• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • পৰ্যটকসকলৰ বাবে সুখবৰ ! ১৬ জুনৰ পৰা মুকলি হ'ব দেশৰ সকলো স্মাৰক...

পৰ্যটকসকলৰ বাবে সুখবৰ ! ১৬ জুনৰ পৰা মুকলি হ'ব দেশৰ সকলো স্মাৰক...

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ১৬ জুনৰ পৰা দেশৰ সকলো স্মাৰক মুকলি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ১৬ জুনৰ পৰা দেশৰ সকলো স্মাৰক মুকলি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ১৬ জুনৰ পৰা দেশৰ সকলো স্মাৰক মুকলি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

  • Share this:
ক'ৰোনাৰ দ্বিতীয় ঢৌ হ্ৰাস হোৱাৰ সৈতে, দেশৰ বহুতো ৰাজ্যত প্ৰতিবন্ধকতা লাহে লাহে সলনি হৈছে। ইয়াৰ অধীনত, এতিয়া ক'ৰোনাৰ বাবে বন্ধ হৈ থকা সকলো স্মাৰক মুকলি কৰাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ১৬ জুনৰ পৰা দেশৰ সকলো স্মাৰক মুকলি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

অৰ্থাৎ, পৰ্যটকসকলক ১৬ জুনৰ পৰা এই সকলো বোৰ স্মাৰক দৰ্শন কৰিবলৈ অনুমতি দিয়া হ'ব। ক'ৰোনাৰ বৰ্ধিত সংক্ৰমণৰ বাবে, দেশৰ সকলো স্মাৰক ১৫ এপ্ৰিলৰ পৰা বন্ধ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিয়া হৈছিল। আগতে এই নিষেধাজ্ঞাসমূহ ১৫ মে'লৈকে আছিল। কিন্তু পিছত ইয়াক ৩১ মেলৈ সম্প্ৰসাৰিত কৰা হৈছিল।

কেন্দ্ৰীয় পৰ্যটন আৰু সংস্কৃতি ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী প্ৰহ্লাদ সিং পেটেলে ছ'চিয়েল মিডিয়া প্লেটফৰ্মত এই কথা ঘোষণা কৰিছে। তেওঁ টুইটাৰত লিখিছে, 'আজি পৰ্যটন মন্ত্ৰালয়ে ১৬ জুন, ২০২১ত সকলো স্মাৰক আনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰিবলৈ অনুমোদন জনাইছে। '



নিয়মবোৰ অনুসৰণ কৰিব লাগিব
নিৰ্দেশ অনুসৰি, ভাৰতীয় পুৰাতাত্ত্বিক জৰীপ (ASI)ৰ ভিতৰত সকলো স্মাৰক আৰু সংগ্ৰহালয় খোলাৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। এইটোও কোৱা হৈছে যে এই স্মাৰকসমূহ থকা ৰাজ্যখনত ক'ৰোনা নিৰ্দেশনা অনুসৰণ কৰা হ'ব। বিগত বছৰ ক'ৰোনাৰ প্ৰথম ঢৌৰ সময়ত তাজমহল আৰু আন সকলো স্মৃতিস্তম্ভ ১৭ মাৰ্চৰ পৰা বন্ধ আছিল। বিশেষজ্ঞসকলে কৈছে যে সাম্প্ৰতিক সময়ত ক'ৰোনাৰ ফলত পৰ্যটন উদ্যোগৰ যথেষ্ট ক্ষতি হৈছে। ইয়াৰ আটাইতকৈ ডাঙৰ কাৰণটো হ'ল ক'ৰোনাৰ কাৰণে বিদেশী পৰ্যটকৰ অনুপস্থিতি।
Published by:Kokil Sarma
First published: