உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Omicron: কেন্দ্ৰৰ ৰাজ্যসমূহলৈ সতৰ্কবাণী, Coronaত আক্ৰান্তৰ ঘটনা দ্ৰুতগতিত বাঢ়িছে ! সাজু হৈ থাকক ...

    Omicron: কেন্দ্ৰৰ ৰাজ্যসমূহলৈ সতৰ্কবাণী, Coronaত আক্ৰান্তৰ ঘটনা দ্ৰুতগতিত বাঢ়িছে ! সাজু হৈ থাকক ...

    কৰোনাৰ নতুন Omicron Variantৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে (Central Government) ৰাজ্য চৰকাৰ আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলসমূহলৈ পত্ৰ লিখিছে। পত্ৰখনত কোৱা হৈছে যে চিকিৎসালয়সমূহত বিচনাৰ সংখ্যা (Hospital Beds) বৃদ্ধি কৰিব লাগে আৰু স্বাস্থ্য আন্তঃগাঁথনিৰ ষ্টক (Health Infrastructure Stock) তৎক্ষণাৎ পুনৰীক্ষণ কৰিব লাগে।

    কৰোনাৰ নতুন Omicron Variantৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে (Central Government) ৰাজ্য চৰকাৰ আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলসমূহলৈ পত্ৰ লিখিছে। পত্ৰখনত কোৱা হৈছে যে চিকিৎসালয়সমূহত বিচনাৰ সংখ্যা (Hospital Beds) বৃদ্ধি কৰিব লাগে আৰু স্বাস্থ্য আন্তঃগাঁথনিৰ ষ্টক (Health Infrastructure Stock) তৎক্ষণাৎ পুনৰীক্ষণ কৰিব লাগে।

    কৰোনাৰ নতুন Omicron Variantৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে (Central Government) ৰাজ্য চৰকাৰ আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলসমূহলৈ পত্ৰ লিখিছে। পত্ৰখনত কোৱা হৈছে যে চিকিৎসালয়সমূহত বিচনাৰ সংখ্যা (Hospital Beds) বৃদ্ধি কৰিব লাগে আৰু স্বাস্থ্য আন্তঃগাঁথনিৰ ষ্টক (Health Infrastructure Stock) তৎক্ষণাৎ পুনৰীক্ষণ কৰিব লাগে।

    • Share this:
    কৰোনাৰ নতুন Omicron Variantৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি, কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে (Central Government) ৰাজ্য চৰকাৰ আৰু কেন্দ্ৰীয় শাসিত অঞ্চলসমূহলৈ পত্ৰ লিখিছে। পত্ৰখনত কোৱা হৈছে যে চিকিৎসালয়সমূহত বিচনাৰ সংখ্যা (Hospital Beds) বৃদ্ধি কৰিব লাগে আৰু স্বাস্থ্য আন্তঃগাঁথনিৰ ষ্টক (Health Infrastructure Stock) তৎক্ষণাৎ পুনৰীক্ষণ কৰিব লাগে। ইয়াৰ উপৰিও, ৰাজ্যসমূহক অক্সিজেনৰ উপলব্ধতা পৰীক্ষা কৰিবলৈও কোৱা হৈছে। স্বাস্থ্য সচিব ৰাজেশ ভূষণে তেওঁৰ পত্ৰত লিখিছে যে বিশ্বত বৰ্তমান কৰোনাৰ ক্ষেত্ৰত আক্ৰান্তৰ সংখ্যা শীৰ্ষৰ দিশে গতি কৰিছে।

    কেন্দ্ৰই ৰাজ্য চৰকাৰসমূহক অস্থায়ী চিকিৎসালয়ৰ সংখ্যা বৃদ্ধি কৰিবলৈ কৈছে। মৃদু কৰোনা লক্ষণ থকা ৰোগীসকলৰ বাবেও হোটেল ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰি। এনে ধৰণৰ পদক্ষেপ আগতে লোৱা হৈছিল।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

    ভাৰতে যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ২২,৭৭৫ জন কোভিড-19 ত আক্ৰান্ত হৈছে। আনহাতে এই মহামাৰীৰ ফলত ৪০৬ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। ইয়াৰ ফলত কোভিড-19 মৃত্যুৰ মুঠ সংখ্যা ৪,৮১,৪৮৬ হয়। কৰোনাৰ মুঠ সক্ৰিয় ঘটনাও ১,০৪,৭৮১ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: