• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ মৰ্মান্তিক মৃত্যুৰ পিছত আনন্দ মহিন্দ্ৰাই পিছৰ আসনত বহা যাত্ৰীকো ছিটবেল্ট পিন্ধিবলৈ অনুৰোধ জনায়

চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ মৰ্মান্তিক মৃত্যুৰ পিছত আনন্দ মহিন্দ্ৰাই পিছৰ আসনত বহা যাত্ৰীকো ছিটবেল্ট পিন্ধিবলৈ অনুৰোধ জনায়

চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ মৰ্মান্তিক মৃত্যুৰ পিছত আনন্দ মহিন্দ্ৰাই পিছৰ আসনত বহা যাত্ৰীক ছিটবেল্ট পিন্ধিবলৈ অনুৰোধ জনায়

চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ মৰ্মান্তিক মৃত্যুৰ পিছত আনন্দ মহিন্দ্ৰাই পিছৰ আসনত বহা যাত্ৰীক ছিটবেল্ট পিন্ধিবলৈ অনুৰোধ জনায়

“মই সংকল্প লওঁ যে গাড়ীৰ পিছৰ চিটত থকাৰ সময়তো মই সদায় ছিটবেল্ট পিন্ধিম। আৰু আপোনালোক সকলোকে আহ্বান জনাইছো যে সেই প্ৰতিজ্ঞা আপুনিও গ্ৰহণ কৰক। আমি সকলোৱে আমাৰ পৰিয়ালৰ ওচৰত ঋণী।"

  • Share this:
আহমেদাবাদৰ পৰা মুম্বাই অভিমুখে যাওঁতে কালি টাটা চন্সৰ প্ৰাক্তন অধ্যক্ষ চাইৰাছ মিষ্ট্ৰী আৰু এজন সহযাত্ৰীৰ গাড়ী দুৰ্ঘটনাত মৃত্যু হয়। মুম্বাইৰ পৰা ১৩৫ কিলোমিটাৰ দূৰত্বত অৱস্থিত মহাৰাষ্ট্ৰৰ পালঘৰ জিলাত দেওবাৰে মিষ্ট্ৰীৰ গাড়ীখনে ডিভাইডাৰত খুন্দা মাৰে। প্ৰাৰম্ভিক তদন্তত প্ৰকাশ পাইছে যে, কোনো যাত্ৰীয়ে ছিটবেল্ট পিন্ধা নাছিল। অতিমাত্ৰা গতিবেগ আৰু চালকৰ বিচাৰৰ ভুলকো আৰক্ষীয়ে দুৰ্ঘটনাৰ কাৰণ বুলি প্ৰকাশ কৰিছে। এতিয়া উদ্যোগপতি আনন্দ মহিন্দ্ৰাই এক টুইটযোগে ছিটবেল্ট পিন্ধাৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত আলোকপাত কৰিছে।

নিউজ18-ৰ দ্বাৰা শ্বেয়াৰ কৰা এটা পোষ্টৰ উদ্ধৃতি-টুইট কৰি আনন্দ মহিন্দ্ৰাই ছিটবেল্টৰ গুৰুত্বৰ বিষয়ে কোৱা বুলি কয়। ব্যৱসায়ী গৰাকীয়ে সকলোকে এই প্ৰতিশ্ৰুতি গ্ৰহণ কৰিবলৈ আহ্বান জনাইছে, কিয়নো তেওঁলোকে নিজৰ পৰিয়ালৰ ওচৰত ঋণী। “মই সংকল্প লওঁ যে গাড়ীৰ পিছৰ চিটত থকাৰ সময়তো মই সদায় ছিটবেল্ট পিন্ধিম। আৰু আপোনালোক সকলোকে আহ্বান জনাইছো যে সেই প্ৰতিজ্ঞা আপুনিও গ্ৰহণ কৰক। আমি সকলোৱে আমাৰ পৰিয়ালৰ ওচৰত ঋণী।" বুলি আনন্দ মহিন্দ্ৰাৰ টুইটযোগে প্ৰকাশ কৰে।

ভাৰতৰ অন্যতম পৰিচিত ব্যৱসায়িক পৰিয়ালৰ বংশধৰ চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীলৈও আনন্দ মহিন্দ্ৰাই আন্তৰিক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰিছে। চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীৰ মৃত্যুৰ খবৰটো "মানি লোৱাতো কঠিন” বুলি উল্লেখ কৰি ব্যৱসায়ীজনে তেওঁৰ সৈতে হোৱা সাক্ষাৎকাৰৰ কথা মনত পেলাই দিয়ে। “হাউচ অৱ টাটাৰ মুৰব্বী হিচাপে তেওঁৰ অতি চমু কাৰ্যকালত মই চাইৰাছক ভালদৰে চিনি পাইছিলোঁ। মই নিশ্চিত হৈছিলোঁ যে তেওঁৰ ভাগ্যত মহানতাৰ নিয়তি আছে। জীৱনৰ যদি তেওঁৰ বাবে অন্য পৰিকল্পনা আছিল, তেন্তে সেয়াই হওক, কিন্তু জীৱনটো নিজেই তেওঁৰ পৰা কাঢ়ি নিব লাগিছিল। ওম শান্তি,” বুলি আনন্দ মহিন্দ্ৰাই প্ৰকাশ কৰে।

আৰক্ষীৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি, বিয়লি প্ৰায় ৩.১৫ বজাত সূৰ্য নদীৰ চৰোটি দলঙত সংঘটিত হয় এই দুৰ্ঘটনা। ৫৪ বছৰীয়া মিষ্ট্ৰীয়ে পত্নী ৰোহিকা আৰু দুজন পুত্ৰ ফিৰোজ আৰু জাহানক ইহসংসাৰত এৰি থৈ যায়। দুৰ্ঘটনাৰ সময়ত গাড়ীখনত চাৰিজন লোক উপস্থিত আছিল; চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীকে ধৰি দুজনৰ থিতাতে মৃত্যু হয়, আনহাতে বাকী দুজনক চিকিৎসালয়লৈ স্থানান্তৰ কৰা হয়।

চাইৰাছ মিষ্ট্ৰীয়ে বছৰ বছৰ ধৰি তেওঁৰ স্বকীয় চিনাক্তকৰণটো খোদিত কৰিছিল। তেওঁ নিৰ্মাণ উদ্যোগ শপুৰজী পল্লঞ্জী গ্ৰুপৰ পৰিচালন সঞ্চালক আছিল আৰু ২০১২ চনত ৰতন টাটাৰ পিছত টাটা সন্সৰ অধ্যক্ষৰ দায়িত্ব গ্ৰহণ কৰিছিল।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি