• Home
  • »
  • News
  • »
  • mumbai
  • »
  • Rat Bite: মৃত্য়ুদূত হৈ আহিছিল এটা নিগনি ! হাস্পতালৰ ICUত সোমাই নিগনিয়ে কামুৰিলে যুৱকক , মাত্ৰ ২৪ বছৰ বয়সতে অকালতে প্ৰাণ হেৰুৱালে তেওঁ...

Rat Bite: মৃত্য়ুদূত হৈ আহিছিল এটা নিগনি ! হাস্পতালৰ ICUত সোমাই নিগনিয়ে কামুৰিলে যুৱকক , মাত্ৰ ২৪ বছৰ বয়সতে অকালতে প্ৰাণ হেৰুৱালে তেওঁ...

দুৰ্ভাগ্যবশতঃ মুম্বাইৰ ঘাটকোপাৰ অঞ্চলৰ মুম্বাই পৌৰ নিগমৰ ৰাজাৱাড়ী চিকিৎসালয়ৰ আইচিইউত ভেণ্টিলেটৰত নিগনিয়ে চকুৰ পতাত কামোৰা ৰোগীজনৰ মৃত্যু হৈছে।

দুৰ্ভাগ্যবশতঃ মুম্বাইৰ ঘাটকোপাৰ অঞ্চলৰ মুম্বাই পৌৰ নিগমৰ ৰাজাৱাড়ী চিকিৎসালয়ৰ আইচিইউত ভেণ্টিলেটৰত নিগনিয়ে চকুৰ পতাত কামোৰা ৰোগীজনৰ মৃত্যু হৈছে।

দুৰ্ভাগ্যবশতঃ মুম্বাইৰ ঘাটকোপাৰ অঞ্চলৰ মুম্বাই পৌৰ নিগমৰ ৰাজাৱাড়ী চিকিৎসালয়ৰ আইচিইউত ভেণ্টিলেটৰত নিগনিয়ে চকুৰ পতাত কামোৰা ৰোগীজনৰ মৃত্যু হৈছে।

  • Share this:
দুৰ্ভাগ্যবশতঃ মুম্বাই(Mumbai)ৰ ঘাটকোপাৰ অঞ্চলৰ মুম্বাই পৌৰ নিগমৰ ৰাজাৱাড়ী চিকিৎসালয়ৰ আইচিইউত ভেণ্টিলেটৰত নিগনিয়ে(rat) চকুৰ পতাত কামোৰা ৰোগীজনৰ মৃত্যু হৈছে। কুৰ্লাৰ কামানি কমপ্লেক্সত বাস কৰা শ্ৰীনিবাস য়ালপাক তিনিদিন আগতে উশাহৰ সমস্যা হোৱাৰ বাবে ৰাজাৱাড়ী চিকিৎসালয়ত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল। শ্ৰীনিবাস য়াল্লাপাৰ বয়স আছিল ২৪ বছৰ। শ্ৰীনিবাসক আইচিইউত ভৰ্তি কৰোৱা হৈছিল।

শ্ৰীনিবাসৰ আত্মীয়সকলে মঙলবাৰে ৰাতিপুৱা তেওঁৰ এটা চকুৰ কাষৰ পৰা তেজ ৰক্তক্ষৰণ হোৱা দেখি লগে লগে চিকিৎসালয় প্ৰশাসনক এই বিষয়ে কৈছিল। যেতিয়া চকুটো পৰীক্ষা কৰা হৈছিল, এইটো পোহৰলৈ আহিছিল যে নিগনিয়ে চকুৰ পতাত কামোৰাৰ কাৰণে এনে হৈছে। বিএমচিৰ মেয়ৰ কিশোৰী পেডনেকাৰে ঘটনাটোৰ পিছত তদন্তৰ নিৰ্দেশ দিছিল। শ্ৰীনিবাস য়ালাপ্পাৰ চকুত মঙলবাৰে পুৱা প্ৰায় ৩ বজাত নিগনিয়ে কামুৰিছিল। চিকিৎসালয়ত সংঘটিত ঘটনাক লৈ ৰোগীৰ আত্মীয়সকলৰ মনত যথেষ্ট অসন্তুষ্টি আছে।

চিকিৎসালয়খনৰ আইচিইউ বিভাগটো তলৰ মহলাত আছে। ইয়াত নিগনিৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ বহুত বেছি। চাৰি বছৰ আগতে কান্দিভলী অঞ্চলৰ শতাব্দী চিকিৎসালয়ত একে ধৰণৰ ঘটনা সংঘটিত হৈছিল। শতাব্দী চিকিৎসালয়ৰ গোচৰত চিকিৎসালয় প্ৰশাসনৰ অৱহেলাও হৈছিল। এই ৰাজাৱাড়ী চিকিৎসালয়ৰ গোচৰটোত লজ্জাজনক অৱহেলাও হৈছে। মাজনিশা নিগনিয়ে ৰোগীৰ চকু কাটি পেলাইছিল আৰু পুৱা আত্মীয়সকলে কোৱাৰ সময়ত চিকিৎসালয় প্ৰশাসনে ইয়াক লক্ষ্য কৰিছিল। নাৰ্চ, চিকিৎসক, কৰ্মচাৰীসকলে গোটেই ৰাতি চিকিৎসালয়ত কি কৰি আছিল বুলি প্ৰশ্ন কৰিছে আত্মীয়ই?

চকুটো বাচি গৈছিল, কিন্তু প্ৰাণ হেৰুৱাইছিল
চিকিৎসকসকলে পৰীক্ষা কৰিছিল আৰু দেখিছিল যে চকুটো বাচি গৈছে। নিগনিটোৰৱে চকুৰ পতাৰ তলত কামুৰিছিল। চকুৰ ভিতৰত কোনো আঘাত নাছিল। কিন্তু ৰোগীজনক বচাব নোৱাৰিলে। মেয়ৰ কিশোৰী পেডনেকাৰে কৈছিল যে তলৰ মহলাত থকা স্বত্বেও চিকিৎসালয়খনৰ আইচিইউ বিভাগ সকলো ফালৰ পৰা বন্ধ হৈ আছে। সম্ভৱতঃ বৰষুণৰ কাৰণে দুৱাৰৰ মাজৰ ব্যৱধানৰ পৰা নিগনিটো আহিছে। কিন্তু আমি নিশ্চিতভাৱে এনে ঘটনা বাৰে বাৰে সংঘটিত হোৱা প্ৰতিহত কৰিবলৈ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰিম। বিএমচিৰ অতিৰিক্ত আয়ুক্ত সুৰেশ কাকানীয়েও কালি তদন্তৰ নিৰ্দেশ দিছিল।
Published by:Kokil Sarma
First published: