ADIA-Reliance Retail Deal: ৰিলায়েন্স ৰিটেইলত আবু ধাবিৰ সংস্থাই বিনিয়োগ কৰিব ৫,৫১২ কোটি টকা

News18 Assam | News18-Assam
Updated:October 6, 2020, 7:54 PM IST
ADIA-Reliance Retail Deal: ৰিলায়েন্স ৰিটেইলত আবু ধাবিৰ সংস্থাই বিনিয়োগ কৰিব ৫,৫১২ কোটি টকা
মুকেশ আম্বানীৰ ৰিলায়েন্স ৰিটেইলত এই পৰ্যন্ত বিশ্বমানৰ বিনিয়োগকৰ্তা যেনে চিলভাৰ লেক, কেকেআৰ, জেনেৰেল আটলাণ্টিক, মুবাডালা, জিআইচি, টিপিজি আৰু আডিয়াৰ দৰে প্ৰতিষ্ঠানে মাত্ৰ চাৰি সপ্তাহৰো কম সময়ত ৩৭,৭১০কোটি টকা বিনিয়োগ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

মুকেশ আম্বানীৰ ৰিলায়েন্স ৰিটেইলত এই পৰ্যন্ত বিশ্বমানৰ বিনিয়োগকৰ্তা যেনে চিলভাৰ লেক, কেকেআৰ, জেনেৰেল আটলাণ্টিক, মুবাডালা, জিআইচি, টিপিজি আৰু আডিয়াৰ দৰে প্ৰতিষ্ঠানে মাত্ৰ চাৰি সপ্তাহৰো কম সময়ত ৩৭,৭১০কোটি টকা বিনিয়োগ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।

  • Share this:
মুকেশ আম্বানীৰ ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজত এইবাৰ বিনিয়োগ কৰিবলৈ আগবাঢ়ি আহিছে আবু ধাবিৰ সংস্থা Abu Dhabi Investment Authority (ADIA), সংস্থাটোৱে ৰিলায়েন্সৰ ৰিটেইলত ৫,৫১২.৫কোটি টকা বিনিয়োগ কৰিব।

ৰিলায়েন্স ৰিটেইলৰ ১.২শতাংশ অংশীদাৰিত্বৰ বিনিময়ত ADIA–এ এই ধনৰাশি বিনিয়োগ কৰিব। উল্লেখ্য যে, ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ ৰিটেইলাৰৰ প্ৰি–মানী ইকুইটি ভ্যেলু বৰ্তমান ৪.২৮৫লাখ কোটি টকা হৈছেগৈ। ৰিলায়েন্স ৰিটেইলে এইপৰ্যন্ত মুঠ ৩৭,৭১০কোটি টকা টকাৰ বিনিয়োগ লাভ কৰিছে চাৰি সপ্তাহৰো কম সময়ৰ ভিতৰত বিশ্বৰ আগশাৰীৰ বিনিয়োগকৰ্তা যেনে Silver Lake, KKR, General Atlantic, Mubadala, GIC, TPG আৰু ADIAৰ পৰা।

এই চুক্তি সন্দৰ্ভত ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজৰ চেয়াৰমেন তথা মেনেজিং ডিৰেক্টৰ মুকেশ আম্বানীয়ে কয়, “আমি ADIAৰ এই সহযোগ আৰু বিনিয়োগক লৈ উৎসাহিত। যোৱা চাৰিটা দশক ধৰি সংস্থাটোৱে বিশ্বজুৰি মান সম্পন্ন সেৱাৰ যি ধাৰা অব্যাহত ৰাখিছে তাৰ দ্বাৰা আমি লাভান্বিত হম বুলি আশাবাদী। ৰিলায়েন্স ৰিটেইলৰ প্ৰদৰ্শন আৰু সামূহিক দৃষ্টিভংগীৰে নতুন ব্যৱসায়িক মডেল গঢ়ি তোলাৰ ক্ষেত্ৰত এই সহযোগিতা অনন্য হৈ ৰ’ব।"
First published: October 6, 2020, 7:54 PM IST
আৰু চাওক
পৰৱৰ্তী বাতৰি

শেহতীয়া বাতৰি

corona virus btn
corona virus btn
Loading