• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ‘গীতা’ পঢ়াৰ বাবে মুছলমান যুৱকক আক্ৰমণ

‘গীতা’ পঢ়াৰ বাবে মুছলমান যুৱকক আক্ৰমণ

দিলছেৰে ক’লে যে তেওঁক মাৰধৰ কৰাৰ লগতে অভিযুক্তই তেওঁৰ ধৰ্ম গ্ৰন্থখনো কাঢ়ি নিছিল। বিগত কিছুদিন ধৰি যুৱক দুজনে দিলছেৰক অশান্তি দি আছিল আৰু মুছলিম হোৱা বাবে হিন্দু গ্ৰন্থখন নপঢ়িবলৈ দাবী কৰি আছিল।

দিলছেৰে ক’লে যে তেওঁক মাৰধৰ কৰাৰ লগতে অভিযুক্তই তেওঁৰ ধৰ্ম গ্ৰন্থখনো কাঢ়ি নিছিল। বিগত কিছুদিন ধৰি যুৱক দুজনে দিলছেৰক অশান্তি দি আছিল আৰু মুছলিম হোৱা বাবে হিন্দু গ্ৰন্থখন নপঢ়িবলৈ দাবী কৰি আছিল।

দিলছেৰে ক’লে যে তেওঁক মাৰধৰ কৰাৰ লগতে অভিযুক্তই তেওঁৰ ধৰ্ম গ্ৰন্থখনো কাঢ়ি নিছিল। বিগত কিছুদিন ধৰি যুৱক দুজনে দিলছেৰক অশান্তি দি আছিল আৰু মুছলিম হোৱা বাবে হিন্দু গ্ৰন্থখন নপঢ়িবলৈ দাবী কৰি আছিল।

  • Share this:
    গীতা পঢ়াৰ বাবে আলীগড়ত এজন যুৱকক আক্ৰমণ কৰাৰ ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। বিগত ৩৮ বছৰ ধৰি নিজ ঘৰতে গীতা পাঠ কৰা দিলছেৰৰ সৈত ওচৰৰে ২ জন মুছলমান যুৱকে মাৰধৰ কৰে। ঘটনা সন্দৰ্ভত দিলছৰে দুয়োজনৰ বিৰুদ্ধে থানাত গোচৰ ৰুজু কৰে।

    দিলছেৰে ক’লে যে তেওঁক মাৰধৰ কৰাৰ লগতে অভিযুক্তই তেওঁৰ ধৰ্ম গ্ৰন্থখনো কাঢ়ি নিছিল। বিগত কিছুদিন ধৰি যুৱক দুজনে দিলছেৰক অশান্তি দি আছিল আৰু মুছলিম হোৱা বাবে হিন্দু গ্ৰন্থখন নপঢ়িবলৈ দাবী কৰি আছিল।

    ঘটনা সন্দৰ্ভত আৰক্ষীয়ে গোচৰ ৰুজু কৰিছে আৰু অভিযুক্ত লোক দুজনৰ সন্ধানত আৰক্ষীৰ অভিযান অব্যাহত।
    Published by:Dulu Medhi
    First published:

    শেহতীয়া বাতৰি