• Home
  • »
  • News
  • »
  • nation
  • »
  • নিশাৰ ভিতৰতে এটা ১ কিলোমিটাৰ দীঘল পথ নোহোৱা হৈছে, কোনোবাই খবৰ পালে জনাবচোন ! ক'ত বা গ'ল আমাৰ ৰাস্তাটো: গাঁওবাসীৰ প্ৰশ্ন

নিশাৰ ভিতৰতে এটা ১ কিলোমিটাৰ দীঘল পথ নোহোৱা হৈছে, কোনোবাই খবৰ পালে জনাবচোন ! ক'ত বা গ'ল আমাৰ ৰাস্তাটো: গাঁওবাসীৰ প্ৰশ্ন

মধ্য প্ৰদেশত, চিধি জিলাৰ এখন গাঁৱত এক কিলোমিটাৰ দীঘল পথ ২০ লাখ টকা ব্যয়েৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল,  ৰাতিটোৰ ভিতৰতে সন্ধানহীন হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

মধ্য প্ৰদেশত, চিধি জিলাৰ এখন গাঁৱত এক কিলোমিটাৰ দীঘল পথ ২০ লাখ টকা ব্যয়েৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল,  ৰাতিটোৰ ভিতৰতে সন্ধানহীন হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

মধ্য প্ৰদেশত, চিধি জিলাৰ এখন গাঁৱত এক কিলোমিটাৰ দীঘল পথ ২০ লাখ টকা ব্যয়েৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল,  ৰাতিটোৰ ভিতৰতে সন্ধানহীন হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে।

  • Share this:
মধ্য প্ৰদেশত, চিধি জিলাৰ এখন গাঁৱত এক কিলোমিটাৰ দীঘল পথ ২০ লাখ টকা ব্যয়েৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল,  ৰাতিটোৰ ভিতৰতে সন্ধানহীন হোৱাৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ৰাতিপুৱা, উপ চৰপঞ্চ আৰু গাওঁবাসীয়ে ৰাস্তাটো নাইকিয়া হোৱাৰ বিষয়ে অভিযোগ কৰিবলৈ আৰক্ষী চকীলৈ দৌৰি গৈছিল। ই আৰক্ষী আৰু জনপদ পঞ্চায়তৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াসকলকো আচৰিত কৰি তুলিছে৷ গোটেই ঘটনাটো দুৰ্নীতিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত বুলি কোৱা হৈছে৷ উপ চৰপঞ্চ আৰু গাওঁবাসীয়ে আৰক্ষীক কৈছিল যে বৰষুণত ইয়াৰ পৰা ওলাই অহাটো কঠিন হৈ পৰিছে। তেওঁলোকে অভিযোগ কৰা ঠাইখনত ৰাতিলৈকে এটা ৰাস্তা আছিল। ৰাতিপুৱালৈ অদৃশ্য হৈ গ'ল। যেতিয়া পথ চুৰিৰ ঘটনাক লৈ জনপদ পঞ্চায়তত উপস্থিত হৈছিল, মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াও আচৰিত হৈছিল। জিলা মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াই এইটোও স্বীকাৰ কৰিছিল যে পথ চুৰিৰ অভিযোগ পোৱা গৈছে।

ঘটনাটো জিলাখনৰ মঞ্জৌলী জিলা অঞ্চলৰ মেন্দ্ৰ গ্ৰাম পঞ্চায়তৰ য'ত কাগজত লাখ লাখ টকা ব্যয়েৰে পথটো নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল। কিন্তু বৰষুণে ৰাস্তাৰ বাস্তৱমেৰু মুকলি কৰি তুলিলে। ৰাস্তাৰ গাঁতবোৰত ভৰ্তি বৰষুণৰ পানী গাওঁবাসীৰ বাবে বাহিৰলৈ ওলাই যোৱাটো কঠিন হৈ পৰিছে। গ্ৰাম পঞ্চায়ত কৰ্মীসকলে ইতিমধ্যে ১০ লাখ টকা ব্যয়েৰে ২০১৭ চনত পথ নিৰ্মাণ কৰিছে আৰু ছয় মাহ পিছত ১০ লাখ টকা ব্যয়েৰে পকী পথ নিৰ্মাণ কৰিছে। যেতিয়া বিষয়টো গ্ৰাম পঞ্চায়তৰ উপ চৰপঞ্চ আৰু আৱাসীসকলৰ দৃষ্টিগোচৰ হৈছিল, নিৰ্মাণ সংস্থাটোৱে গোচৰটো ঢাকিবলৈ নিশা কাম কৰিছিল, কিন্তু ৰাতিপুৱা পথটো চুৰি হৈছিল, এতিয়া গ্ৰাম্য বাসিন্দাসকলে জিলা কৰ্তৃপক্ষৰ ওচৰত অভিযোগ কৰিছে যে পথটো চুৰি হৈছে।

গাওঁৰ উপ-চৰপঞ্চজনে কয় যে বাৰ্ড ক্ৰামাক ১৫ ৰ ৰাস্তাটো ৰাতি ভালদৰে নিৰ্মাণ কৰা হৈছিল, কিন্তু যেতিয়া ৰাতিপুৱা ইয়াক চাওঁ, ৰাস্তাটো চুৰি হৈছিল । মই নাজানো কোনে এইটো চুৰি কৰিছিল। এতিয়া মই জিলা কৰ্তৃপক্ষৰ সৈতে গাওঁবাসীৰ সৈতে বিষয়টো জানিবলৈ গৈ আছোঁ, যেতিয়া জনপদ পঞ্চায়ত মঞ্জৌলীত উপস্থিত হৈছিল তেতিয়া মেড্ৰা গাঁৱত পথ চুৰি হোৱাৰ ঘটনা। পঞ্চায়তৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াজনেও প্ৰথমবাৰৰ বাবে বিষয়টো শুনি আচৰিত হৈছিল। তেওঁ কৈছিল যে তেওঁ প্ৰথমবাৰৰ বাবে এনে ধৰণৰ গোচৰৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰিছে। অৱশ্যে, তেওঁ কয় যে পথটো চুৰি হোৱাৰ বিষয়ে গাওঁবাসীয়ে দাখিল কৰা অভিযোগক চুৰি বুলি কোৱাটো সঠিক নহ'ব।
Published by:Kokil Sarma
First published: