• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • দ্বিতীয়বাৰ বিবাহ কৰোৱাৰ মন, পৰিয়ালক মান্তি কৰাবলৈ বিদ্যুতৰ খুটাত উঠিল ৬০ বছৰীয়া বৃদ্ধ

দ্বিতীয়বাৰ বিবাহ কৰোৱাৰ মন, পৰিয়ালক মান্তি কৰাবলৈ বিদ্যুতৰ খুটাত উঠিল ৬০ বছৰীয়া বৃদ্ধ

ঢোলপুৰত ১১ কেভিৰ বিদ্যুতৰ খুঁটা এটাত উঠিল। অৱশ্যে সেই মুহূৰ্তত উচ্চ শক্তি বহন কৰা তাঁৰৰ মাজেৰে কোনো বিদ্যুৎ প্ৰবাহ হৈ থকা নাছিল।

ঢোলপুৰত ১১ কেভিৰ বিদ্যুতৰ খুঁটা এটাত উঠিল। অৱশ্যে সেই মুহূৰ্তত উচ্চ শক্তি বহন কৰা তাঁৰৰ মাজেৰে কোনো বিদ্যুৎ প্ৰবাহ হৈ থকা নাছিল।

ঢোলপুৰত ১১ কেভিৰ বিদ্যুতৰ খুঁটা এটাত উঠিল। অৱশ্যে সেই মুহূৰ্তত উচ্চ শক্তি বহন কৰা তাঁৰৰ মাজেৰে কোনো বিদ্যুৎ প্ৰবাহ হৈ থকা নাছিল।

  • Share this:
এক আজৱ ঘটনা সংঘটিত হৈছে ৰাজস্থানত। বলীউদ জনপ্ৰিয় ছবি শ্বোলেত বীৰুৱে মৌচিক আকৰ্ষিত কৰিবলৈ আৰু বাসন্তীক বিয়া কৰিবলৈ গাঁওখনৰ পানীৰ টেংকিত উঠি ৰোমাঞ্চ অনুৰাগীসকলৰ বাবে ঐতিহাসিক চিনেমা সৃষ্টি কৰিছিল। ছবিখনত প্ৰচেষ্টাটো ফলপ্ৰসূ হৈছিল যদিও, এই অভিনয়টো নিশ্চিতভাৱে যুৱক আৰু মহিলাসকলে অনুসৰণ কৰাৰ বাবে এক প্ৰেৰণামূলক ব্যৱস্থা নহয়। অৱশ্যে, ৰাজস্থানৰ এজন পত্নীহীন ব্যক্তিয়ে তেওঁৰ পৰিয়ালক দ্বিতীয় বিবাহৰ অনুমতি দিবলৈ বাবে বিদ্যুতৰ খুঁটা এটাত উঠি সকলোবোৰ বিপদ মূৰপাতি লোৱাৰ দুঃসাহস কৰে।

সুব্ৰন সিং নামৰ ব্যক্তিজনৰ বয়স ৬০ বছৰ বুলি জানিব পৰা গৈছে। চাৰি বছৰ আগতে, তেওঁ তেওঁৰ পত্নীক হেৰুৱাইছিল। ব্যক্তিজনে বিগত আধা দশক ধৰি অকলশৰে বাস কৰিছিল। কিন্তু, তেওঁ অকলশৰীয়া জীৱনৰ পৰা আমনি পাইছিল। তেওঁ সোনকালে দ্বিতীয় বিবাহৰ সপোনবোৰ পৰিয়াল আৰু আত্মীয়সকলক কৈছিল যদিও তেওঁলোকে তেওঁৰ বয়সৰ এজন ব্যক্তি বিবাহৰ বাবে উপযুক্ত বুলি গণ্য কৰা নাছিল।

অন্তিম উপায় হিচাপে, তেওঁ ঢোলপুৰত ১১ কেভিৰ বিদ্যুতৰ খুঁটা এটাত উঠিল। অৱশ্যে সেই মুহূৰ্তত উচ্চ শক্তি বহন কৰা তাঁৰৰ মাজেৰে কোনো বিদ্যুৎ প্ৰবাহ হৈ থকা নাছিল। জানিব পৰা মতে, পৰিয়ালৰ সদস্যসকলে শক্তি বিভাগক অৱগত কৰাত সেই লাইনবোৰত বিদ্যুৎ যোগান বিচ্ছিন্ন কৰি সম্ভাৱ্য বিপদৰ পৰা ৰক্ষা কৰে। লোকজনৰ পৰিয়ালত তিনিজন পুত্ৰ আৰু দুজনী কন্যাৰ সৈতে নাতি-নাতিনী আছে। অৱশ্যে, তেওঁলোকৰ কোনেও তেওঁৰ জীৱনৰ শূন্যতা পূৰণ কৰিব নোৱাৰাৰ ফলত এনে ভয়াৱহ পদক্ষেপ লৈছিল বুলি জানিব পৰা গৈছে। ব্যক্তিজনে পৰিয়ালৰ লোকক বহুবাৰ বুজাবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, কিন্তু তেওঁৰ সন্তানে পুনৰ বিয়া কৰাৰ সিদ্ধান্তৰ বিৰুদ্ধে অটল আছিল।

বৃদ্ধ জনক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ আৰু তেওঁক সুৰক্ষিতভাৱে তললৈ নমাই আনিবলৈ শ্বোলেৰ দৰে বহুতো লোক সমবেত হৈছিল। স্থানীয় প্ৰতিবেদন অনুসৰি, তেওঁ কেৱল পুনৰ বিয়া পাতিব বিচাৰে।

"মোক কাৰোবাৰ সৈতে বিয়া পাতি দিয়ক। মই কেৱল এজন সংগী বিচাৰো", তেওঁ এনেদৰে কয়। অৱশেষত লোকজনক সহায় কৰিবলৈ কোনো এজন ওপৰলৈ উঠি যায় আৰু তেওঁক নমাই আনে।
Published by:Sanjay Kumar Das
First published:

শেহতীয়া বাতৰি