• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Amarnath Yatra: আৰম্ভ হোৱাৰ অলপ পিছতে পুনৰ বন্ধ হ'ল অমৰনাথ যাত্ৰা, প্ৰতিকূল বতৰৰ বাবে এই সিদ্ধান্ত প্ৰশাসনৰ ...

Amarnath Yatra: আৰম্ভ হোৱাৰ অলপ পিছতে পুনৰ বন্ধ হ'ল অমৰনাথ যাত্ৰা, প্ৰতিকূল বতৰৰ বাবে এই সিদ্ধান্ত প্ৰশাসনৰ ...

ডাৱৰ বিস্ফোৰণৰ ঘটনাৰ পিছত সোমবাৰে আৰম্ভ হোৱা অমৰনাথ যাত্ৰা পুনৰ বন্ধ কৰা হৈছে। বেয়া বতৰৰ বাবে স্থানীয় প্ৰশাসনে এই সিদ্ধান্ত লৈছে।

ডাৱৰ বিস্ফোৰণৰ ঘটনাৰ পিছত সোমবাৰে আৰম্ভ হোৱা অমৰনাথ যাত্ৰা পুনৰ বন্ধ কৰা হৈছে। বেয়া বতৰৰ বাবে স্থানীয় প্ৰশাসনে এই সিদ্ধান্ত লৈছে।

ডাৱৰ বিস্ফোৰণৰ ঘটনাৰ পিছত সোমবাৰে আৰম্ভ হোৱা অমৰনাথ যাত্ৰা পুনৰ বন্ধ কৰা হৈছে। বেয়া বতৰৰ বাবে স্থানীয় প্ৰশাসনে এই সিদ্ধান্ত লৈছে।

  • Share this:
ডাৱৰ বিস্ফোৰণৰ ঘটনাৰ পিছত সোমবাৰে আৰম্ভ হোৱা অমৰনাথ যাত্ৰা পুনৰ বন্ধ কৰা হৈছে। বেয়া বতৰৰ বাবে স্থানীয় প্ৰশাসনে এই সিদ্ধান্ত লৈছে। প্ৰশাসনে কৈছিল যে পাঞ্জতৰানী আধাৰ শিবিৰৰ ভক্তৰ দলটোৱে আজি অমৰনাথ গুহালৈ ৰাওনা হ'ব নোৱাৰিলে। কাৰণ পাঞ্জতৰানী আৰু গুহাৰ ওচৰত প্ৰচণ্ড বৰষুণ হৈছিল।

৮ জুলাইৰ সন্ধিয়া অমৰনাথ গুহাৰ ওচৰত ডাৱৰ বিস্ফোৰণৰ ফলত নিম্ন অঞ্চলত বান পৰিস্থিতিৰ সৃষ্টি হৈছিল। ঘটনাটোত ষোল্লজন ভক্ত নিহত হৈছিল, আনহাতে ১০০ ৰো অধিক লোক আহত হৈছিল। এতিয়াও ৪০ জন ভক্ত সন্ধানহীন হৈ আছে, উদ্ধাৰকাৰী দলে এতিয়াও তেওঁলোকক বিচাৰি উলিয়াবলৈ উদ্ধাৰ অভিযানত আছে। জম্মুৰ উপায়ুক্ত অৱনী লাভাছাই ১১ জুলাইত বা তাৰ আগতে পঞ্জীয়ন কৰা সকলো যাত্ৰীক ভাগৱতী নগৰ আধাৰ শিবিৰলৈ যাবলৈ কৈছিল। এতিয়ালৈকে, ৮৪ জন তীৰ্থযাত্ৰী সুৰক্ষিত বুলি জনা গৈছে কিয়নো তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ আত্মীয় আৰু বিষয়াসকলৰ কাষলৈ আহিছে। দেওবাৰে আবেলি ৰাজ্য চৰকাৰে কয় যে অমৰনাথ দুৰ্ঘটনাত ৰাজমহেন্দ্ৰভাৰামৰ মাত্ৰ দুগৰাকী মহিলাক বিচাৰি পোৱা হোৱা নাই।
Published by:Kokil Sarma
First published: