• Home
  • »
  • News
  • »
  • mumbai
  • »
  • মুম্বাইৰ ৰাইগড়ত 'হাই এলাৰ্ট'! সমুদ্ৰ উপকূলত দুখনকৈ মাৰণাস্ত্ৰ ভৰ্তি সন্দেহজনক নাও উদ্ধাৰ

মুম্বাইৰ ৰাইগড়ত 'হাই এলাৰ্ট'! সমুদ্ৰ উপকূলত দুখনকৈ মাৰণাস্ত্ৰ ভৰ্তি সন্দেহজনক নাও উদ্ধাৰ

এই নাওবোৰত জিলেটিন ষ্টিক, তিনিটা একে-৪৭ ৰাইফল আৰু কাৰ্ট্ৰিজো পোৱা গৈছে। আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, জিলাখনৰ হৰিহৰেশ্বৰ সমুদ্ৰ উপকূলত দুখন সন্দেহজনক নাও পোৱা গৈছে, যাৰ ওপৰত এই একে-৪৭ বোৰ ৰখা হৈছিল।

এই নাওবোৰত জিলেটিন ষ্টিক, তিনিটা একে-৪৭ ৰাইফল আৰু কাৰ্ট্ৰিজো পোৱা গৈছে। আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, জিলাখনৰ হৰিহৰেশ্বৰ সমুদ্ৰ উপকূলত দুখন সন্দেহজনক নাও পোৱা গৈছে, যাৰ ওপৰত এই একে-৪৭ বোৰ ৰখা হৈছিল।

মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰায়গড়ত হয়তো এটা ডাঙৰ ষড়যন্ত্ৰ পৰিকল্পনা কৰা হৈছে। ইয়াত দুখন সন্দেহজনক নাওৰ পৰা একে-৪৭ ৰাইফল আৰু বিস্ফোৰক সামগ্ৰী উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। এই নাওবোৰত জিলেটিন ষ্টিক, তিনিটা একে-৪৭ ৰাইফল আৰু কাৰ্ট্ৰিজো পোৱা গৈছে।

  • Share this:
মুম্বাইৰ চুবুৰীয়া ৰাইগড় জিলাৰ সাগৰৰ পাৰত দুখন সন্দেহজনক নাও পোৱা গৈছে। এই নাওখনৰ পৰা একে-৪৭ ৰাইফল আৰু অন্যান্য অস্ত্ৰ আৰু কাৰ্ট্ৰিজ উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। উদ্ধাৰ হোৱা নাওখন এখন মাছ ধৰা নাও যিখন বহুদিন ধৰি সাগৰৰ পাৰত গোপনে আছিল। সেই নাওখনত কোনো নাছিল। যেতিয়া ওচৰৰ মাছমৰীয়াসকলে নাওখনৰ ওচৰত উপস্থিত হৈছিল, তেওঁলোকে বিষয়টো সন্দেহজনক পাইছিল আৰু আৰক্ষীক অৱগত কৰিছিল। বৰ্তমান আৰক্ষী ঘটনাস্থলীত আছে।

আৰক্ষীৰ আইজি সঞ্জয় মোহিতে কৈয় যে আমি উপকূলীয় অঞ্চলত সতৰ্ক হৈ থাকিবলৈ নিৰ্দেশ দিছো। নৌসেনা আৰু উপকূলৰক্ষী বাহিনীৰ সৈতে যোগাযোগত থকা হৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰ এটিএছৰ মুৰব্বী বিনীত আগৰৱালা আৰু তেওঁৰ দল ঘটনাস্থলীলৈ ৰাওনা হৈছে। এ টি এছ দলটোও কিছু সময়ৰ ভিতৰতে ঘটনাস্থলীত উপস্থিত হ'ব।


মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰায়গড়ত হয়তো এটা ডাঙৰ ষড়যন্ত্ৰ পৰিকল্পনা কৰা হৈছে। ইয়াত দুখন সন্দেহজনক নাওৰ পৰা একে-৪৭ ৰাইফল আৰু বিস্ফোৰক সামগ্ৰী উদ্ধাৰ কৰা হৈছে। এই নাওবোৰত জিলেটিন ষ্টিক, তিনিটা একে-৪৭ ৰাইফল আৰু কাৰ্ট্ৰিজো পোৱা গৈছে। আৰক্ষীয়ে জনোৱা অনুসৰি, জিলাখনৰ হৰিহৰেশ্বৰ সমুদ্ৰ উপকূলত দুখন সন্দেহজনক নাও পোৱা গৈছে, যাৰ ওপৰত এই একে-৪৭ বোৰ ৰখা হৈছিল। আৰক্ষীয়ে অঞ্চলটোত 'হাই এলাৰ্ট' ঘোষণা কৰিছে। ইয়াৰ লগতে, অনুসন্ধান অভিযানো আৰম্ভ কৰা হৈছে। চাৰিওফালৰ লোকসকলক প্ৰশ্ন কৰাৰ পিছত, এইটো নিশ্চিত কৰা হৈছে যে নাওখনত কোনো সন্দেহজনক ব্যক্তিক অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ কঢ়িয়াই নিয়া দেখা গৈছে নেকি। ২০০৮ চনৰ ২৬ নৱেম্বৰত মুম্বাইত সংঘটিত সন্ত্ৰাসবাদী আক্ৰমণত সন্ত্ৰাসবাদীয়ে নাৱেৰে মুম্বাইত প্ৰৱেশ কৰিছিল। এনে পৰিস্থিতিত, নিৰাপত্তা সংস্থাবোৰ সতৰ্ক হৈ আছে যে এইটো কোনো ডাঙৰ ষড়যন্ত্ৰৰ লক্ষণ নেকি!
Published by:Subham Goswami
First published: