• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • Covid Vaccine milestone: ভাৰতত Covid Vaccine প্ৰদানে অতিক্ৰম কৰিলে ১০০ কোটি, ১০ মাহত ১০০ কোটি পালি প্ৰদান...

Covid Vaccine milestone: ভাৰতত Covid Vaccine প্ৰদানে অতিক্ৰম কৰিলে ১০০ কোটি, ১০ মাহত ১০০ কোটি পালি প্ৰদান...

India achieves the major milestone of ‘one billion’ vaccinations: ভাৰতে 'এক বিলিয়ন' টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে। ভাৰতত Covid Vaccine প্ৰদানে অতিক্ৰম কৰিলে ১০০ কোটি পালি, ১০ মাহত ১০০ কোটি পালি প্ৰদান কৰা হৈছে।

India achieves the major milestone of ‘one billion’ vaccinations: ভাৰতে 'এক বিলিয়ন' টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে। ভাৰতত Covid Vaccine প্ৰদানে অতিক্ৰম কৰিলে ১০০ কোটি পালি, ১০ মাহত ১০০ কোটি পালি প্ৰদান কৰা হৈছে।

India achieves the major milestone of ‘one billion’ vaccinations: ভাৰতে 'এক বিলিয়ন' টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে। ভাৰতত Covid Vaccine প্ৰদানে অতিক্ৰম কৰিলে ১০০ কোটি পালি, ১০ মাহত ১০০ কোটি পালি প্ৰদান কৰা হৈছে।

  • Share this:
India achieves the major milestone of ‘one billion’ vaccinations: ভাৰতে 'এক বিলিয়ন' টিকাকৰণৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ মাইলৰ খুঁটি অৰ্জন কৰিছে। ভাৰতত Covid Vaccine প্ৰদানে অতিক্ৰম কৰিলে ১০০ কোটি পালি, ১০ মাহত ১০০ কোটি পালি প্ৰদান কৰা হৈছে।

যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১৮,৪৫৪ টা নতুন সংক্ৰমণৰ ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। পুনৰুদ্ধাৰৰ হাৰ বৰ্তমান ৯৮.১৫%, মাৰ্চ ২০২০-ৰ পিছত সৰ্বাধিক। যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ১৭,৫৬১ জন লোক সুস্থ হৈছে, আৰোগ্যৰ সংখ্যা ৩,৩৪,৯৫,৮০৮ লৈ বৃদ্ধি হৈছে।

সক্ৰিয় ঘটনা মুঠ ঘটনাৰ ১% তকৈ কম, বৰ্তমান ০.৫২%; মাৰ্চ ২০২০-ৰ পিছত সৰ্বনিম্ন। ভাৰতৰ সক্ৰিয় আক্ৰান্ত হৈছে ১,৭৮,৮৩১ জন। সাপ্তাহিক পজিটিভিটি ৰেট (১.৩৪%) যোৱা ১১৮ দিনৰ বাবে ৩% তকৈ কম আছে। যোৱা ৫২ দিনৰ বাবে দৈনিক ইতিবাচকতাৰ হাৰ (১.৪৮%) ৩% তকৈ কম। এতিয়ালৈকে হোৱা মুঠ কভিড পৰীক্ষা হৈছে ৫৯.৫৭ কোটি।
Published by:Kokil Sarma
First published: