• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দুৰ্ভাগ্য! অনলাইনত অৰ্ডাৰ কৰিছিল লেপটপ, আহিল ডিটাৰ্জেণ্টৰ পেকেট

দুৰ্ভাগ্য! অনলাইনত অৰ্ডাৰ কৰিছিল লেপটপ, আহিল ডিটাৰ্জেণ্টৰ পেকেট

আইআইএম আহমেদাবাদৰ স্নাতক ছাত্ৰ যশস্বী শৰ্মাই ফ্লিপকাৰ্ট বিগ বিলিয়ন ডেজ চেলৰ সময়ত এটা লেপটপ অৰ্ডাৰ দিছিল।

আইআইএম আহমেদাবাদৰ স্নাতক ছাত্ৰ যশস্বী শৰ্মাই ফ্লিপকাৰ্ট বিগ বিলিয়ন ডেজ চেলৰ সময়ত এটা লেপটপ অৰ্ডাৰ দিছিল।

আইআইএম আহমেদাবাদৰ স্নাতক ছাত্ৰ যশস্বী শৰ্মাই ফ্লিপকাৰ্ট বিগ বিলিয়ন ডেজ চেলৰ সময়ত এটা লেপটপ অৰ্ডাৰ দিছিল।

  • Share this:
উৎসৱৰ বতৰ আৰম্ভ হৈছে আৰু ইয়াৰ সৈতে, ই-কমাৰ্চ ৱেবছাইটৰ বিক্ৰী আৰম্ভ হৈছে। বহুতো গ্ৰাহকে বিক্ৰীত সস্তীয়া সামগ্ৰী ক্ৰয় কৰাৰ ব্যস্ততাত সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে। ফ্লিপকাৰ্টৰ এজন গ্ৰাহকৰ সৈতে এনে এটা আচৰিত ঘটনা পোহৰলৈ আহিছিল, যিয়ে অনলাইনত লেপটপ অৰ্ডাৰ দিছিল, কিন্তু তেওঁৰ অৰ্ডাৰত লেপটপৰ সলনি ঘড়ী চাবোনৰ এটা পেকেটহে আহিছিল।

কোম্পানীটোৱে অস্বীকাৰ কৰিলে নিজৰ ভুল-

বিজনেছ টুডেৰ এক প্ৰতিবেদন অনুসৰি, আইআইএম আহমেদাবাদৰ স্নাতক ছাত্ৰ যশস্বী শৰ্মাই ফ্লিপকাৰ্ট বিগ বিলিয়ন ডেজ চেলৰ সময়ত এটা লেপটপ অৰ্ডাৰ দিছিল। জানিব পৰা মতে, গ্ৰাহকজনে নিজৰ দেউতাকৰ বাবে এই লেপটপটো অৰ্ডাৰ দিছিল। কিন্তু যেতিয়া ডেলিভাৰী কৰা হৈছিল, লেপটপৰ সলনি ফ্লিপকাৰ্টৰ পৰা ঘড়ী ডিটাৰ্জেণ্টৰ পেকেটহে প্ৰাপ্ত কৰা হৈছিল।

যেতিয়া যশস্বীয়ে ফ্লিপকাৰ্ট গ্ৰাহক সেৱাৰ ওচৰত এই বিষয়ে অভিযোগ কৰিছিল যে তেওঁ লেপটপৰ সলনি ঘড়ী ডিটাৰ্জেণ্টৰ পেকেট পাইছিল তেতিয়া কোম্পানীটোৱে ইয়াৰ ভুলটো অস্বীকাৰ কৰিছিল।

চিচিটিভি প্ৰমাণো গ্ৰহণ কৰা হোৱা নাই-

আইআইএম স্নাতক ছাত্ৰজনে লিংকডইনৰ এটা পোষ্টৰ জৰিয়তে এই জনাইছিল। ইয়াত তেওঁ কৈছিল যে যেতিয়া মই ভুল অৰ্ডাৰ কথা কোম্পানীৰ ওচৰত অভিযোগ কৰিছিলো বিষয়াসকলে তেওঁলোকৰ ভুল মানিবলৈ কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল। তেওঁ কৈছিল যে তেওঁৰ ওচৰত চিচিটিভি প্ৰমাণ আছে যে লেপটপৰ সলনি চাবোন ডেলিভাৰী দিয়া হৈছিল। ইয়াৰ স্বত্বেও, কোম্পানীৰ হৈ অস্বীকাৰ কৰা হৈছে।

দেউতাকৰ ভুলৰ কথা উল্লেখ-

অৱশ্যে, নিজৰ ছ'চিয়েল মিডিয়া পোষ্টত যশস্বীয়ে ডেলিভাৰীৰ সময়ত তেওঁৰ পৰিয়ালে কৰা ভুলৰ কথাও উল্লেখ কৰিছে। তেওঁ লিখিছিল যে ডেলিভাৰীৰ ল'ৰাজনৰ পৰা পেকেজটো লোৱাৰ সময়ত তেওঁৰ দেউতাকে কৰা এটা ভুল আছিল যে তেওঁ 'অপেন বক্স' ডেলিভাৰী সুবিধাৰ বিষয়ে অৱগত নাছিল। ইয়াৰ অধীনত, গ্ৰাহকে পেকেজটো ডেলিভাৰী এজেণ্টৰ সন্মুখত খুলিব লাগিব আৰু সন্তুষ্ট হোৱাৰ পিছত ৱান টাইম পাছৱৰ্ড অৰ্থাৎ অটিপি ক'ব লাগিব। যশস্বীয়ে আৰু কৈছিল যে তেওঁৰ দেউতাকে ধৰি লৈছিল যে পেকেজটো প্ৰাপ্ত কৰাৰ পিছত অ'টিপি দিব লাগিব, যিটো বেছিভাগ প্ৰিপেইড ডেলিভাৰীৰ ক্ষেত্ৰত হয়।

কোম্পানীৰ চিইঅ'ক টেগ কৰি পোষ্ট-

যশস্বীয়ে তেওঁৰ পোষ্টত লিখিছিল যে তেওঁৰ ওচৰত ডেলিভাৰী ল'ৰা বাকচটো পৰীক্ষা নকৰাকৈ উভতি যোৱাৰ চিচিটিভি প্ৰমাণ আছে, লগতে ঘৰত এই পেকেজটো আনবক্সিং কৰাৰ সম্পূৰ্ণ ভিডিঅ' প্ৰমাণ আছে আৰু ইয়াত কোনো লেপটপ নাই। কিন্তু, এই সকলোবোৰ প্ৰমাণৰ বিষয়ে কোৱাৰ পাছতো ফ্লিপকাৰ্টৰ জ্যেষ্ঠ গ্ৰাহক সেৱা কাৰ্যবাহীয়ে যশস্বীক স্পষ্টকৈ কৈছিল যে 'কোনো ঘূৰাই পোৱা সম্ভৱ নহয়'। বিষয়টো আৰু অনুসৰণ কৰিব নোৱাৰি। তেওঁ কয় যে কোম্পানীটোৰ উদাসীনতাৰ বাবে এই বিষয়টো ছ'চিয়েল মিডিয়াত উত্থাপন কৰা হৈছে। যশস্বীয়ে ফ্লিপকাৰ্টৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া কল্যাণ কৃষ্ণমূৰ্তি আৰু কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী পীয়ুষ গোৱেলকো এই পোষ্টত টেগ কৰিছে।

এনে বহুতো ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে-

লেপটপ অৰ্ডাৰ দিয়াৰ সময়ত ঘড়ীৰ চাবোনৰ পেকেট ওলোৱাৰ এইটো প্ৰথম ঘটনা নহয়, কিন্তু এনে বহুতো ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। বিজনেছ টুডেৰ মতে, এজন ব্যক্তিয়ে আইফোন 12 অৰ্ডাৰ কৰিছিল, কিন্তু আইফোন 12ৰ সলনি দুই ডখৰ নিৰ্মা চাবোনহে বাকচটোত পাইছিল। লগতে আন এটা ক্ষেত্ৰত, এজন গ্ৰাহকে আইফোন 8-ৰ সলনি ডিটাৰ্জেণ্ট বাৰ পাইছিল। কেৱল চাবোনেই নহয়, বহুক্ষেত্ৰত গ্ৰাহকৰ অৰ্ডাৰ কৰা সামগ্ৰীৰ ঠাইত আন ব্যৱহাৰৰ অযোগ্য বস্তু পোৱা গৈছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি