• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৰণবীৰ-আলিয়া অভিনীত ছবি 'ব্ৰহ্মাস্ত্ৰ'ৰ বিৰুদ্ধে উত্তৰ প্ৰদেশত প্ৰতিবাদ, দৰ্শকৰ মুখ ক’লা কৰাৰ ধমকি

ৰণবীৰ-আলিয়া অভিনীত ছবি 'ব্ৰহ্মাস্ত্ৰ'ৰ বিৰুদ্ধে উত্তৰ প্ৰদেশত প্ৰতিবাদ, দৰ্শকৰ মুখ ক’লা কৰাৰ ধমকি

ৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু পৰিষদৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি গোবিন্দ পৰাশৰে কয় যে যিজন ব্যক্তিয়ে নিজকে ‘বিগ বিফ কাউ’ অৰ্থাৎ গো-মাংস খোৱা বুলি অভিহিত কৰে, তেওঁৰ ছবিখন চাবলৈ যোৱাৰ অনুমতি দিব নোৱাৰি।

ৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু পৰিষদৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি গোবিন্দ পৰাশৰে কয় যে যিজন ব্যক্তিয়ে নিজকে ‘বিগ বিফ কাউ’ অৰ্থাৎ গো-মাংস খোৱা বুলি অভিহিত কৰে, তেওঁৰ ছবিখন চাবলৈ যোৱাৰ অনুমতি দিব নোৱাৰি।

ৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু পৰিষদৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি গোবিন্দ পৰাশৰে কয় যে যিজন ব্যক্তিয়ে নিজকে ‘বিগ বিফ কাউ’ অৰ্থাৎ গো-মাংস খোৱা বুলি অভিহিত কৰে, তেওঁৰ ছবিখন চাবলৈ যোৱাৰ অনুমতি দিব নোৱাৰি।

  • Share this:
মধ্যপ্ৰদেশৰ উজ্জয়নৰ পিছত উত্তৰ প্ৰদেশতো আৰম্ভ হৈছে ৰণবীৰ কাপুৰ আৰু আলিয়া ভট অভিনীত ছবি 'ব্ৰহ্মাস্ত্ৰ' ৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদ। আগ্ৰা ৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু পৰিষদে চিনেমাখন চাবলৈ যোৱা দৰ্শকৰ মুখখন ক’লা কৰা হ’ব বুলি ঘোষণা কৰিছে। ৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু পৰিষদৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি গোবিন্দ পৰাশৰে কয় যে যিজন ব্যক্তিয়ে নিজকে ‘বিগ বিফ কাউ’ অৰ্থাৎ গো-মাংস খোৱা বুলি অভিহিত কৰে, তেওঁৰ ছবিখন চাবলৈ যোৱাৰ অনুমতি দিব নোৱাৰি।

ৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু পৰিষদৰ সভাপতি গোবিন্দ পৰাশৰে ছবিখনৰ অভিনেতাসকলৰ প্ৰতি তীব্ৰ অসন্তুষ্টি প্ৰকাশ কৰিছে। সনাতন ধৰ্মৰ বিৰোধী আৰু পাকিস্তানৰ সমৰ্থনত থকা সকলক আগ্ৰাত ছবিখন প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ দিয়া নহ’ব বুলি তেওঁলোকে কয়। ৰাষ্ট্ৰীয় সভাপতি গোবিন্দ পৰাশৰে কয় যে কোনো কাৰণতে মহানগৰীত এই ছবিখনৰ প্ৰদৰ্শনৰ অনুমতি দিয়া নহ’ব।

এই অভিযোগ উত্থাপন কৰিলে

ৰাষ্ট্ৰীয় হিন্দু পৰিষদৰ সভাপতি গোবিন্দ পৰাশৰে কয় যে ৰণবীৰ কাপুৰে কৈছিল তেওঁ গো-মাংস খায়। ছবিখনৰ অভিনেত্ৰী আলিয়া ভট্টৰ মাতৃয়ে পাকিস্তানক সমৰ্থন কৰে। পৰিচালক কৰণ জোহৰে কয় যে যদি ছবিখন হিট হয় তেন্তে তেওঁ পাকিস্তানক ৫১ কোটি টকা দিব। গতিকে আমি কেনেকৈ এই ছবিখন দেখুৱাবলৈ দিম? যি পাকিস্তানে প্ৰতিদিনে আমাৰ সৈন্যক হত্যা কৰি আছে।

কোন গোবিন্দ পৰাশৰ?

তাৎপৰ্যপূৰ্ণভাৱে গোবিন্দ পৰাশৰ পূৰ্বে বজৰং দলত আছিল আৰু কাশ্মীৰত পতাকা উত্তোলন কৰাৰ সময়ত গুৰুতৰভাৱে আহত হৈছিল। এতিয়া তেওঁ নিজাকৈ এটা সুকীয়া সংগঠন গঠন কৰিছে। উল্লেখযোগ্য যে, চিনেমাখনৰ প্ৰচাৰৰ বাবে মধ্যপ্ৰদেশৰ উজ্জয়নত উপস্থিত হোৱা ৰণবীৰ কাপুৰ আৰু তেওঁৰ পত্নী আলিয়া ভট্টক মহাকাল মন্দিৰত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ দিয়া হোৱা নাছিল। ৰণবীৰ কাপুৰ আৰু আলিয়া ভট্ট অভিনীত ছবি 'ব্ৰহ্মাস্ত্ৰ' অহা ৯ ছেপ্টেম্বৰত মুক্তি পাব।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি