• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • 7th Pay Commission: চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ ! ডিএ ইমান শতাংশ বৃদ্ধি হ'ব, শ্ৰম মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰিছে তথ্য ...

7th Pay Commission: চৰকাৰী কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে ভাল খবৰ ! ডিএ ইমান শতাংশ বৃদ্ধি হ'ব, শ্ৰম মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰিছে তথ্য ...

কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। দুমাহৰ নিৰন্তৰ হ্ৰাসৰ পিছত এআইচিপিআই সূচক বৃদ্ধি পাইছে। মাৰ্চ ২০২২ ৰ সূচকৰ সংখ্যা এক পইণ্ট বৃদ্ধি পাইছে। ইয়াৰ ফলত পৰৱৰ্তী DAত ৩ শতাংশ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। দুমাহৰ নিৰন্তৰ হ্ৰাসৰ পিছত এআইচিপিআই সূচক বৃদ্ধি পাইছে। মাৰ্চ ২০২২ ৰ সূচকৰ সংখ্যা এক পইণ্ট বৃদ্ধি পাইছে। ইয়াৰ ফলত পৰৱৰ্তী DAত ৩ শতাংশ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। দুমাহৰ নিৰন্তৰ হ্ৰাসৰ পিছত এআইচিপিআই সূচক বৃদ্ধি পাইছে। মাৰ্চ ২০২২ ৰ সূচকৰ সংখ্যা এক পইণ্ট বৃদ্ধি পাইছে। ইয়াৰ ফলত পৰৱৰ্তী DAত ৩ শতাংশ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ আছে। দুমাহৰ নিৰন্তৰ হ্ৰাসৰ পিছত এআইচিপিআই সূচক বৃদ্ধি পাইছে। যাৰ পিছত DA বৃদ্ধি হ'বলৈ বাধ্য। মাৰ্চ ২০২২ ৰ সূচকৰ সংখ্যা এক পইণ্ট বৃদ্ধি পাইছে। ইয়াৰ ফলত পৰৱৰ্তী DAত ৩ শতাংশ বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। এপ্ৰিল, মে আৰু জুনৰ সংখ্যা এতিয়াও আহিবলৈ বাকী আছে। যদি ইয়াতো বৃদ্ধি হয়, DA ৪% বৃদ্ধি কৰিব পাৰে।

সপ্তম দৰমহা আয়োগৰ অধীনত, কেন্দ্ৰীয় কৰ্মচাৰীসকলক দুবাৰকৈ ডিএ প্ৰদান কৰা হয়। প্ৰথমটো জানুৱাৰীত আৰু দ্বিতীয়টো জুলাইত। জানুৱাৰী ২০২২-ৰ বাবে, কৰ্মচাৰীসকলে ৩ শতাংশ ডিএ বৃদ্ধিৰ উপহাৰ লাভ কৰিছে। এতিয়া পৰৱৰ্তী ডিএ জুলাইত সংশোধন কৰা হ'ব। এই সময়ছোৱাত, এ.আই.চি.পি.আই.-ত মুদ্ৰাস্ফীতিৰ সংখ্যাও আপডেট কৰা হ'ব। এই মুহূৰ্তত, শ্ৰম মন্ত্ৰালয়ৰ তিনি মাহৰ সংখ্যা আহিছে। ই জানুৱাৰীত ১২৫.১ পইণ্ট আৰু ফেব্ৰুৱাৰীত ১২৫ পইণ্টত উপনীত হৈছিল। একে সময়তে, মাৰ্চ মাহত, সূচক ১ পইণ্ট বৃদ্ধি হৈ১২৬ হয়। যোৱা বছৰ ডিচেম্বৰত, সংখ্যাটো আছিল ১২৫.৪।

শ্ৰম মন্ত্ৰালয়ে তথ্য প্ৰকাশ কৰিছে

ডিএ ৰ পৰিসংখ্যা আহিবলৈ আৰম্ভ কৰিছে। পৰৱৰ্তী ডিএ ৩% লৈ বৃদ্ধি হ'ব পাৰে। যদি পৰৱৰ্তী তিনি মাহত সূচকটো বাউন্স হৈ থাকে, ডি.এ. ৪% হ'ব পাৰে। দেশৰ ৮৮ টা ঔদ্যোগিকভাৱে গুৰুত্বপূৰ্ণ কেন্দ্ৰত অৱস্থিত ৩১৭ খন বজাৰৰ পৰা সংগ্ৰহ কৰা খুচুৰা মূল্যৰ আধাৰত শ্ৰম আৰু নিযুক্তি মন্ত্ৰালয়ে এআইচিপিআইতথ্য গ্ৰহণ কৰিছে। সূচীটো ৮৮ টা কেন্দ্ৰ আৰু দেশৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে। প্ৰতি মাহৰ অন্তিম কৰ্মদিনত এই পৰিসংখ্যাবোৰ প্ৰকাশ কৰা হয়।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি