়াক যিকোনো মূল্যত পূৰণ কৰা হ'ব।

    অমিত শ্বাহে কয় যে ক'ৰোনা ঢৌ হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে CAAৰ কাম আৰম্ভ হ'ব। অমিত শ্বাহে স্পষ্টকৈ কৈছে যে CAA কেন্দ্ৰৰ কাৰ্যসূচীত আছে আৰু ইয়াক যিকোনো মূল্যত পূৰণ কৰা হ'ব।

    • Share this:
    পশ্চিম বংগ বিধানসভা নিৰ্বাচনত পৰাজিত হোৱাৰ এবছৰ পিছত, কেন্দ্ৰীয় গৃহ মন্ত্ৰী অমিত শ্বাহ পশ্চিম বংগ ভ্ৰমণলৈ আহে। ইফালে, তেওঁ কয় যে নাগৰিকত্ব সংশোধনী আইন (CAA) যিকোনো মূল্যত কাৰ্যকৰী কৰা হ'ব। তেওঁ বৃহস্পতিবাৰে শিলিগুৰিত এক ৰেলীত কৈছে যে পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে CAA সম্পৰ্কে উৰাবাতৰি বিয়পাই আছে যে CAA সকলোৰে ওপৰত কাৰ্যকৰী কৰা নহ'ব। আমি যিকোনো মূল্যতে CAA কাৰ্যকৰী কৰিম। তেওঁ কয় যে ক'ৰোনা ঢৌ হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে CAAৰ কাম আৰম্ভ হ'ব। অমিত শ্বাহে স্পষ্টকৈ কৈছে যে CAA কেন্দ্ৰৰ কাৰ্যসূচীত আছে আৰু ইয়াক যিকোনো মূল্যত পূৰণ কৰা হ'ব।

    মমতা বেনাৰ্জীয়ে কয়, আপুনি সংসদত বিধেয়কখন কিয় গৃহীত নকৰে?
    পশ্চিম বংগৰ মুখ্যমন্ত্ৰী মমতা বেনাৰ্জীয়ে কৈছে যে এইটো এটা আঁচনি। যদি হয়, তেওঁলোকে এই বিধেয়কখন সংসদত কিয় গৃহীত নকৰে? মই আপোনাক কৈছো যে তেওঁলোকে ২০২৪ চনত ক্ষমতালৈ নাহে। মই কাৰো নাগৰিকত্বৰ অধিকাৰ ক্ষতিগ্ৰস্ত হোৱাটো নিবিচাৰো।

    CAA বাস্তৱত আছে আৰু থাকিব
    এনডিটিভিৰ মতে, অমিত শ্বাহে কয়, "মই আজি উত্তৰ বংগলৈ আহিছো। মই এটা কথা অতি স্পষ্ট কৈ দিব বিচাৰো যে দিদিয়ে CAA সম্পৰ্কে উৰাবাতৰি প্ৰচাৰ কৰি আছে যে ইয়াক কাৰ্যকৰী কৰিব নোৱাৰি, কিন্তু মই ক'ব বিচাৰো যে কৰোনাৰ গতি হ্ৰাস হোৱাৰ লগে লগে CAA কাৰ্যকৰী কৰা হ'ব," তেওঁ কয় যে CAA এক বাস্তৱ আৰু ই বাস্তৱ হৈ থাকিব। তৃণমূল কংগ্ৰেছে ইয়াৰ বিষয়ে একো কৰিব নোৱাৰে। সংশোধিত নাগৰিকত্ব আইনখন ২০১৯ চনত আহিছিল, তেতিয়াৰ পৰা ২০২০ চনলৈকে, ই দিল্লীৰ শ্বাহিন বাগত কেইবা মাহ ধৰি ব্যাপক প্ৰতিবাদৰ সন্মুখীন হৈছিল। যদিও চৰকাৰে কেতিয়াও ইয়াৰ পিছফালে অহা নাই, এতিয়া ইমান দিন ধৰি কাৰ্যকৰী নোহোৱাৰ পিছত, কোৱা হৈছিল যে চৰকাৰে ইয়াক শীতল ভঁৰালত ৰাখিছে।

    মমতা দিদিয়ে অনুপ্ৰৱেশ বিচাৰে
    কিন্তু পশ্চিম বংগৰ শিলিগুৰিত অমিত শ্বাহে স্পষ্ট কৰি দিছে যে এইটো কেৱল এটা উৰাবাতৰি। তেওঁ কয় যে তৃণমূল কংগ্ৰেছে উৰাবাতৰি বিয়পাই আছে যে নাগৰিকত্ব আইন কেতিয়াও মাটিত নানামে। কিন্তু মই তেওঁলোকক ক'ব বিচাৰো যে আমি CAA কাৰ্যকৰী কৰিম।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: