• Home
  • »
  • News
  • »
  • mumbai
  • »
  • Mumbai Bomb Blast Threat: মুম্বাই আৰক্ষীলৈ ফোন, ৩ টা ঠাইত বোমা বিস্ফোৰণৰ ভাবুকি ...

Mumbai Bomb Blast Threat: মুম্বাই আৰক্ষীলৈ ফোন, ৩ টা ঠাইত বোমা বিস্ফোৰণৰ ভাবুকি ...

মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজধানী মুম্বাইৰ তিনিটা ঠাইত বোমাৰ ভাবুকি পোৱা গৈছে। প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, আৰক্ষী নিয়ন্ত্ৰণ কক্ষত এটা ভাবুকিৰ ফোন পোৱা গৈছিল, যাৰ ফলত আন্ধেৰীৰ ইনফিনিটি মল, জুহুৰ পিভিআৰ আৰু ছাণ্টাক্ৰুজত চাহাৰাৰ পঞ্চতাৰকা হোটেল উৰুৱাই দিয়াৰ ভাবুকি দিয়া হৈছিল।

মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজধানী মুম্বাইৰ তিনিটা ঠাইত বোমাৰ ভাবুকি পোৱা গৈছে। প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, আৰক্ষী নিয়ন্ত্ৰণ কক্ষত এটা ভাবুকিৰ ফোন পোৱা গৈছিল, যাৰ ফলত আন্ধেৰীৰ ইনফিনিটি মল, জুহুৰ পিভিআৰ আৰু ছাণ্টাক্ৰুজত চাহাৰাৰ পঞ্চতাৰকা হোটেল উৰুৱাই দিয়াৰ ভাবুকি দিয়া হৈছিল।

মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজধানী মুম্বাইৰ তিনিটা ঠাইত বোমাৰ ভাবুকি পোৱা গৈছে। প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, আৰক্ষী নিয়ন্ত্ৰণ কক্ষত এটা ভাবুকিৰ ফোন পোৱা গৈছিল, যাৰ ফলত আন্ধেৰীৰ ইনফিনিটি মল, জুহুৰ পিভিআৰ আৰু ছাণ্টাক্ৰুজত চাহাৰাৰ পঞ্চতাৰকা হোটেল উৰুৱাই দিয়াৰ ভাবুকি দিয়া হৈছিল।

  • Share this:
মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজধানী মুম্বাইৰ তিনিটা ঠাইত বোমাৰ ভাবুকি পোৱা গৈছে। প্ৰাপ্ত তথ্য অনুসৰি, আৰক্ষী নিয়ন্ত্ৰণ কক্ষত এটা ভাবুকিৰ ফোন পোৱা গৈছিল, যাৰ ফলত আন্ধেৰীৰ ইনফিনিটি মল, জুহুৰ পিভিআৰ আৰু ছাণ্টাক্ৰুজত চাহাৰাৰ পঞ্চতাৰকা হোটেল উৰুৱাই দিয়াৰ ভাবুকি দিয়া হৈছিল।

এই ভাবুকিৰ ফোন পোৱাৰ লগে লগে আৰক্ষী বিভাগো সতৰ্ক হৈ পৰে আৰু এই তিনিটা ঠাই আৰু ইয়াৰ আশে-পাশে থকা অঞ্চলসমূহত নিৰাপত্তা ব্যৱস্থা কঠোৰ কৰা হৈছে। অৱশ্যে, আৰক্ষীয়ে এতিয়ালৈকে সন্দেহজনক একো পোৱা নাই।

আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, তেওঁলোকে নিশা ১০:৩০ বজাত হেল্পলাইন নম্বৰ ১১২ ত এজন অচিনাক্ত ব্যক্তিৰ পৰা ফোন পাইছিল আৰু তেওঁলোকক তিনিটা স্থানত বোমা বিস্ফোৰণৰ সতৰ্কবাণী দিছিল। আৰক্ষীয়ে বৰ্তমান ফোন কৰা জনক চিনাক্ত কৰিবলৈ চেষ্টা কৰি আছে যাতে গোচৰটো সঠিকভাৱে পৰীক্ষা কৰিব পৰা যায়।

দৰাচলতে, সাম্প্ৰতিক সময়ত, মুম্বাই আৰক্ষীয়ে এনে ধৰণৰ বহুতো ভাবুকিপূৰ্ণ ফোন পাই আহিছে, যিটো তদন্তত সম্পূৰ্ণ মিছা বুলি পৰিগণিত হৈছে। ইয়াত প্ৰায় এমাহ আগতে, ছাণ্টাক্ৰুজত বাস কৰা এজন ব্যক্তিয়ে একে ধৰণৰ ভাবুকিৰ ফোন পাইছিল, বোমা বিস্ফোৰণৰ ভাবুকি দিছিল। লোকজনে ছাণ্টাক্ৰুজ আৰক্ষী থানাত এটা অভিযোগ দাখিল কৰি কৈছিল যে ফোন কৰা জনে হোৱাটছএপ কল কৰিছিল আৰু কৈছিল, "বম্ব ব্লাষ্ট কৰনা হে, ইণ্ডিয়া মে তবাহী মচানি হে"। অৱশ্যে, এই ভাবুকি টো সম্পূৰ্ণৰূপে মিছা বুলি পৰিগণিত হৈছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি