• Home
  • »
  • News
  • »
  • mumbai
  • »
  • Covid-19: মুম্বাইত ক'ৰোনা বিস্ফোৰণ, নতুন আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ৫০% বৃদ্ধি ...

Covid-19: মুম্বাইত ক'ৰোনা বিস্ফোৰণ, নতুন আক্ৰান্তৰ সংখ্যা ৫০% বৃদ্ধি ...

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, বৃহস্পতিবাৰে সমগ্ৰ দেশতে ১৩,৩১৩ জন নতুন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াৰ উপৰিও, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ক'ৰোনাৰ ফলত ৩৮ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। এই সংখ্যাটো বৃহস্পতিবাৰে ৰাতিপুৱা ৮ বজাৰ আগৰ ২৪ ঘণ্টাৰ বাবে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, বৃহস্পতিবাৰে সমগ্ৰ দেশতে ১৩,৩১৩ জন নতুন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াৰ উপৰিও, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ক'ৰোনাৰ ফলত ৩৮ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। এই সংখ্যাটো বৃহস্পতিবাৰে ৰাতিপুৱা ৮ বজাৰ আগৰ ২৪ ঘণ্টাৰ বাবে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, বৃহস্পতিবাৰে সমগ্ৰ দেশতে ১৩,৩১৩ জন নতুন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াৰ উপৰিও, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ক'ৰোনাৰ ফলত ৩৮ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। এই সংখ্যাটো বৃহস্পতিবাৰে ৰাতিপুৱা ৮ বজাৰ আগৰ ২৪ ঘণ্টাৰ বাবে।

  • Share this:
মহাৰাষ্ট্ৰত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ঘটনাৰ সংখ্যা অভূতপূৰ্বভাৱে বৃদ্ধি পাইছে। প্ৰতিবেদন অনুসৰি, মুম্বাইত ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ নতুন ঘটনাত ৫০ শতাংশ বৃদ্ধি হৈছে। সমগ্ৰ মহাৰাষ্ট্ৰৰ পৰা ক'ৰোনা সংক্ৰমণৰ ৫ হাজাৰৰো অধিক নতুন ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত, কেৱল মুম্বাইত ১,৬৪৮ জন নতুন কোভিড-19 আক্ৰান্ত পোৱা গৈছে।

স্বাস্থ্য মন্ত্ৰালয়ে প্ৰকাশ কৰা তথ্য অনুসৰি, বৃহস্পতিবাৰে সমগ্ৰ দেশতে ১৩,৩১৩ জন নতুন ক'ৰোনা আক্ৰান্তৰ খবৰ পোৱা গৈছে। ইয়াৰ উপৰিও, যোৱা ২৪ ঘণ্টাত ক'ৰোনাৰ ফলত ৩৮ জন লোকৰ মৃত্যু হৈছে। এই সংখ্যাটো বৃহস্পতিবাৰে ৰাতিপুৱা ৮ বজাৰ আগৰ ২৪ ঘণ্টাৰ বাবে। দেশত সক্ৰিয় ক'ৰোনা ৰোগীৰ সংখ্যা প্ৰায় ৮৪ হাজাৰলৈ বৃদ্ধি হৈছে। দেশত বৰ্ধিত ক'ৰোনা ঘটনাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কেন্দ্ৰীয় স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী মনসুখ মাণ্ডৱিয়াই আজি এক পৰ্যালোচনা বৈঠক অনুষ্ঠিত কৰিছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: