• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • শেহতীয়া ১৫ দিনত দেশত বহু পৰিমাণে হ্ৰাস পাইছে ক'ভিড আক্ৰান্ত, বৃদ্ধি পাইছে সুস্থ হোৱা লোকৰ হাৰ। মাত্ৰ ৫ খন ৰাজ্যক লৈ উদ্বিগ্ন কেন্দ্ৰ...

শেহতীয়া ১৫ দিনত দেশত বহু পৰিমাণে হ্ৰাস পাইছে ক'ভিড আক্ৰান্ত, বৃদ্ধি পাইছে সুস্থ হোৱা লোকৰ হাৰ। মাত্ৰ ৫ খন ৰাজ্যক লৈ উদ্বিগ্ন কেন্দ্ৰ...

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে বৃহস্পতিবাৰে জনাইছে যে দেশখনত যোৱা ১৫ দিন ধৰি ক'ৰোনাৰ আক্ৰান্তৰ ঘটনা হ্ৰাস পাই আহিছে। অৱশ্যে, পাঁচখন ৰাজ্য আছে য'ত এতিয়াও ২৫% আক্ৰান্ত পোৱা গৈছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে বৃহস্পতিবাৰে জনাইছে যে দেশখনত যোৱা ১৫ দিন ধৰি ক'ৰোনাৰ আক্ৰান্তৰ ঘটনা হ্ৰাস পাই আহিছে। অৱশ্যে, পাঁচখন ৰাজ্য আছে য'ত এতিয়াও ২৫% আক্ৰান্ত পোৱা গৈছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে বৃহস্পতিবাৰে জনাইছে যে দেশখনত যোৱা ১৫ দিন ধৰি ক'ৰোনাৰ আক্ৰান্তৰ ঘটনা হ্ৰাস পাই আহিছে। অৱশ্যে, পাঁচখন ৰাজ্য আছে য'ত এতিয়াও ২৫% আক্ৰান্ত পোৱা গৈছে।

  • Share this:
স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে বৃহস্পতিবাৰে জনাইছে যে দেশখনত যোৱা ১৫ দিন ধৰি ক'ৰোনাৰ আক্ৰান্তৰ ঘটনা হ্ৰাস পাই আহিছে। অৱশ্যে, পাঁচখন ৰাজ্য আছে য'ত এতিয়াও ২৫% আক্ৰান্ত পোৱা গৈছে। দিল্লীত আক্ৰান্তৰ হাৰ ৩৫% ৰ পৰা ১০% লৈ হ্ৰাস পাইছে। মন্ত্ৰালয়ৰ যুটীয়া সচিব লব আগৰৱালে কয়, "১ লাখতকৈও অধিক সক্ৰিয় গোচৰ থকা ৮ খন ৰাজ্য আছে। ৯ খন ৰাজ্য আছে য'ত ৫০ হাজাৰৰ পৰা ১ লাখ সক্ৰিয় ঘটনা আছে। ১৯ খন ৰাজ্যত ৫০ হাজাৰৰ কম সক্ৰিয় আক্ৰান্ত আছে।

জানিব পৰা গৈছে যে ৩ মে'ত সক্ৰিয় ঘটনাবোৰ ১৭% ৰ পৰা ১২% লৈ হ্ৰাস হৈছে। একেদৰে, ৩ মে'ত সুস্থতাৰ হাৰ আছিল ৮১%, যি এতিয়া ৮৬% লৈ বৃদ্ধি হৈছে। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১৩ খন ৰাজ্য আছে য'ত ১০ হাজাৰৰো অধিক পুনৰুদ্ধাৰ হৈছে। মৃত্যুৰ হাৰো হ্ৰাস পাইছে।

দেশখনে ২৪ ঘণ্টাত ২০ লাখ ক'ভিড পৰীক্ষা কৰে

যোৱা ২৪ ঘণ্টাত, মাত্ৰ পাঁচখন ৰাজ্যৰ পৰা ৫০% মৃত্যু নথিভুক্ত কৰা হৈছে। ২৪ ঘণ্টাত, দেশখনে ২০ লাখ পৰীক্ষা কৰিছিল। প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে ২ দিন পূৰ্বে ১০ খন ৰাজ্যৰ বিষয়াসকলৰ সৈতে কথা পাতিছিল, আনকি আজিও বিষয়া আৰু মুখ্যমন্ত্ৰীসকলৰ উপস্থিতিত তেওঁ কথা পাতে। তেওঁ কয় যে 'মোৰ গাওঁখন ক'ৰোনা মুক্ত' এটা অভিযানৰ দৰে চলাব লাগে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি