• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • ৮ কোটি টকাৰ নোট আৰু সোণেৰে সজাই তোলা হৈছে অন্ধ প্ৰদেশৰ ১৩৫ বছৰীয়া এটি মন্দিৰ

৮ কোটি টকাৰ নোট আৰু সোণেৰে সজাই তোলা হৈছে অন্ধ প্ৰদেশৰ ১৩৫ বছৰীয়া এটি মন্দিৰ

অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ এটা মন্দিৰে ইয়াৰ অতিৰিক্ত সজ্জাৰ বাবে নেটিজেনৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে।

অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ এটা মন্দিৰে ইয়াৰ অতিৰিক্ত সজ্জাৰ বাবে নেটিজেনৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে।

নৱৰাত্ৰীৰ বাবে প্ৰশাসকসকলে দেৱীগৰাকীক ৮ কোটি টকাৰ ধন আৰু সোণৰ অলংকাৰেৰে শোভা বঢ়াইছে।

  • Share this:
ভাৰতৰ চৌদিশে অতি উলহ মালহেৰে উদযাপন কৰা হৈছে নৱৰাত্ৰী। সুন্দৰকৈ সজাই তোলা মণ্ডপবোৰে সকলোৰে হৃদয় জয় কৰি আছে। কিন্তু শেহতীয়াকৈ অন্ধ্ৰ প্ৰদেশৰ এটা মন্দিৰে ইয়াৰ অতিৰিক্ত সজ্জাৰ বাবে নেটিজেনৰ দৃষ্টি আকৰ্ষণ কৰিছে। এশ বছৰতকৈও অধিক পুৰণি দেৱী বসৱী কন্যাক পৰমেশ্বৰীৰ মন্দিৰত মুদ্ৰাৰ নোট আৰু সোণেৰে সজাই তোলা হৈছে। মন্দিৰৰ নিয়মীয়া স্থাপত্য নিজৰ মাজতে আকৰ্ষণীয় যদিও নৱৰাত্ৰী উৎসৱৰ সময়ত প্ৰকৃত চকু কপালত তুলিব পৰা কথাটো হ’ল ইয়াৰ সজ্জা। নৱৰাত্ৰীৰ বাবে প্ৰশাসকসকলে দেৱীগৰাকীক ৮ কোটি টকাৰ ধন আৰু সোণৰ অলংকাৰেৰে শোভা বঢ়াইছে। লগত সংযোজন কৰি ক’বলৈ গ’লে কেৱল দেৱীয়েই এই বিলাসীতাৰে সজ্জিত নহয়, মুদ্ৰাৰ নোটেৰে সজাই তোলা হৈছে সমগ্ৰ মন্দিৰটো। গছ আৰু চিলিঙত বাণ্ডিল ওলমি আছে।

এ এন আইৰ অফিচিয়েল টুইটাৰ হেণ্ডেলত শ্বেয়াৰ কৰা হৈছিল এটা ছেট স্নেপ। ইয়াত স্নেপসমূহ চাওক:


অৱশ্যে মন্দিৰটোৱে এনে বিলাসী সজ্জাত বিনিয়োগ কৰাটো এইবাৰ প্ৰথম নহয়। ই এক পৰম্পৰা এতিয়া কিছুদিনৰ বাবে চলি আছে। ইণ্ডিয়া ডট কমৰ মতে, যেতিয়া এই পৰম্পৰা আৰম্ভ হৈছিল, তেতিয়া মন্দিৰটোৰ আৰম্ভণি হৈছিল ১১ লাখ টকাৰে। তেওঁলোকে প্ৰতি বছৰে এই পৰিমাণ বৃদ্ধি কৰিবলৈ চেষ্টা কৰিছে। মন্দিৰ কমিটীয়ে লগতে উল্লেখ কৰিছে যে এই ধন-সোণ জনসাধাৰণৰ আৰু পূজাৰ পিছত তেওঁলোকক ঘূৰাই দিয়া হ’ব আৰু মন্দিৰৰ ন্যাসলৈ নাযাব।



শাৰদ নৱৰাত্ৰীৰ ভৱিষ্যৎ প্ৰজন্ম ভাৰতৰ চৌদিশে দেখিবলৈ পোৱা যায়। নৱৰাত্ৰীলৈকে এই উৎসৱ পালন কৰা হয়। এইবাৰ ২৬ ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা আৰম্ভ হৈছে, আৰু ৫ অক্টোবৰত মহা দশমীৰ সামৰণি পৰিব। হিন্দু পৌৰাণিক কাহিনী অনুসৰি নৱৰাত্ৰিৰ সময়ত দেৱী দুৰ্গা পাৰ্থিৱ বাসস্থানলৈ অৱতৰণ কৰে আৰু তেওঁৰ ভক্তসকলে পূজা কৰি তেওঁৰ আশীৰ্বাদ বিচাৰে।
Published by:Subham Goswami
First published:

শেহতীয়া বাতৰি