• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Delhi: এই ঋতুত এতিয়ালৈকে আটাইতকৈ শীতল ৰাতিপুৱা ! ৰাজধানীৰ বতৰৰ অৱস্থা জানক, AQI অতি দুৰ্বল ...

Delhi: এই ঋতুত এতিয়ালৈকে আটাইতকৈ শীতল ৰাতিপুৱা ! ৰাজধানীৰ বতৰৰ অৱস্থা জানক, AQI অতি দুৰ্বল ...

File Photo

File Photo

দিল্লীয়ে সোমবাৰে এতিয়ালৈকে ইয়াৰ আটাইতকৈ শীতল ৰাতিপুৱা ৮.৯ ডিগ্ৰী চেলচিয়াছ ৰেকৰ্ড কৰিছে। বায়ুৰ মানদণ্ড 'অতি দুৰ্বল' শ্ৰেণীত আছিল।

  • Share this:
উত্তৰ ভাৰতত ঠাণ্ডা বতৰ আহিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। নৱেম্বৰ মাহটো শীতকালৰ আৰম্ভণি বুলি গণ্য কৰা হয়। মৃদু ঠাণ্ডা সময় এই মাহৰ পৰা আৰম্ভ হয়। দিল্লীয়ে সোমবাৰে এতিয়ালৈকে ইয়াৰ আটাইতকৈ শীতল ৰাতিপুৱা ৮.৯ ডিগ্ৰী চেলচিয়াছ ৰেকৰ্ড কৰিছে। বায়ুৰ মানদণ্ড 'অতি দুৰ্বল' শ্ৰেণীত আছিল। দিল্লীত শনিবাৰে (৮.৯) সৰ্বনিম্ন তাপমাত্ৰা ৯ ডিগ্ৰী চেলচিয়াছতকৈ কম আছিল, যি এই শীতকালৰ সৰ্বনিম্ন স্তৰ।

যদিও ঠাণ্ডা দিল্লীত প্ৰৱেশ কৰিছে, ৰাজধানীৰ বায়ুৰ মানদণ্ড অতি দুৰ্বল বুলি নথিভুক্ত কৰা হৈছিল। সোমবাৰে, বায়ুৰ মানদণ্ড সূচক (একিউআই) পুৱা ৯.১০ বজাত ৩১৬ ত ৰেকৰ্ড কৰা হৈছিল। ২০১ আৰু ৩০০-ৰ ভিতৰত একিউআইক 'বেয়া', 3৩০১ আৰু ৪০০ 'অতি বেয়া', আৰু ৪০১ আৰু ৫০০ 'গুৰুতৰ' বুলি গণ্য কৰা হয়। মানুহে দিল্লীৰ বেয়া বতাহত উশাহ ল'বলৈও অসুবিধা পাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি