உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Agnipath Protest: ৫২৯খন ৰে'ল বাতিল, অগ্নিপথৰ প্ৰতিবাদত প্ৰায় ৭০০ কোটি টকাৰ ৰে’লৱেৰ সম্পত্তিৰ ক্ষতি

    Agnipath Protest: ৫২৯খন ৰে'ল বাতিল, অগ্নিপথৰ প্ৰতিবাদত প্ৰায় ৭০০ কোটি টকাৰ ৰে’লৱেৰ সম্পত্তিৰ ক্ষতি

    ৰে’ল ইঞ্জিন বনাবলৈ চৰকাৰে ২০ কোটিতকৈ অধিক টকা খৰচ কৰিব লগা হৈছে৷

    ৰে’ল ইঞ্জিন বনাবলৈ চৰকাৰে ২০ কোটিতকৈ অধিক টকা খৰচ কৰিব লগা হৈছে৷

    ৰে’ল ইঞ্জিন বনাবলৈ চৰকাৰে ২০ কোটিতকৈ অধিক টকা খৰচ কৰিব লগা হৈছে৷

    • Share this:
    অগ্নিপথ আঁচনিক লৈ হোৱা আন্দোলনৰ বাবে বাতিল কৰা হৈছে ১৮১খন মেইল ​​এক্সপ্ৰেছ আৰু বাতিল কৰা হৈছে ৩৪৮খন যাত্ৰীবাহী ৰে’ল। আনহাতে চাৰিখন মেইল ​​এক্সপ্ৰেছ আৰু ৬খন যাত্ৰীবাহী ৰে’ল আংশিকভাৱে বাতিল কৰা হৈছে। অৱশ্যে কোনো ৰে’ল ডাইভাৰ্ট কৰা হোৱা নাই। ৰে’ল মন্ত্ৰণালয়ে এই তথ্য প্ৰদান কৰিছে।

    উত্তৰ-পূব ৰে’ল প্ৰশাসনে বৃহৎ সংখ্যক ৰে’ল বাতিল কৰে

    লক্ষ্ণৌ সংমণ্ডলত যোৱা তিনি দিনত ১৮০ খনতকৈও অধিক ৰে’ল বাতিল কৰা হৈছে। এনে অৱস্থাত দেওবাৰলৈকে ৰে’লৱেই ৯ হাজাৰ যাত্ৰীক ৫২ লাখ টকা ঘূৰাই দিছে। অগ্নিপথৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদত শিয়ালদহ, সদ্ভাৱনা, নিউ জলপাইগুৰি, নাহৰলগুন এক্সপ্ৰেছকে ধৰি কেইবাডজন ৰে’ল প্ৰতিবাদৰ দ্বাৰা প্ৰভাৱিত হয়। যাত্ৰী আৰু ৰে’লৰ সুৰক্ষাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি উত্তৰ আৰু উত্তৰ-পূব ৰে’ল প্ৰশাসনে বৃহৎ সংখ্যক ৰে’ল বাতিল কৰে।

    পঞ্জাৱ, দিল্লী, হাওৰা ৰুট ৰে'ল বাতিল

    পঞ্জাৱ, দিল্লী, হাওৰা পথৰ ৰে’ল বাতিল হোৱাৰ বাবে টিকট ঘূৰাই লোৱাৰ বাবে ৰে’ল ষ্টেচনত লোকৰ ভিৰ পৰিলক্ষিত হয়। ৰে’লৱে বিষয়াসকলে জনোৱা মতে, ৰিজাৰ্ভেচন চেণ্টাৰৰ পৰা তিনি দিনত ৯ হাজাৰ লোকক ৫২ লাখতকৈ অধিক টকা ঘূৰাই দিয়া হৈছে। কেৱল দেওবাৰে সংমণ্ডলটোৰ তিনি হাজাৰ যাত্ৰীক ১৭ লাখ টকা ঘূৰাই দিয়া হয়। অনুমান কৰা হৈছে যে অনলাইন আৰু অফলাইনত একেলগে প্ৰায় ৬৫ ​​হাজাৰ যাত্ৰীক ১ কোটিতকৈ অধিক টকা ঘূৰাই দিব লাগিব।

     প্ৰায় ৭০০ কোটি টকাৰ ৰে’লৱেৰ সম্পত্তিৰ ক্ষতি

    অগ্নিপথ আঁচনিৰ বিৰুদ্ধে প্ৰতিবাদকাৰীয়ে প্ৰায় ৭০০ কোটি টকাৰ ৰে’লৱেৰ সম্পত্তি নষ্ট কৰিছে। ৰে’লৱে বিষয়াসকলৰ মতে, এটা জেনেৰেল কোচ নিৰ্মাণৰ বাবে ব্যয় ৮০ লাখ টকা, আনহাতে এটা স্লিপাৰ কোচ আৰু এচি কোচ নিৰ্মাণৰ খৰচ ক্ৰমে ১.২৫ কোটি আৰু প্ৰতি ইউনিটত ৩.৫ কোটি টকা।

    ৰে’ল ইঞ্জিন বনাবলৈ চৰকাৰে ২০ কোটিতকৈ অধিক টকা খৰচ কৰিব লগা হৈছে৷ ১২খন যাত্ৰীবাহী ৰে’লৰ ব্যয় ৪০ কোটিতকৈ অধিক আৰু ২৪খন কোচযুক্ত ৰে’লৰ ব্যয় ৭০ কোটিৰ ওপৰত।
    Published by:Gautam Barman
    First published: