• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • বিহাৰৰ ৰাজনৈতিক উত্থান-পতনৰ মাজতে ক'ভিড পজিটিভ অধ্যক্ষ; কিন্তু এদিনতে হ'ল আৰোগ্য

বিহাৰৰ ৰাজনৈতিক উত্থান-পতনৰ মাজতে ক'ভিড পজিটিভ অধ্যক্ষ; কিন্তু এদিনতে হ'ল আৰোগ্য

বিহাৰ বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ বিজয় কুমাৰ সিনহাই কয় যে তেওঁ ক'ভিড পজিটিভ ধৰা পৰাৰ এদিন পিছত কৰা পুনৰ ক'ভিড পৰীক্ষাত নিগেটিভ হয়।

বিহাৰ বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ বিজয় কুমাৰ সিনহাই কয় যে তেওঁ ক'ভিড পজিটিভ ধৰা পৰাৰ এদিন পিছত কৰা পুনৰ ক'ভিড পৰীক্ষাত নিগেটিভ হয়।

বিজেপিৰ এজন বিধায়ক সিনহাই টুইটাৰত উচ্ছাসিতভাৱে ঘোষণা কৰে যে এদিন আগতে তেওঁ পজিটিভ আছিল যদিও সোমবাৰে তেওঁৰ পৰীক্ষাৰ প্ৰতিবেদন নিগেটিভ আছিল।

  • Share this:

বিহাৰ বিধানসভাৰ অধ্যক্ষ বিজয় কুমাৰ সিনহাই কয় যে তেওঁ ক'ভিড পজিটিভ ধৰা পৰাৰ এদিন পিছত কৰা পুনৰ ক'ভিড পৰীক্ষাত নিগেটিভ হয়। ৰাজ্যখনত এক প্ৰচলিত ৰাজনৈতিক ধুমুহাৰ মাজত, য'ত তেওঁ যিকোনো নতুন প্ৰস্তুতিৰ বৈধতা নিৰ্ধাৰণত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিব। বিজেপিৰ এজন বিধায়ক সিনহাই টুইটাৰত উচ্ছাসিতভাৱে ঘোষণা কৰে যে এদিন আগতে তেওঁ পজিটিভ আছিল যদিও সোমবাৰে তেওঁৰ পৰীক্ষাৰ প্ৰতিবেদন নিগেটিভ আছিল।


বহুতে মাইক্ৰ'ব্লগিং ছাইটত অধ্যক্ষক কোভিড নিগেটিভ বুলি ঘোষণা কৰাৰ দ্ৰুততাত আচৰিত হোৱাৰ কথা প্ৰকাশ কৰে, আৰু লগতে স্বাস্থ্য দপ্তৰটো বিজেপিৰ মঙ্গল পাণ্ডেৰ হাতত থকাৰ কথাতোৰো সমালোচনা কৰে। সোমবাৰে নিশা আন এজন বিজেপি নেতা ৰাম নাৰায়ণ মণ্ডলৰ নেতৃত্বত বিধানসভাৰ নৈতিক সমিতিৰ সদস্যসকলে সিনহাক সাক্ষাৎ কৰে আৰু এখন প্ৰতিবেদন দাখিল কৰে।




যদিও মণ্ডলে গোপনীয়তাৰ কথা উল্লেখ কৰি বিৱৰণ প্ৰকাশ কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল, দলটোৰ সূত্ৰই কৈছিল যে প্ৰতিবেদনটো যোৱা বছৰ মাৰ্চ মাহৰ এটা ঘটনাৰ বিষয়ে আছিল যেতিয়া বিৰোধী আৰজেডি বিধায়কসকলে অধ্যক্ষক তেওঁৰ আসনৰ ভিতৰত বন্দী কৰি ৰাখিছিল আৰু আৰক্ষীক মাতি অনা হৈছিল। সূত্ৰটোৱে প্ৰকাশ কৰিছে যে প্ৰতিবেদনখনত প্ৰায় ১৮ জন বিধায়কক অভিযুক্ত কৰা হৈছে, যাৰ নাম জানিব পৰা নাই।


বিধানসভা সচিবালয়ৰ বিষয়াসকলে কৈছে যে এনে ক্ষেত্ৰত, অধ্যক্ষৰ পৰামৰ্শ অনুসৰি সংশ্লিষ্ট বিধায়কসকলক জাননী জাৰি কৰা হয়, যিয়ে পৰৱৰ্তী পদক্ষেপৰ সিদ্ধান্ত ল'ব পাৰে, আৰু আনকি তেওঁ তেওঁলোকৰ উত্তৰ কিমান সন্তোষজনক বা অন্যথা বিবেচনা কৰে তাৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি অযোগ্যতাৰ নিৰ্দেশ দিব পাৰে। বিধানসভাত আৰজেডিৰ ৭৯ জন বিধায়ক আছে, যাৰ কাৰ্যকৰী শক্তি ২৪২। এইটো একক বৃহত্তম দল আৰু ইয়াৰ বিধায়কসকলৰ অযোগ্যতাই ৰাজনৈতিক উত্থান-পতন ৰখাৰ ক্ষমতা হ্ৰাস কৰিব।



মুখ্যমন্ত্ৰী নীতিশ কুমাৰৰ জেডি(ইউ), যি মিত্ৰজোঁটৰ ওপৰত প্লাগ টানিব পাৰে বা নকৰিব পাৰে, তেওঁৰ ৪৪ জন বিধায়ক আছে, আৰু এজন নিৰ্দলীয় বিধায়ক সুমিত সিঙৰ সমৰ্থন লাভ কৰিছে, যি এজন মন্ত্ৰী আৰু প্ৰাক্তন মুখ্যমন্ত্ৰী জিতন ৰাম মাঁঝিৰ হিন্দুস্তানী আৱাম মৰ্চাৰ চাৰিজন সদস্য।
Published by:Subham Goswami
First published: