• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • TIME100 NEXT তালিকাত জিঅ’ৰ অধ্যক্ষ আকাশ আম্বানী, বিশ্বৰ ১০০জন যুৱ তাৰকাৰ তালিকাত আকাশৰ নাম

TIME100 NEXT তালিকাত জিঅ’ৰ অধ্যক্ষ আকাশ আম্বানী, বিশ্বৰ ১০০জন যুৱ তাৰকাৰ তালিকাত আকাশৰ নাম

TIME আলোচনীৰ ৰাইজিং ষ্টাৰৰ তালিকাত স্থান দখল কৰিছে আকাশ আম্বানীয়ে। বিশ্বৰ ১০০জন যুৱ তাৰকাৰ তালিকাত স্থান লাভ আকাশ আম্বানীৰ নাম।

TIME আলোচনীৰ ৰাইজিং ষ্টাৰৰ তালিকাত স্থান দখল কৰিছে আকাশ আম্বানীয়ে। বিশ্বৰ ১০০জন যুৱ তাৰকাৰ তালিকাত স্থান লাভ আকাশ আম্বানীৰ নাম।

TIME আলোচনীৰ ৰাইজিং ষ্টাৰৰ তালিকাত স্থান দখল কৰিছে আকাশ আম্বানীয়ে। বিশ্বৰ ১০০জন যুৱ তাৰকাৰ তালিকাত স্থান লাভ আকাশ আম্বানীৰ নাম।

  • Share this:
TIME100 NEXT তালিকাত ৰিলায়েঞ্চ ইণ্ডাষ্ট্ৰীজ লিমিটেডৰ অধ্যক্ষ মুকেশ আম্বানীৰ পুত্ৰ তথা জিঅ’৸ৰ অধ্যক্ষ আকাশ আম্বানী। TIME আলোচনীৰ ৰাইজিং ষ্টাৰৰ তালিকাত স্থান দখল কৰিছে আকাশ আম্বানীয়ে। বিশ্বৰ ১০০জন যুৱ তাৰকাৰ তালিকাত স্থান লাভ আকাশ আম্বানীৰ নাম।

জিঅ’ৰ অধ্যক্ষ আকাশ আম্বানী TIMEৰ তালিকাত স্থান পোৱা একমাত্ৰ ভাৰতীয়। ব্যৱসায়, মনোৰঞ্জন, ক্ৰীড়া, ৰাজনীতি, স্বাস্থ্য, বিজ্ঞান, সমাজসেৱা আদি বিভিন্ন ক্ষেত্ৰৰ পৰা বাচনি কৰা উদীয়মান তাৰকাৰ তালিকাত একমাত্ৰ ভাৰতীয় হিচাপে স্থান লাভ কৰিছে আকাশ আম্বানীয়ে।

৩০ বছৰীয়া জুনিয়ৰ আম্বানীক মাত্ৰ ২২ বছৰ বয়সতে ব’ৰ্ডৰ আসন লাভ কৰাৰ পিছত জুন মাহত ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ টেলিকম কোম্পানী জিঅ’ৰ অধ্যক্ষ পদলৈ পদোন্নতি লাভ কৰিছিল।

টাইমে কয় যে এই তালিকাত ব্যৱসায়, মনোৰঞ্জন, ক্ৰীড়া, ৰাজনীতি, স্বাস্থ্য, বিজ্ঞান আৰু সক্ৰিয়তাৰ ভৱিষ্যত গঢ় দিয়া ১০০ জন উদীয়মান নেতাক আলোকপাত কৰা হৈছে। এই তালিকাত আমেৰিকাৰ গায়িকা এছ জে এ, অভিনেত্ৰী ছিডনী ছুইনী, বাস্কেটবল খেলুৱৈ জা মৰেণ্ট, স্পেনিছ টেনিছ খেলুৱৈ কাৰ্লোছ আলকাৰাজ, অভিনেতা তথা টেলিভিছনৰ ব্যক্তিত্ব কেকে পালমৰ, পৰিৱেশ কৰ্মী ফাৰৱিজা ফাৰহানৰ দৰে ব্যক্তি আছে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি