• Home
  • »
  • News
  • »
  • mumbai
  • »
  • উদ্ধৱ ঠাকৰে দুবাৰকৈ পদত্যাগ কৰাৰ কথা আছিল, কিন্তু মিত্ৰজোঁটৰ অংশীদাৰসকলে সেয়া হ'বলৈ নিদিলে: সূত্ৰ

উদ্ধৱ ঠাকৰে দুবাৰকৈ পদত্যাগ কৰাৰ কথা আছিল, কিন্তু মিত্ৰজোঁটৰ অংশীদাৰসকলে সেয়া হ'বলৈ নিদিলে: সূত্ৰ

মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাজনৈতিক অস্থিৰতাৰ পিছত দুবাৰকৈ পদত্যাগ কৰাৰ মন স্থিৰ কৰিছিল, কিন্তু দুয়োবাৰ মিত্ৰজোঁটৰ অংশীদাৰসকলে তেনে কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল।

মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাজনৈতিক অস্থিৰতাৰ পিছত দুবাৰকৈ পদত্যাগ কৰাৰ মন স্থিৰ কৰিছিল, কিন্তু দুয়োবাৰ মিত্ৰজোঁটৰ অংশীদাৰসকলে তেনে কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল।

মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাজনৈতিক অস্থিৰতাৰ পিছত দুবাৰকৈ পদত্যাগ কৰাৰ মন স্থিৰ কৰিছিল, কিন্তু দুয়োবাৰ মিত্ৰজোঁটৰ অংশীদাৰসকলে তেনে কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল।

  • Share this:
মহাৰাষ্ট্ৰৰ মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাজনৈতিক অস্থিৰতাৰ পিছত দুবাৰকৈ পদত্যাগ কৰাৰ মন স্থিৰ কৰিছিল, কিন্তু দুয়োবাৰ মিত্ৰজোঁটৰ অংশীদাৰসকলে তেনে কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল। সূত্ৰ অনুসৰি, ২১ জুনত, যেতিয়া ২১ জন বিদ্ৰোহী বিধায়ক চুৰাটলৈ গৈছিল আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে সম্পৰ্ক হেৰুৱাইছিল, পিছদিনা তেওঁ পদত্যাগ কৰিবলৈ মন স্থিৰ কৰিছিল, কিন্তু মিত্ৰজোঁটৰ অংশীদাৰসকলে এনে হ'বলৈ নিদিলে।

সূত্ৰ অনুসৰি, ২১ জুনত শিৱসেনাৰ বিধায়কসকলে বিদ্ৰোহ কৰিছিল। ইয়াৰ পিছত, তেওঁ ৰাজনৈতিক সংকটৰ সমাপ্তিৰ বাবে যথেষ্ট চেষ্টা কৰিছিল কিন্তু কোনো উপায় দেখা নাছিল আৰু একেদিনাই পদত্যাগ কৰিবলৈ সন্মত হৈছিল। অৱশ্যে, এম.ভি.এ.-ৰ সহযোগীসকলে তেওঁক পদত্যাগ নকৰিবলৈ প্ৰেৰিত কৰিছিল।

পদত্যাগ কৰি বালাচাহেব মেম'ৰিয়েল পৰিদৰ্শন কৰাৰ এটা কাৰ্যসূচী আছিল
সূত্ৰ অনুসৰি, উদ্ধৱ ঠাকৰেয়েও ৰাজনৈতিক সংকট সমাধানৰ বাবে বিজেপি নেতাসকলৰ কাষ চাপিছিল। যেতিয়া বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলৰ সৈতে মীমাংসাৰ সকলো পথ বন্ধ কৰা হৈছিল, তেতিয়া তেওঁ ২২ জুনত পদত্যাগ কৰাৰ মন স্থিৰ কৰিছিল। পদত্যাগ কৰাৰ পিছত, তেওঁ সন্ধিয়া শিৱসেনাৰ প্ৰতিষ্ঠাপক বালাচাহেব ঠাকৰেৰ স্মাৰক দৰ্শন কৰাৰ বাবে এটা কাৰ্যসূচীও প্ৰস্তুত কৰিছিল কিন্তু সেয়া হ'ব নোৱাৰিলে। সেইকাৰণেই উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে পূৰ্ব নিৰ্ধাৰিত সময়সূচীৰ অংশ হিচাপে সন্ধিয়া ৫ বজাত দলীয় কৰ্মীসকলক সম্বোধন কৰাৰ কথা আছিল কিন্তু তেওঁ ইয়াক যথেষ্ট পলম কৰিছিল।

সন্ধিয়া তেওঁ এটা ফেচবুক লাইভ সম্বোধন কৰে আৰু পদত্যাগ কৰাৰ ইচ্ছা প্ৰকাশ কৰে। তেওঁ কৈছিল যে যদি বিদ্ৰোহী বিধায়কসকল মুম্বাইলৈ আহে, তেওঁ পদত্যাগ কৰিবলৈ সাজু। ইয়াৰ অলপ পিছতে, উদ্ধৱ ঠাকৰেয়ে মুখ্যমন্ত্ৰীৰ বাসগৃহ বৰ্ষা এৰি তেওঁৰ ব্যক্তিগত বাসগৃহ মাতোশ্ৰীলৈ গুচি যায়।
Published by:Kokil Sarma
First published: