• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • আপুনি বাৰু চিঙৰাপ্ৰেমী নেকি? এজন খাদ্য বিক্ৰেতাই তৈয়াৰ কৰিছে ষ্ট্ৰবেৰী আৰু ব্লুবেৰীৰ সোৱাদযুক্ত চিঙৰা

আপুনি বাৰু চিঙৰাপ্ৰেমী নেকি? এজন খাদ্য বিক্ৰেতাই তৈয়াৰ কৰিছে ষ্ট্ৰবেৰী আৰু ব্লুবেৰীৰ সোৱাদযুক্ত চিঙৰা

দিল্লীৰ এজন খাদ্য বিক্ৰেতাই ইয়াত ষ্ট্ৰবেৰী আৰু ব্লুবেৰীৰ দৰে ফলৰ সোৱাদ যোগ দি ইয়াৰ পৰম্পৰাগত উপাদানবোৰৰ সৈতে পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা চলাইছে।

দিল্লীৰ এজন খাদ্য বিক্ৰেতাই ইয়াত ষ্ট্ৰবেৰী আৰু ব্লুবেৰীৰ দৰে ফলৰ সোৱাদ যোগ দি ইয়াৰ পৰম্পৰাগত উপাদানবোৰৰ সৈতে পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা চলাইছে।

দিল্লীৰ এজন খাদ্য বিক্ৰেতাই ইয়াত ষ্ট্ৰবেৰী আৰু ব্লুবেৰীৰ দৰে ফলৰ সোৱাদ যোগ দি ইয়াৰ পৰম্পৰাগত উপাদানবোৰৰ সৈতে পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা চলাইছে।

  • Share this:
চিঙৰা হৈছে ভাৰতৰ বেছিভাগ পৰিয়ালৰ দ্বাৰা প্ৰায়ে উপভোগ কৰা এক মুখ্য জলপান। শেহতীয়াকৈ, দিল্লীৰ এজন খাদ্য বিক্ৰেতাই ইয়াত ষ্ট্ৰবেৰী আৰু ব্লুবেৰীৰ দৰে ফলৰ সোৱাদ যোগ দি ইয়াৰ পৰম্পৰাগত উপাদানবোৰৰ সৈতে পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা চলাইছে। গুলপীয়া আৰু নীলা চিংৰাৰ এটা ভিডিঅ' ইণ্টাৰনেটত ভাইৰেল হৈ পৰিছে যাৰ ফলত কেইজনমান চিঙৰা প্ৰেমিক অস্বস্তিত পৰিছে। অৱশ্যে, ইণ্টাৰনেটৰ এটা অংশই পৰীক্ষা কৰা জলপানৰ সোৱাদ কেনেকুৱা হ'ব পাৰে তাৰ সোৱাদ ল'বলৈ উৎসাহিত হোৱা যেন লাগিছে। ইণ্টাৰনেটত ঘূৰি থকা ক্লিপটোত, এজন ব্যক্তিক গুলপীয়া আৰু নীলা চিঙৰাত থকা উপাদানবোৰ প্ৰদৰ্শন কৰা দেখা গৈছে।

ভিডিঅটোত দেখুৱা মতে গুলপীয়াবোৰক ষ্ট্ৰবেৰী চিংৰা বুলি কোৱা হয় যাৰ ভিতৰত জাম আৰু ষ্ট্ৰবেৰী ফিলিং থাকে। একেদৰে, নীলাবোৰত ব্লুবেৰী জাম যেন লাগিছে। উদ্ভট চিঙৰা পৰিৱেশন কৰা দিল্লীৰ খাদ্য বিপনীখনক 'চিঙৰা হাব' বুলি কোৱা হয়। ভাইৰেল ভিডিঅ'টোৱে ষ্ট্ৰবেৰী চিঙৰা আৰু ব্লুবেৰী চিঙৰা মিঠাইৰ বিশেষত্ব বুলি পৰামৰ্শ দিছে যে, "গতিকে সম্ভৱতঃ আপুনি বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ চিঙৰা সোৱাদ লৈছে কিন্তু এই চিঙৰাটো বাকচৰ বাহিৰত আছিল। মানুহে ক'ব যে ইয়ে কেয়া খা ৰহে হো? কিয়া দিখা ৰহে হো (আপুনি কি খাই আছে? আপুনি কি দেখুৱাই আছে?) বাত টু বি অনেষ্ট ষ্ট্ৰবেৰী চিঙৰা আৰু ব্লুবেৰী চিঙৰা এক ডেজাৰ্ট কা কাম কৰতে হে (তেওঁলোকে মিঠাইৰ দৰে কাম কৰে)" তলৰ ভাইৰেল ভিডিঅ'টো চাওক:



চিঙৰা খোৱাটো এটা আৱেগ আৰু সেয়েহে এই পৰীক্ষা কৰা ৰেচিপিটোৱে ইণ্টাৰনেটৰ এটা অংশক বিৰক্ত কৰি তুলিছে। চিঙৰা তৈয়াৰ কৰাৰ প্ৰণালী চহৰৰ পৰা চহৰলৈ আৰু পৰিয়ালৰ পৰা পৰিয়াললৈ পৃথক হ'ব পাৰে, কিন্তু চিঙৰাত ফল অন্তৰ্ভুক্ত কৰাৰ ধাৰণাটো নেটিজেনসকলৰ মতে ভাল হোৱা নাই। এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে লিখিছিল, "অনুগ্ৰহ কৰি চিঙৰাৰ সৈতে এনে নকৰিব, ই এক আৱেগ।" আন এজনে যোগ দিছিল, "স্বাগতম ডায়েবেটিচ।" আৰু এজনে মন্তব্য কৰিছিল, "ভাই, এওঁক ফাঁচী দিয়া উচিত।" ইফালে, এজন নেটিজেনে সুধিলে, "কি? কিয়?"

ইণ্টাৰনেটৰ আন এটা শাখাই পৰীক্ষামূলক জলপান চেষ্টা কৰিবলৈ উৎসাহিত হোৱা দেখা গৈছে। এজন ব্যৱহাৰকাৰীয়ে কৈছিল, "ৱাও! অতি অভিনৱ যেন লাগিছে! মই আচৰিত হওঁ ইয়াৰ সোৱাদ কেনেকুৱা হ'ব?" আৰু এজনে যোগ দিছিল, "কিবা অতুলনীয় আৰু বেলেগ।" এজন নেটিজেনে লিখিছিল, "আহ! নিশ্চিতভাৱে এইটো চেষ্টা কৰিবলৈ অপেক্ষা কৰি আছে।"

মন কৰিবলগীয়া যে, চিঙৰা পৰম্পৰাগতভাৱে মচলাযুক্ত আলু ভৰ্তিৰে তৈয়াৰ কৰা হয়।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি