உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • nation
    • »
    • ১৫ ছেপ্টেম্বৰত ত্ৰিপুৰাত অভিষেকৰ অভিষেক ৰেলী ! বিগত ১০ দিন ধৰি ত্ৰিপুৰাত কি কৰিছে সুস্মিতাই ?

    ১৫ ছেপ্টেম্বৰত ত্ৰিপুৰাত অভিষেকৰ অভিষেক ৰেলী ! বিগত ১০ দিন ধৰি ত্ৰিপুৰাত কি কৰিছে সুস্মিতাই ?

    TMCৰ নেতা অভিষেক বেনাৰ্জীয়ে ত্ৰিপুৰাত ১৫ ছেপ্টেম্বৰত ৰেলী অনুষ্ঠিত কৰিব। সুস্মিতা দেৱেও এই অনুষ্ঠানটোত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিব।

    TMCৰ নেতা অভিষেক বেনাৰ্জীয়ে ত্ৰিপুৰাত ১৫ ছেপ্টেম্বৰত ৰেলী অনুষ্ঠিত কৰিব। সুস্মিতা দেৱেও এই অনুষ্ঠানটোত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিব।

    TMCৰ নেতা অভিষেক বেনাৰ্জীয়ে ত্ৰিপুৰাত ১৫ ছেপ্টেম্বৰত ৰেলী অনুষ্ঠিত কৰিব। সুস্মিতা দেৱেও এই অনুষ্ঠানটোত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিব।

    • Share this:
    তৃণমূলে ত্ৰিপুৰাৰ ওপৰত সকলো ধৰণে মনোনিৱেশ কৰা দেখা গৈছে। অভিষেক বেনাৰ্জীয়ে ত্ৰিপুৰাত ১৫ ছেপ্টেম্বৰত ৰেলী অনুষ্ঠিত কৰিব বুলি ধাৰণা কৰা হৈছে। সমদলটো আগৰতলাত অনুষ্ঠিত হ'ব। এয়া প্ৰথম বাৰৰ বাবে তৃণমূলে আগৰতলাত ডাঙৰ ৰেলী আয়োজন কৰিব বুলি ধাৰণা কৰা হৈছে। যোৱা দুমাহত ত্ৰিপুৰাত TMCৰ বৃহৎ ৰাজনৈতিক কাৰ্যকলাপ হৈছে। তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক অভিষেক বেনাৰ্জীয়ে ইতিমধ্যে দুবাৰ ত্ৰিপুৰা ভ্ৰমণ কৰিছে। ত্ৰিপুৰাত এইটো তেওঁৰ প্ৰথম "পদযাত্ৰা" হ'বলৈ গৈ আছে।

    ত্ৰিপুৰাৰ টিএমচি নেতা সুবল ভৌমিক কৈছে,
    "সকলো ঠাইতে বৃহৎ হিংসাত্মক ঘটনা সংঘটিত হৈছে। ত্ৰিপুৰা অপশাসনৰ স্থান হৈ পৰিছে। ফেচিষ্ট চৰকাৰে ত্ৰিপুৰা চলাই আছে। মানুহে পৰিৱৰ্তন বিচাৰে আৰু ১৫ তাৰিখে আমাৰ ৰাষ্ট্ৰীয় সাধাৰণ সম্পাদক শ্ৰীযুত অভিষেক বেনাৰ্জী আহিব আৰু পৰিৱৰ্তনৰ আহ্বান জনাব। আমি ডাঙৰ ৰেলী অনুষ্ঠিত কৰিম।" যোৱা দুমাহত অভিষেক বেনাৰ্জী দুবাৰ ত্ৰিপুৰালৈ গৈছিল। প্ৰথমবাৰৰ বাবে তেওঁ আই.পি.এ.চি.-ৰ কৰ্মীসকলৰ কাষত থিয় হ'বলৈ গৈছিল। দ্বিতীয়বাৰৰ বাবে তেওঁ তেওঁৰ গ্ৰেপ্তাৰ কৰা নেতাসকলৰ কাষত থিয় হ'বলৈ তালৈ গৈছিল।

    সুস্মিতা দেৱে যোৱা ১০ দিন ধৰি ত্ৰিপুৰাত শিবিৰ পাতি আছে আৰু সদস্যতা অভিযানত আছে। সুস্মিতা দেৱেও এই অনুষ্ঠানটোত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিব। সূত্ৰসমূহে কৈছে যে সেইদিনা ডাঙৰ যোগদানৰ সম্ভাৱনা আছে আৰু ত্ৰিপুৰাৰ কেইজনমান বিজেপি বিধায়কে পক্ষ সলনি কৰাৰ সম্ভাৱনা আছে।
    বিজেপিয়ে যদিও এই ডাঙৰ ৰেলীক লৈ চিন্তিত নহয়। বিজেপি নেতাসকলে কয়, "তেওঁলোকে বাহিৰৰ পৰা মানুহ আনিছে, মানুহক উচতাই আছে। ত্ৰিপুৰা শান্তিপূৰ্ণ স্থান আছিল, তেওঁলোকে সমস্যা সৃষ্টি কৰিছে। তেওঁলোকৰ ইয়াত সমৰ্থক নাই।" এই ৰেলী সুচাৰুৰূপে অনুষ্ঠিত হ'বনে? এই সময়ত এইটো এটা ডাঙৰ প্ৰশ্ন হৈ পৰিছে !
    Published by:Kokil Sarma
    First published: