உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • আদানি গোটে আটাইতকৈ ডাঙৰ অনুদান দিব, স্বাস্থ্য আৰু শিক্ষাৰ বাবে ৬০ হাজাৰ কোটি টকা ব্যয় কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি ...

    আদানি গোটে আটাইতকৈ ডাঙৰ অনুদান দিব, স্বাস্থ্য আৰু শিক্ষাৰ বাবে ৬০ হাজাৰ কোটি টকা ব্যয় কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি ...

    File Photo

    File Photo

    Adani group 60 thousand crore rupee charity: এছিয়াৰ অন্যতম ধনী ব্যক্তি গৌতম আদানি আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালে তেওঁৰ ৬০ তম জন্মদিন উপলক্ষে ৬০,০০০ কোটি টকা দান কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে।

    • Share this:
    এছিয়াৰ অন্যতম ধনী ব্যক্তি গৌতম আদানি আৰু তেওঁৰ পৰিয়ালে তেওঁৰ ৬০ তম জন্মদিন উপলক্ষে ৬০,০০০ কোটি টকা দান কৰাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিছে। আদানি গ্ৰুপে এক বিবৃতিত কয় যে এই অনুদান স্বাস্থ্য, শিক্ষা আৰু দক্ষতা বিকাশৰ ক্ষেত্ৰত কৰা হ'ব। দানটো আদানি ফাউণ্ডেচনৰ দ্বাৰা পৰিচালনা কৰা হ'ব। আদানি এজন প্ৰথম প্ৰজন্মৰ উদ্যোগী আৰু এটা সৰু কৃষি-ব্যৱসায়িক প্ৰতিষ্ঠানক এক বিশাল ব্যৱসায়িক সাম্ৰাজ্যলৈ পৰিৱৰ্তন কৰিছিল।

    গোটটোৰ ব্যৱসায় কয়লা বাণিজ্য আৰু খনন, বন্দৰ আৰু বিমানবন্দৰ, বিদ্যুৎ উৎপাদন, গেছ বিতৰণ, সেউজ শক্তি, তথ্য কেন্দ্ৰ আৰু চিমেণ্টলৈকে বিস্তৃত।

    সম্পত্তিৰ মাত্ৰ ৮%
    আদানিৰ ৯২ বিলিয়ন ডলাৰৰ সম্পদৰ মাত্ৰ আঠ শতাংশ এই অনুদানৰ পৰিমাণ আছিল। "গৌতম আদানিৰ পিতৃ শান্তিলাল আদানিৰ জন্ম জয়ন্তী আৰু গৌতম আদানিৰ ৬০ তম জন্মদিনত আদানি পৰিয়ালে কেইবাটাও সামাজিক কাৰণত ৬০,০০০ কোটি টকা দান কৰিছে। ই ভাৰতীয় কৰ্পোৰেট ইতিহাসৰ অন্যতম বৃহৎ দাতব্য সংস্থা আৰু ইয়াৰ সৈতে তেওঁ আজিম প্ৰেমজী, মাৰ্ক জুকাৰবাৰ্গ আৰু ৱাৰেন বাফেটৰ দৰে বিশ্বব্যাপী বিলিয়নেয়াৰৰ শাৰীত যোগদান কৰিছে।
    Published by:Kokil Sarma
    First published: