• Home
  • »
  • News
  • »
  • mumbai
  • »
  • OMICRONৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি আজিৰে পৰা মহাৰাষ্ট্ৰত নৈশ সান্ধ্য আইন ! বিয়াত ১০০জন লোকৰ উপস্থিতিৰ অনুমতি, জানক নতুন Guideline ...

OMICRONৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি আজিৰে পৰা মহাৰাষ্ট্ৰত নৈশ সান্ধ্য আইন ! বিয়াত ১০০জন লোকৰ উপস্থিতিৰ অনুমতি, জানক নতুন Guideline ...

অ'মিক্ৰনৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ পিছত আজিৰ পৰা মহাৰাষ্ট্ৰত নিশাৰ কাৰফিউ (Maharashtra Night Curfew) জাৰি কৰা হৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰে জাৰি কৰা নতুন নিৰ্দেশনা (New Guideline of Coronavirus)ত কোৱা হৈছে যে নিশা ৯ বজাৰ পৰা পুৱা ৬ বজালৈ কাৰফিউ অব্যাহত থাকিব।

অ'মিক্ৰনৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ পিছত আজিৰ পৰা মহাৰাষ্ট্ৰত নিশাৰ কাৰফিউ (Maharashtra Night Curfew) জাৰি কৰা হৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰে জাৰি কৰা নতুন নিৰ্দেশনা (New Guideline of Coronavirus)ত কোৱা হৈছে যে নিশা ৯ বজাৰ পৰা পুৱা ৬ বজালৈ কাৰফিউ অব্যাহত থাকিব।

অ'মিক্ৰনৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ পিছত আজিৰ পৰা মহাৰাষ্ট্ৰত নিশাৰ কাৰফিউ (Maharashtra Night Curfew) জাৰি কৰা হৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰে জাৰি কৰা নতুন নিৰ্দেশনা (New Guideline of Coronavirus)ত কোৱা হৈছে যে নিশা ৯ বজাৰ পৰা পুৱা ৬ বজালৈ কাৰফিউ অব্যাহত থাকিব।

  • Share this:
অ'মিক্ৰনৰ বৰ্ধিত ঘটনাৰ পিছত আজিৰ পৰা মহাৰাষ্ট্ৰত নিশাৰ কাৰফিউ (Maharashtra Night Curfew) জাৰি কৰা হৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰ চৰকাৰে জাৰি কৰা নতুন নিৰ্দেশনা (New Guideline of Coronavirus)ত কোৱা হৈছে যে নিশা ৯ বজাৰ পৰা পুৱা ৬ বজালৈ কাৰফিউ অব্যাহত থাকিব। এই সময়ছোৱাত, ৰাজ্যখনৰ যিকোনো ঠাইত ৫ জনতকৈ অধিক লোক এটা স্থানত একত্ৰিত হ'ব নোৱাৰিব। চৰকাৰে কঠোৰভাৱে কৈছে যে ক'ৰোনা নিয়ম (Corona rules) উলংঘা কৰিলে ৫০০ টকাৰ জৰিমনা ভৰিব। একে সময়তে, অনুষ্ঠানটোত নিয়ম ভংগ কৰাৰ বাবে আয়োজকসকলে ৫০ হাজাৰ টকালৈকে জৰিমনা পৰিশোধ কৰিব লগা হ'ব পাৰে।

আনহাতে, ১০০ জন লোকক ইনড'ৰ বিবাহত উপস্থিত থাকিবলৈ অনুমতি দিয়া হ'ব, ২৫০ জন লোকক আউটড'ৰ বিবাহত উপস্থিত থাকিবলৈ অনুমতি দিয়া হ'ব। ইয়াৰ উপৰিও, জিম, স্পা হোটেল, থিয়েটাৰ আৰু চিনেমা হল ৫০ শতাংশ আসনেৰে খুলিব পাৰিব। নতুন নিৰ্দেশনাখনে অন্যান্য সামাজিক, ৰাজনৈতিক, ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰা ১০০ জনলোকৰ অধিক হ'ব নালাগে, আৰু ২৫০ ৰো অধিক লোকক মুকলি স্থানত উপস্থিত থাকিবলৈ অনুমতি দিয়া নহ'ব।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published: