• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Cow Dung Stolen: মাজ নিশা মনে মনে এখন গাঁৱৰ পৰা গোবৰ চুৰি কৰিছে দুষ্ট চক্ৰই...

Cow Dung Stolen: মাজ নিশা মনে মনে এখন গাঁৱৰ পৰা গোবৰ চুৰি কৰিছে দুষ্ট চক্ৰই...

ছত্তীশগড়ৰ কোৰবা জিলাৰ এখন গাঁৱত সংঘটিত এক অস্বাভাৱিক চুৰি ঘটনাৰ পিছত আৰক্ষীয়ে সন্ধানহীন হোৱা ৮০০ কিলোগ্ৰাম গোবৰৰ কেছ পঞ্জীয়ন কৰিছে। প্ৰায় ১,৬০০ টকা মূল্যৰ এই গোবৰখিনি।

ছত্তীশগড়ৰ কোৰবা জিলাৰ এখন গাঁৱত সংঘটিত এক অস্বাভাৱিক চুৰি ঘটনাৰ পিছত আৰক্ষীয়ে সন্ধানহীন হোৱা ৮০০ কিলোগ্ৰাম গোবৰৰ কেছ পঞ্জীয়ন কৰিছে। প্ৰায় ১,৬০০ টকা মূল্যৰ এই গোবৰখিনি।

ছত্তীশগড়ৰ কোৰবা জিলাৰ এখন গাঁৱত সংঘটিত এক অস্বাভাৱিক চুৰি ঘটনাৰ পিছত আৰক্ষীয়ে সন্ধানহীন হোৱা ৮০০ কিলোগ্ৰাম গোবৰৰ কেছ পঞ্জীয়ন কৰিছে। প্ৰায় ১,৬০০ টকা মূল্যৰ এই গোবৰখিনি।

  • Share this:
ছত্তীশগড়ৰ কোৰবা জিলাৰ এখন গাঁৱত সংঘটিত এক অস্বাভাৱিক চুৰি ঘটনাৰ পিছত আৰক্ষীয়ে সন্ধানহীন হোৱা ৮০০ কিলোগ্ৰাম গোবৰৰ কেছ পঞ্জীয়ন কৰিছে। প্ৰায় ১,৬০০ টকা মূল্যৰ এই গোবৰখিনি।

ঘটনাটো ৮ জুন আৰু ৯ জুনৰ মাজনিশা সংঘটিত হৈছিল, আৰু অভিযোগটো ১৫ জুনত পঞ্জীয়ন কৰা হৈছিল। দীপকাৰ SHO হৰিশ তাণ্ডেকাৰে সাংবাদিকক কয়, "গাওঁৰ গৌথান সমিতিৰ মুৰব্বী কামহান সিং কানৱাৰে ১৫ জুনত এটা আনুষ্ঠানিক অভিযোগ দাখিল কৰিছে।"

গোবৰখিনি ৰাজ্য চৰকাৰৰ "গোধান ন্যায় যোজনা"ৰ অধীনত প্ৰতি কিলোগ্ৰামত ২ টকাত ক্ৰয় কৰি আছিল। আঁচনিখনৰ উদ্দেশ্য হৈছে দিনৰ সময়ত গৰু ৰখা গাওঁবোৰৰ সমৰ্পিত এলেকাত ভাৰ্মিকম্পোষ্ট উৎপাদনৰ সুবিধা প্ৰদান কৰা।

চুৰি কৰা ব্যক্তিসকল এতিয়াও অচিনাক্ত, আৰু এছ.এইচ.ও.-ৰ মতে তদন্ত চলি আছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: