• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • আপ বনাম বিজেপি: দিল্লী বিধানসভাত ৰাতিটোৰ ভিতৰতে প্ৰতিবাদ অব্যাহত

আপ বনাম বিজেপি: দিল্লী বিধানসভাত ৰাতিটোৰ ভিতৰতে প্ৰতিবাদ অব্যাহত

দিল্লীৰ শাসনত থকা আম আদমী পাৰ্টী আৰু বিৰোধী দল বিজেপিয়ে এটাৰ আনটোৰ ওপৰত দুৰ্নীতিৰ অভিযোগ।

দিল্লীৰ শাসনত থকা আম আদমী পাৰ্টী আৰু বিৰোধী দল বিজেপিয়ে এটাৰ আনটোৰ ওপৰত দুৰ্নীতিৰ অভিযোগ।

দিল্লীৰ শাসনত থকা আম আদমী পাৰ্টী আৰু বিৰোধী দল বিজেপিয়ে এটাৰ আনটোৰ ওপৰত দুৰ্নীতিৰ অভিযোগ।

  • Share this:
দিল্লীৰ শাসনত থকা আম আদমী পাৰ্টী আৰু বিৰোধী দল বিজেপিয়ে এটাই আনটোৰ ওপৰত দুৰ্নীতিৰ অভিযোগ কৰি সোমবাৰে নিশা দুয়োটা দলে পৃথকৈ দিল্লী বিধানসভাৰ বাহিৰত ধৰ্ণাত বহে।

আপৰ বিধায়কসকলে বিধানসভাৰ বাহিৰত থকা মহাত্মা গান্ধীৰ স্মৃতিস্তম্ভৰ তলত ধৰ্ণাত বহে আৰু বিজেপিৰ বিধায়কসকলে স্বাধীনতা সংগ্ৰামী ভগত সিং, ৰাজ গুৰু আৰু সুখদেৱৰ প্ৰতিমূৰ্তিৰ ওচৰতে ধৰ্ণাত বহে।

আপৰ বিধায়কসকলে দিল্লীৰ লেফ্টেনেন্ট ৰাজ্যপাল বি.কে. চাক্সেনাই ২০১৬ চনত হোৱা বিমুদ্ৰাকৰণৰ দ্বাৰা কলা ধন বগা কৰাৰ অভিযোগত তেওঁৰ পদত্যাগৰ দাবী কৰে।

ভাৰতৰ এক সংবাদ সংস্থা এএনআইক আপৰ নেতা আতিসিয়ে অভিযোগ কৰে যে, খাদী আৰু গ্ৰাম্য উদ্দ্যোগ বিভাগৰ চেয়াৰমেন থকা সময়ত চাক্সেনাই নিজৰ কৰ্মচাৰীসকলক ২০১৬ চনত বিমুদ্ৰিত ১,৪০০ কোটি টকা সলনি কৰাৰ বাবে চাপ দিছিল। তেওঁ লগতে কয় যে, বি.কে. চাক্সেনাই বিমুদ্ৰাকৰণৰ সময়ত ক'লা ধন বগা কৰাৰ কেলেংকাৰী কৰিছিল আৰু এই সন্দৰ্ভত আপে বৰ্তমান তেওঁৰ বিৰুদ্ধে চিবিআইৰ তদন্ত বিচাৰে। ইয়াৰোপৰি আতিসিয়ে চাক্সেনাক দিল্লীৰ লেফ্টেনেন্ট ৰাজ্যপালৰ পদৰ পৰা বৰ্খাস্ত কৰাৰ দাবীও কৰে।

ইফালে বিজেপিয়ে দিল্লীৰ উপৰাষ্ট্ৰপতি মনীষ চিছোদিয়াক ২০২১–২২ৰ আবকাৰী নীতিৰ দুৰ্নীতিৰ বাবে পদত্যাগ দাবী কৰে।

বিজেপিৰ বিধায়ক ৰামবীৰ সিং বিধুৰিয়ে এএনআইক জনায় যে, চিছোদিয়া চিবিআইৰ দ্বাৰা অভিযুক্ত ২০২১–২২ চনত আবকাৰী নীতি দুৰ্নীতিৰ যি পাছলৈ আপ প্ৰশাসনে উঠাই লৈছিল। যদি নীতিত সকলো ঠিক আছে তেন্তে দিল্লী চৰকাৰে ইয়াক কিয় উঠাই ল’লে বুলিও তেওঁ প্ৰশ্ন কৰি কেজৰিৱালক ইয়াৰ উত্তৰ দিবলৈও আহ্বান জনায়।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি