• Home
  • »
  • News
  • »
  • mumbai
  • »
  • Mumbai Covid-19 Update: মুম্বাইত ৪৯০ টা ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা, মহাৰাষ্ট্ৰত ১,২০১ জন লোক সংক্ৰমিত...

Mumbai Covid-19 Update: মুম্বাইত ৪৯০ টা ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ ঘটনা, মহাৰাষ্ট্ৰত ১,২০১ জন লোক সংক্ৰমিত...

Maharashtra Coronavirus Update: মুম্বাইত বৃহস্পতিবাৰে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Mumbai Coronavirus Cases) ৪৯০ টা ঘটনা সংঘটিত হৈছে। সমগ্ৰ মহাৰাষ্ট্ৰত ১,২০১ জন লোক সংক্ৰমিত হৈছে।

Maharashtra Coronavirus Update: মুম্বাইত বৃহস্পতিবাৰে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Mumbai Coronavirus Cases) ৪৯০ টা ঘটনা সংঘটিত হৈছে। সমগ্ৰ মহাৰাষ্ট্ৰত ১,২০১ জন লোক সংক্ৰমিত হৈছে।

Maharashtra Coronavirus Update: মুম্বাইত বৃহস্পতিবাৰে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Mumbai Coronavirus Cases) ৪৯০ টা ঘটনা সংঘটিত হৈছে। সমগ্ৰ মহাৰাষ্ট্ৰত ১,২০১ জন লোক সংক্ৰমিত হৈছে।

  • Share this:
মুম্বাইত বৃহস্পতিবাৰে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ (Mumbai Coronavirus Cases) ৪৯০ টা ঘটনা সংঘটিত হৈছে। সমগ্ৰ মহাৰাষ্ট্ৰত ১,২০১ জন লোক সংক্ৰমিত হৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰত ৪৮ দিনত সৰ্বাধিক সংখ্যক ঘটনা নথিভুক্ত হোৱাৰ দিনা মুম্বাইত বহুতো ঘটনা পোহৰলৈ আহিছে। চহৰখনে আগৰ দিনতকৈ ১৬০ টা বেছি ঘটনা নথিভুক্ত কৰিছে। অৱশ্যে, কোভিড-19-ৰ পৰা মৃত্যুৰ এটাও ঘটনা পোহৰলৈ অহা নাই। কিন্তু মহাৰাষ্ট্ৰত ৮ টা মৃত্যু নথিভুক্ত কৰা হৈছে। চহৰখনে সোমবাৰে ২০৪ টা ঘটনাৰ প্ৰতিবেদন দিছিল য'ত মঙলবাৰে ৩২৭ টা ঘটনা ৰখা হৈছে।

বৃহস্পতিবাৰে মহাৰাষ্ট্ৰত অ'মিক্ৰণ ভেৰিয়েণ্টৰ (Maharashtra Omicron Case Update) এটাও ঘটনা প্ৰতিবেদিত হোৱা নাই। এতিয়ালৈকে ৰাজ্যখনত এই নতুন প্ৰকাৰটোৰ ৬৫ টা গোচৰ পঞ্জীয়ন কৰা হৈছে। ইয়াৰ ভিতৰত, ৩৫ জন লোকক তেওঁলোকৰ পৰীক্ষাৰ প্ৰতিবেদন নিগেটিভ প্ৰকাশ হোৱাৰ পিছত চিকিৎসালয়ৰ পৰা অব্যাহতি দিয়া হৈছে। মুম্বাইত ৪৯০ টা ঘটনা ৰখাৰ সৈতে, চহৰখনত এতিয়ালৈকে মুঠ ঘটনাৰ সংখ্যা ৭ লাখ ৬৮ হাজাৰ ১৪৮ লৈ বৃদ্ধি পাইছে আনহাতে এতিয়ালৈকে ১৬,৩৬৬ জন লোকে প্ৰাণ হেৰুৱাইছে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
Published by:Kokil Sarma
First published:

শেহতীয়া বাতৰি