• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৰিলায়েন্স জিঅ'ত অষ্টমটো বৃহৎ বিনিয়োগ, ‘Abu Dhabi Investment Authority’য়ে বিনিয়োগ কৰিলে ৫,৬৮৩.৫ কোটি টকা

ৰিলায়েন্স জিঅ'ত অষ্টমটো বৃহৎ বিনিয়োগ, ‘Abu Dhabi Investment Authority’য়ে বিনিয়োগ কৰিলে ৫,৬৮৩.৫ কোটি টকা

ভাৰতৰ প্ৰথম ক্লাউড–বেছড ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সিং এপ হৈছে JioMeet, যিটো বৰ্তমানলৈ ৫ মিলিয়নৰো অধিক গ্ৰাহকে ডাউনলোড কৰিছে। আম্বানীয়ে কয় – সংগঠিত খুচুৰা আৰু ডিজিটেল সেৱাৰ ব্যৱসায়ৰ উন্নতিৰ বাবে আমাৰ ডিজিটেল পৰিসেৱাৰ ব্যৱসায় বিগত বছৰৰ তুলনাত ১০ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

ভাৰতৰ প্ৰথম ক্লাউড–বেছড ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সিং এপ হৈছে JioMeet, যিটো বৰ্তমানলৈ ৫ মিলিয়নৰো অধিক গ্ৰাহকে ডাউনলোড কৰিছে। আম্বানীয়ে কয় – সংগঠিত খুচুৰা আৰু ডিজিটেল সেৱাৰ ব্যৱসায়ৰ উন্নতিৰ বাবে আমাৰ ডিজিটেল পৰিসেৱাৰ ব্যৱসায় বিগত বছৰৰ তুলনাত ১০ শতাংশ বৃদ্ধি পাইছে।

কোৰোণাৰ ভয়াৱহতাৰ মাজতো ৰিলায়েন্স জিঅ’ৰ বাবে আহিছে ইটোৰ পিছত সিটো ভাল খবৰ।

  • Share this:
ৰিলায়েন্স জিঅ’ত এইবাৰ বিনিয়োগ কৰাৰ সিদ্ধান্ত ল’লে Abu Dhabi Investment Authorityয়ে। এই কথা ৰিলায়েন্স ইণ্ডাষ্ট্ৰীজ তথা জিঅ’ প্লেটফৰ্মৰ ফালৰ পৰা জনোৱা হৈছে। ‘Abu Dhabi Investment Authority’য়ে জিঅ’ত ১.১৬ শতাংশ ইক্যুইটিৰ বাবে ৫,৬৮৩.৫০ কোটি টকা বিনিয়োগ কৰিছে।

বিগত ছটা সপ্তাহত আঠটা বৃহত্‍ প্ৰতিষ্ঠানে বিনিয়োগ কৰিলে জিঅ’ত। সেইদৰে যোৱা ছটা সপ্তাহত জিঅ’ত এতিয়ালৈকে মুঠতে ৯৭,৮৮৫ কোটি টকা বিনিয়োগ কৰিছে।



ইয়াৰ পূৰ্বে ফেচবুক, মুবাডালা, ভিষ্টা ইক্যুইটি পাৰ্টনাৰ, ক’লকাতা নাইট ৰাইডৰ্ছ, জেনেৰেল আটলাণ্টিক আৰু আমেৰিকাৰ দুটা প্ৰতিষ্ঠানে বিনিয়োগ কৰিছিল।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published:

শেহতীয়া বাতৰি