உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • Covid-19: কেন্দ্ৰৰ মতে অসমকে ধৰি ১০খন ৰাজ্যত কোভিড সংক্ৰমণ বৃদ্ধি, একাংশ জিলাক লৈ নিৰ্দেশনা জাৰি

    Covid-19: কেন্দ্ৰৰ মতে অসমকে ধৰি ১০খন ৰাজ্যত কোভিড সংক্ৰমণ বৃদ্ধি, একাংশ জিলাক লৈ নিৰ্দেশনা জাৰি

    ভাৰতত এদিনত ৪১,৬৪৯টা নতুন কোভিড-১৯ৰ ঘটনা দেখা গৈছে।

    ভাৰতত এদিনত ৪১,৬৪৯টা নতুন কোভিড-১৯ৰ ঘটনা দেখা গৈছে।

    ভাৰতত এদিনত ৪১,৬৪৯টা নতুন কোভিড-১৯ৰ ঘটনা দেখা গৈছে।

    • Share this:

    কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে শনিবাৰে ১০খন ৰাজ্যত কোভিড-১৯ৰ স্থিতি পৰ্যালোচনা কৰে আৰু জানিব পাৰে যে উক্ত ৰাজ্যসমূহত কোভিড পজিটিভিটী বৃদ্ধি পাইছে। কোভিড পজিটিভিটী বৃদ্ধি হোৱা এই ১০খন ৰাজ্য হৈছে কেৰালা, মহাৰাষ্ট্ৰ, কৰ্ণাটক, তামিলনাডু, উৰিষ্যা, অসম, মিজোৰাম, মেঘালয়, অন্ধ্ৰ প্ৰদেশ আৰু মণিপুৰ।


    কেন্দ্ৰই উল্লেখ কৰে যে দেশৰ ৪৬খন জিলাৰ কোভিড পজিটিভিটীৰ হাৰ ১০%তকৈ অধিক, আনহাতে ৫৩খন জিলাত কোভিড পজিটিভিটীৰ হাৰ ৫% ৰ পৰা ১০%। কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে কয় যে যি ১০খন ৰাজ্যত কোভিড পজিটিভিটী বৃদ্ধি হৈ আছে তাত ৮০% তকৈও অধিক সক্ৰিয় কেছ হোম আইচোলেচনত আছে। এই ঘটনাবোৰৰ প্ৰতি চৰকাৰক গুৰুত্ব দিয়াৰ বাবে আহ্বান জনাইছে যাতে তেওঁলোকৰ চুবুৰীয়া, সম্প্ৰদায়, গাঁও, ৱাৰ্ড আদিত সংক্ৰমণ বিয়পি নাযায়।


    ইয়াৰ উপৰি কেন্দ্ৰই ৰাজ্যসমূহক কোৰোনাৰ সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ কিছুমান নিৰ্দেশনা দিছে, যাৰ ভিতৰত আছে নিৰ্ধাৰিত জিলাবোৰত সহজে অহা লোকসকলক সম্পূৰ্ণৰূপে টিকাকৰণ কৰা, ভেকচিনৰ দ্বিতীয় পালিৰ অগ্ৰাধিকাৰ, সংক্ৰমণ নিবিয়পাৰ বাবে হোম আইচোলেচনত থকা লোকসকলৰ নিয়মীয়া নিৰীক্ষণ আৰু লগতে ব্যক্তিগত চিকিৎসালয়ত অক্সিজেন পিএছএ প্ৰকল্প স্থাপন কৰা।


    ইফালে দেশত শনিবাৰে সংক্ৰমিত লোকৰ মুঠ সংখ্যা ৩,১৬,১৩,৯৯৩ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে, ভাৰতত এদিনত ৪১,৬৪৯টা নতুন কোভিড-১৯ৰ ঘটনা দেখা গৈছে, আনহাতে ৫৯৩ জনৰ মৃত্যু হোৱাৰ লগতে এই সংখ্যা ৪,২৩,৮১০ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে।


    কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ৰ আপডেট তথ্য অনুসৰি আজি পুৱা ৮ বজালৈকে দেশত কোৰোনা ভাইৰাছৰ চিকিৎসাধীন ৰোগীৰ সংখ্যা একেৰাহে চতুৰ্থ দিনৰ বাবে বৃদ্ধি পাইছে। এই ৰোগৰ চিকিৎসা কৰি থকা ৰোগীৰ সংখ্যা ৪,০৮,৯২০ লৈ বৃদ্ধি হৈছে, যি হৈছে সংক্ৰমণৰ মুঠ ঘটনাৰ ১.২৯ শতাংশ। কোভিড-১৯ৰ পৰা পুনৰুদ্ধাৰৰ ৰাষ্ট্ৰীয় হাৰ হৈছে ৯৭.৩৭ শতাংশ।

    Published by:Gautam Barman
    First published: