• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ১৮ দিনত ৮ টা ঘটনা, যাত্ৰীৰ সুৰক্ষাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চৰকাৰে জাননী প্ৰেৰণ কৰিছে Spicejetলৈ ...

১৮ দিনত ৮ টা ঘটনা, যাত্ৰীৰ সুৰক্ষাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি চৰকাৰে জাননী প্ৰেৰণ কৰিছে Spicejetলৈ ...

যোৱা ১৮ দিনত, স্পাইচজেট বিমানত আঠটা কাৰিকৰী ত্ৰুটি পোহৰলৈ আহিছে, যাৰ ফলত চৰকাৰ চিন্তিত হৈ পৰিছে। চৰকাৰে স্পাইচজেটক ইয়াৰ দুৰ্বল আভ্যন্তৰীণ নিৰাপত্তাৰ গুৰুতৰ ত্ৰুটিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি জাননী জাৰি কৰিছে আৰু তিনি দিনৰ ভিতৰত সঁহাৰি দিবলৈ কৈছে।

যোৱা ১৮ দিনত, স্পাইচজেট বিমানত আঠটা কাৰিকৰী ত্ৰুটি পোহৰলৈ আহিছে, যাৰ ফলত চৰকাৰ চিন্তিত হৈ পৰিছে। চৰকাৰে স্পাইচজেটক ইয়াৰ দুৰ্বল আভ্যন্তৰীণ নিৰাপত্তাৰ গুৰুতৰ ত্ৰুটিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি জাননী জাৰি কৰিছে আৰু তিনি দিনৰ ভিতৰত সঁহাৰি দিবলৈ কৈছে।

যোৱা ১৮ দিনত, স্পাইচজেট বিমানত আঠটা কাৰিকৰী ত্ৰুটি পোহৰলৈ আহিছে, যাৰ ফলত চৰকাৰ চিন্তিত হৈ পৰিছে। চৰকাৰে স্পাইচজেটক ইয়াৰ দুৰ্বল আভ্যন্তৰীণ নিৰাপত্তাৰ গুৰুতৰ ত্ৰুটিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি জাননী জাৰি কৰিছে আৰু তিনি দিনৰ ভিতৰত সঁহাৰি দিবলৈ কৈছে।

  • Share this:
কালি একেদিনাই, স্পাইচজেট বিমান কোম্পানীৰ তিনিখন বিমানে কাৰিকৰী সমস্যাত পৰা দেখা গৈছিল। বিমানৰ ত্ৰুটিৰ পিছত জৰুৰী অৱতৰণ কৰিছিল। অৱশ্যে এই তিনিটা ঘটনাত, যাত্ৰীসকলে কোনো ধৰণৰ সমস্যাৰ সন্মুখীন হোৱা নাছিল।

যোৱা ১৮ দিনত, স্পাইচজেট বিমানত আঠটা কাৰিকৰী ত্ৰুটি পোহৰলৈ আহিছে, যাৰ ফলত চৰকাৰ চিন্তিত হৈ পৰিছে। চৰকাৰে স্পাইচজেটক ইয়াৰ দুৰ্বল আভ্যন্তৰীণ নিৰাপত্তাৰ গুৰুতৰ ত্ৰুটিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি জাননী জাৰি কৰিছে আৰু তিনি দিনৰ ভিতৰত সঁহাৰি দিবলৈ কৈছে।

ঘটনাটোৰ প্ৰতি গুৰুত্বসহকাৰে বিবেচনা কৰি অসামৰিক বিমান পৰিবহন মন্ত্ৰী জ্যোতিৰাদিত্য সিন্ধিয়াই টুইট কৰি কয় যে যাত্ৰীসকলৰ সুৰক্ষা সৰ্বাধিক। যদি সুৰক্ষা মানদণ্ডৰ সৈতে সম্পৰ্কিত সৰু সৰু ত্ৰুটিবোৰো থাকে, ইয়াক পুংখানুপুংখভাৱে অনুসন্ধান কৰা হ'ব আৰু সময়মতে সংশোধন কৰা হ'ব।

তিনি দিনৰ ভিতৰত উত্তৰ দিয়ক
অসামৰিক বিমান পৰিবহন সঞ্চালকালয়ে (ডিজিচিএ) স্পাইচজেটক জাননী জাৰি কৰি কৈছে যে ঘটনাসমূহৰ পুনৰীক্ষণে দেখুৱাইছে যে এই ঘটনাবোৰৰ বেছিভাগেই দুৰ্বল আভ্যন্তৰীণ নিৰাপত্তা পৰিদৰ্শন আৰু অপৰ্যাপ্ত তত্বাৱধানৰ বাবে হৈছে। এই ঘটনাবোৰ হৈছে প্ৰণালী-সম্পৰ্কীয় বিফলতাৰ উদাহৰণ আৰু সুৰক্ষামান হ্ৰাস হোৱাৰ ফলত সংঘটিত হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত, এই দুৰ্বল আভ্যন্তৰীণ সুৰক্ষাৰ প্ৰতি তিনি দিনৰ ভিতৰত সঁহাৰি দিব লাগিব। ডিজিচিএ-ৰ মতে, এই সকলোবোৰ ঘটনাৰ গুৰুতৰ তদন্ত চলি আছে।

আন বহুতো ত্ৰুটিও
ডিজিচিএয়ে স্পাইচজেটৰ আৰু কেইবাটাও ত্ৰুটিৰ কথা উল্লেখ কৰিছে। ডিজিচিএয়ে দুৰ্বল আভ্যন্তৰীণ সুৰক্ষাৰ উপৰিও কৰ্মচাৰীসকলক সময়মতে ধন নিদিয়াৰ বিষয়টোও উত্থাপন কৰিছে। ইয়াৰ উপৰিও, স্পাইচজেটৰ ফ্লীটে স্পেয়াৰ পাৰ্টছৰ ত্ৰুটিবোৰো আঙুলিয়াই দিছে। কালি, বতৰৰ ৰাডাৰে নিজেই কলকাতাৰ পৰা চীনলৈ স্পাইচজেটৰ এখন মালবাহী বিমানত কাম কৰা বন্ধ কৰি দিছিল। একেদৰে, কান্দলা-মুম্বাই বিমানৰ উইণ্ডশ্বিল্ড ফাটি যায় আৰু ডুবাই অভিমুখী বিমানৰ ইন্ধন সূচকত এক কাৰিকৰী বিজুতি বিকশিত হয়, যাৰ ফলত কৰাচীত জৰুৰী অৱতৰণ হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি