• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • VIRAL: এখন ভাইৰেল বিয়া, দৰা সময়মতে বিবাহস্থলী নোপোৱাত কইনাই বৰমালা পিন্ধালে আন যুৱকক

VIRAL: এখন ভাইৰেল বিয়া, দৰা সময়মতে বিবাহস্থলী নোপোৱাত কইনাই বৰমালা পিন্ধালে আন যুৱকক

দৰাজনে ইয়াক লৈ কৈছিল যে বিবাহৰ যোৰা ওপৰত থকাজনে নিৰ্ধাৰণ কৰে।

দৰাজনে ইয়াক লৈ কৈছিল যে বিবাহৰ যোৰা ওপৰত থকাজনে নিৰ্ধাৰণ কৰে।

দৰাজনে ইয়াক লৈ কৈছিল যে বিবাহৰ যোৰা ওপৰত থকাজনে নিৰ্ধাৰণ কৰে।

  • Share this:
বিয়া কৰাবলৈ আহি নাচ-গানত সময় পাৰ কৰোৱা এগৰাকী দৰাৰ বাবে এখন বিয়া সম্প্ৰতি ভাইৰেল হৈ পৰিছে। অলপতে মহাৰাষ্ট্ৰৰ পৰা পোহৰলৈ অহা এই উদ্ভট ঘটনাত কইনাই দৰাৰ সলনি বিবাহ কৰায় আন যুৱকক।

ঘটনা অনুসৰি, বিবাহৰ দিনাখন আবেলি ৪ বজাত দৰাই কইনাৰ ঘৰলৈ অহাৰ কথা আছিল। কিন্তু আবেলি ৪ বজা কি নিশা ৪ বজালৈ দৰা উপস্থিত নোহোৱাত অনুসন্ধান কৰি যি ৰহস্য কইনা পক্ষই উদঘাটন কৰে, সিয়ে বিয়াখন আৰু আগুৱাই নিনিলে। কইনাৰ পিতৃয়ে এগৰাকী আত্মীয়ৰ সৈতে কইনাৰ বিবাহ কৰাই দিয়ে (bride ties knot with another boy)।

কি কৰি আছিল দৰাই?

মহাৰাষ্ট্ৰৰ (Maharashtra) বুলধানা জিলাৰ মালকাপুৰ পাংৰা গাঁৱত অনুষ্ঠিত এই ভাইৰেল বিবাহৰ দৰাই ডি জে বজাই নৃত্যত মত্ত আছিল। বন্ধু-বৰ্গৰে নাচ-গানত মচগুল গৈ থকা দৰাই পান কৰিছিল সুৰাও। সুৰা আৰু ডি-জেৰ মাজত দৰাই বিবাহমণ্ডপলৈ আহোঁতে আহোঁতে নিশা গুচি পুৱতি নিশাত সোমায় সময়। এটা সময়ত তেওঁ কইনাৰ ঘৰ ওলাই যদিও তেতিয়া সকলো শেষ হৈছিল। শেষত বাক-বিতণ্ডা কৰি গুচি যায় দৰা।

বিতাড়িত দৰায়ো  কৰিলে সংসাৰ

কিন্তু দৰাও এলে-পেচা নহয়। ঘটনাৰ পিছদিনাই তেওঁ আবদ্ধ হয় বিবাহপাশত। বিয়াৰ মণ্ডপৰ পৰা বিতাড়িত হোৱাৰ পিছত বিবাহপাশত আবদ্ধ হ'লেও তেওঁ আগতে কৰা ভুলৰ পুনৰাবৃত্তি কৰা নাছিল। তেওঁ সুৰাপান কৰা নাছিল বা তেওঁৰ বন্ধু আৰু আত্মীয়সকলেও এনে কাণ্ডৰ পৰা আঁতৰত আছিল। দৰাজনে ইয়াক লৈ কৈছিল যে বিবাহৰ যোৰা ওপৰত থকাজনে নিৰ্ধাৰণ কৰে।
Published by:Gautam Barman
First published:

শেহতীয়া বাতৰি