• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • নয়দাত বিৰিয়ানীৰ অৰ্ডাৰ পলম হোৱাত ৩ যুৱকে নিৰ্মমভাৱে প্ৰহাৰ কৰিলে ৰেষ্টুৰেণ্টৰ কৰ্মচাৰীক

নয়দাত বিৰিয়ানীৰ অৰ্ডাৰ পলম হোৱাত ৩ যুৱকে নিৰ্মমভাৱে প্ৰহাৰ কৰিলে ৰেষ্টুৰেণ্টৰ কৰ্মচাৰীক

থানা অঞ্চলত এনে দুটা ঘটনা সংঘটিত হৈছে আৰু দুয়োটাৰ ক্ষেত্ৰতে অভিযুক্তই আক্ৰমণ কৰি থকা দৃশ্য চিচিটিভিত আৱদ্ধ হৈছে

থানা অঞ্চলত এনে দুটা ঘটনা সংঘটিত হৈছে আৰু দুয়োটাৰ ক্ষেত্ৰতে অভিযুক্তই আক্ৰমণ কৰি থকা দৃশ্য চিচিটিভিত আৱদ্ধ হৈছে

থানা অঞ্চলত এনে দুটা ঘটনা সংঘটিত হৈছে আৰু দুয়োটাৰ ক্ষেত্ৰতে অভিযুক্তই আক্ৰমণ কৰি থকা দৃশ্য চিচিটিভিত আৱদ্ধ হৈছে

  • Share this:
দিল্লীৰ কাষত থকা উত্তৰ প্ৰদেশৰ আৰক্ষী আয়ুক্ত গৌতম বুদ্ধ নগৰত আৰক্ষীৰ ভয় যেন ক্ৰমাৎ নোহোৱা হৈ পৰিছে। সেই কাৰণেই ঠাইখনৰ লোকসকলে সামান্য কথাতেই মাৰপিট কৰিবলৈ কুন্ঠাবোধ নকৰা হৈছে। থানা অঞ্চলত এনে দুটা ঘটনা সংঘটিত হৈছে আৰু দুয়োটাৰ ক্ষেত্ৰতে অভিযুক্তই আক্ৰমণ কৰি থকা দৃশ্য চিচিটিভিত আৱদ্ধ হৈছে। ভুক্তভোগীয়ে আৰক্ষীৰ ওচৰত এটা অভিযোগ পঞ্জীয়ন কৰিছে। আৰক্ষীয়ে পীড়িত লোক কেইজনৰ গোচৰৰ ওপৰত বৰ্তমান তদন্ত অব্যাহত ৰাখিছে।

জানিব পৰা মতে, থানা নজেল পাৰ্ক অঞ্চলত এটা ম’লৰ এখন ৰেষ্টুৰেন্টৰ অৰ্ডাৰ দিয়া খাদ্য দেৰি কৈ অহাত খং উঠাত তিনিজন যুৱকে ৰেষ্টুৰেন্টৰ কৰ্মচাৰীক মাৰপিট কৰে। দ্বিতীয়টো ঘটনা থানা ৪৯ অঞ্চলৰ চেক্টৰ ৫১ হোচিয়াৰপুৰত সংঘটিত হয় য’ত হোষ্টেল চলাই থকা এগৰাকী মহিলাক ভাল খাদ্য নিদিয়াৰ বাবে চাৰি–পাঁচজন যুৱকে প্ৰহাৰ কৰে।

ইমৰান নামৰ লোকজনৰ আনচাল মলত জুক নামৰ এখন ৰেষ্টুৰেণ্ট আছে। দাদৰীৰ কাথেৰাৰ বাসিন্দা তিনিজন যুৱক ক্ৰমে পাৰভেজ, মনোজ আৰু ক্ৰেছ সিঙে ৰেষ্টুৰেণ্টখনত খাবলৈ উপস্থিত হৈছিল। তিনিওজনে চিকেন বিৰিয়ানিৰ অৰ্ডাৰ দিছিল। অৰ্ডাৰটো অলপ পলম হোৱাত পাৰভেজ নামৰ লোকজন উত্তেজিত হৈ পৰিছিল। তেওঁ ৰেষ্টুৰেণ্টৰ কৰ্মচাৰী আলতাফৰ ডিঙিত ধৰে আৰু অৰ্ডাৰ অহাৰ আগতে তেওঁক মাৰপিট কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিছিল। আলতাফক প্ৰহাৰ কৰোঁতে, অভিযুক্তজনে তেওঁক লিফ্টলৈ লৈ গৈছিল। তাত উপস্থিত লোকসকলে কোনোমতে ভুক্তভোগীজনক অভিযুক্তৰ কৱলৰ পৰা মুক্ত কৰিছিল। অতিৰিক্ত ডিচিপি গ্ৰেটাৰ নয়ডা বিশাল পাণ্ডেয়ে কয় যে ভুক্তভোগীৰ অভিযোগৰ ভিত্তিত থানাৰ নলেজ পাৰ্ক আৰক্ষীয়ে তিনিজন অভিযুক্তক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছে।

দ্বিতীয় ঘটনাটো ৪৯ অঞ্চলৰ আৰক্ষী থানাৰ চেক্টৰ ৫১ হোচিয়াৰপুৰত সংঘটিত হৈছিল। চিচিটিভিত বন্দী হোৱা আক্ৰমণৰ ভিডিঅ’ ক্ৰমান্বয়ে ভাইৰেল হৈ পৰিছে। ভিডিঅ’টোত হোষ্টেলৰ গৰাকীয়ে কাৰোবাৰ সৈতে ফোনত কথা পাতি থকা স্পষ্টকৈ দেখা যায়। এই সময়ছোৱাত কিছুমান ল’ৰা হোষ্টেলৰ গেটলৈ আহে। মহিলাগৰাকীয়ে তেওঁলোকৰ সৈতে কথা পাতি থাকোতে এজন ল’ৰাই মহিলা গৰাকীক টেবুলত ঠেলি দিছিল। যুৱকসকলে প্ৰথমে মহিলাগৰাকীক ঠেলা-ঠেলি কৰে আৰু আক্ৰমণ কৰাৰ সময়ত বাহিৰলৈ টানি নিবলৈ চেষ্টা কৰিছিল, কিন্তু মহিলাগৰাকীৰ সংগীয়ে তেওঁক উদ্ধাৰ কৰিছিল।

হোষ্টেলৰ গৰাকীজনৰ নাম নিধি শৰ্মা বুলি জানিব পৰা গৈছে। তেওঁ চেক্টৰ ৫১ত এটা হোষ্টেল চলায়। তেওঁলোকৰ মহাবিদ্যালয়সমূহৰ সৈতে চুক্তি আছে যাৰ ছাত্ৰবোৰ ইয়াত থাকে। কেইদিনমানৰ বাবে, খাদ্যৰ বিষয়ে এটা ইছ্যু হৈছিল, যাৰ বিষয়ে ল'ৰাবোৰে বহুবাৰ অভিযোগ কৰিছিল। মহিলাগৰাকীয়ে ঘটনাটোৰ বিষয়ে আৰক্ষীক অৱগত কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, কোতৱালী চেক্টৰ-৪৯ত দুয়োপক্ষক মাতি অনা হৈছিল য'ত আলোচনা অনুষ্ঠিত হয়। আৰক্ষীয়ে কোৱা মতে দুয়োপক্ষক সোধা-পোছা কৰা হৈছে। বৰ্তমান দুয়োপক্ষৰ মাজত আলোচনাৰ জৰিয়তে এক সমাধান বিচাৰি উলিওৱা হৈছে।
Published by:Sehnaz Begum
First published:

শেহতীয়া বাতৰি