• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • কাশী আৰু মহাকাল লোকৰ পিছত এতিয়া বিজেপিয়ে নিৰ্মাণ কৰিব বাঙ্কে বিহাৰী কৰিডৰ: জানো আহক

কাশী আৰু মহাকাল লোকৰ পিছত এতিয়া বিজেপিয়ে নিৰ্মাণ কৰিব বাঙ্কে বিহাৰী কৰিডৰ: জানো আহক

বাঙ্কে বিহাৰী কৰিডৰৰ বাজেট ২৪৮ কোটি টকালৈকে হ'ব আৰু মন্দিৰ ন্যাসে মন্দিৰ চৌহদৰ পুনৰ্বিকাশত অৰিহণা যোগোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

বাঙ্কে বিহাৰী কৰিডৰৰ বাজেট ২৪৮ কোটি টকালৈকে হ'ব আৰু মন্দিৰ ন্যাসে মন্দিৰ চৌহদৰ পুনৰ্বিকাশত অৰিহণা যোগোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

বাঙ্কে বিহাৰী কৰিডৰৰ বাজেট ২৪৮ কোটি টকালৈকে হ'ব আৰু মন্দিৰ ন্যাসে মন্দিৰ চৌহদৰ পুনৰ্বিকাশত অৰিহণা যোগোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

  • Share this:
বাৰাণসীৰ কাশী বিশ্বনাথ মন্দিৰ কৰিডৰ আৰু মধ্য প্ৰদেশৰ মহাকাল লোক কৰিডৰৰ পিছত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টি নেতৃত্বাধীন উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰে শেহতীয়াকৈ মথুৰাত বাঙ্কে বিহাৰী কৰিডৰ নিৰ্মাণৰ কথা ঘোষণা কৰিছে। এই উচ্চাভিলাষী প্ৰকল্পটোৱে তীৰ্থযাত্ৰীসকলক বৃন্দাবনৰ নিকট সংগঠিত বাঙ্কে বিহাৰী মন্দিৰত মসৃণ প্ৰৱেশাধিকাৰ প্ৰদান কৰিব আৰু স্থান বহল কৰিব য'ত কৃষ্ণ জন্মাষ্টমীত এক ভাগি পৰা ঘটনা সংঘটিত হৈছিল। যিহেতু বিজেপিৰ কাশী বিশ্বনাথ কৰিডৰ আৰু মহাকাল লোক কৰিডৰ জনসাধাৰণৰ মাজত এক ডাঙৰ হিট হিচাপে প্ৰমাণিত হৈছে, গতিকে মথুৰা বাঙ্কে বিহাৰী কৰিডৰৰ বিষয়ে আমি জানো আহক:

বিহাৰী কৰিডৰৰ বাবে পাঁচ একৰ ভূমি অধিগ্ৰহণ কৰা হৈছে-

এলাহাবাদ উচ্চ ন্যায়ালয়ত বৃহৎ সংখ্যাত মন্দিৰ দৰ্শন কৰা তীৰ্থযাত্ৰীসকলক সুবিধা প্ৰদান কৰাৰ সংক্ৰান্তীয় এখন ৰাজহুৱা স্বাৰ্থজড়িত আবেদনৰ শুনানি গ্ৰহণৰ সময়ত উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰে জনায় যে তেওঁলোকে ইতিমধ্যে উন্নয়ন আৰু নিৰ্মাণৰ বাবে মন্দিৰৰ কাষত পাঁচ একৰৰ অধিক ভূমি অধিগ্ৰহণ কৰিছে।

শ্ৰী বাঙ্কে বিহাৰী মন্দিৰ কৰিডৰ ২৪৮ কোটি টকাৰ বাজেটত নিৰ্মাণ কৰা হ'ব:-

এই বছৰৰ আৰম্ভণিতে প্ৰকাশিত সংবাদ মাধ্যমৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, বাঙ্কে বিহাৰী কৰিডৰৰ বাজেট ২৪৮ কোটি টকালৈকে হ'ব আৰু মন্দিৰ ন্যাসে মন্দিৰ চৌহদৰ পুনৰ্বিকাশত অৰিহণা যোগোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

বাঙ্কে বিহাৰী কৰিডৰ খচৰা প্ৰস্তুত কৰা হৈছে:-

যোগী আদিত্যনাথ চৰকাৰে মঙলবাৰে এলাহাবাদ উচ্চ ন্যায়ালয়ক কৈছিল যে বৃন্দাবনৰ শ্ৰী বাঙ্কে বিহাৰী মন্দিৰৰ বাবে নিৰ্মাণ হ'বলগীয়া কৰিডৰৰ খচৰা প্ৰায় এক সমৰ্পিত সমিতিয়ে সিদ্ধান্ত লৈছে।

উত্তৰ প্ৰদেশ চৰকাৰে ১৭ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত সুৰক্ষা ব্যৱস্থাপনা পৰিকল্পনা দাখিল কৰিব:-

আদালতে ১৭ নৱেম্বৰৰ ভিতৰত তীৰ্থযাত্ৰীসকলৰ সুৰক্ষা আৰু ব্যৱস্থাপনাৰ বাবে প্ৰস্তাৱিত পদক্ষেপসমূহৰ বিষয়ে উত্তৰপ্ৰদেশ চৰকাৰৰ পৰিকল্পনা বিচাৰিছে (কৰিডৰ সম্পূৰ্ণ হোৱালৈকে)।

নতুন বাঙ্কে বিহাৰী কৰিডৰত এটা সময়ত কমেও ৫,০০০ ভক্ত থাকিব:-

উত্তৰ প্ৰদেশৰ কেবিনেট মন্ত্ৰী লক্ষ্মী নাৰায়ণ চৌধুৰীয়ে সংবাদ মাধ্যমৰ আগত কয় যে মন্দিৰৰ বিদ্যমান প্ৰাচীন গাঁথনি আৰু মুকলি ঠাই ৰখাৰ বাবে নতুন কৰিডৰটো নিৰ্মাণ কৰা হ'ব য'ৰ পৰা ভক্তসকলে উপাসনা কৰে আৰু একেসময়তে কমেও ৫,০০০ ভক্তক স্থান দিব পাৰিব।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি