• Home
  • »
  • News
  • »
  • mumbai
  • »
  • Maharashtra Crisis: মহাৰাষ্ট্ৰত শীঘ্ৰেই ফ্ল'ৰ টেষ্ট অনুষ্ঠিত হ'ব পাৰে ! বিজেপিয়ে সিন্দে গোটৰ সৈতে চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে- সূত্ৰ

Maharashtra Crisis: মহাৰাষ্ট্ৰত শীঘ্ৰেই ফ্ল'ৰ টেষ্ট অনুষ্ঠিত হ'ব পাৰে ! বিজেপিয়ে সিন্দে গোটৰ সৈতে চৰকাৰ গঠনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে- সূত্ৰ

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলক উপাধ্যক্ষৰ জাননীৰ উত্তৰ দিবলৈ ১২ জুলাইলৈকে সময় দিছে। সূত্ৰই কৈছে যে উদ্ধৱ ঠাকৰে নেতৃত্বাধীন মহা বিকাশ আঘাড়ী চৰকাৰে শীঘ্ৰেই সদনৰ মজিয়াত সংখ্যাগৰিষ্ঠতা প্ৰমাণ কৰিব লাগিব।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলক উপাধ্যক্ষৰ জাননীৰ উত্তৰ দিবলৈ ১২ জুলাইলৈকে সময় দিছে। সূত্ৰই কৈছে যে উদ্ধৱ ঠাকৰে নেতৃত্বাধীন মহা বিকাশ আঘাড়ী চৰকাৰে শীঘ্ৰেই সদনৰ মজিয়াত সংখ্যাগৰিষ্ঠতা প্ৰমাণ কৰিব লাগিব।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ে মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলক উপাধ্যক্ষৰ জাননীৰ উত্তৰ দিবলৈ ১২ জুলাইলৈকে সময় দিছে। সূত্ৰই কৈছে যে উদ্ধৱ ঠাকৰে নেতৃত্বাধীন মহা বিকাশ আঘাড়ী চৰকাৰে শীঘ্ৰেই সদনৰ মজিয়াত সংখ্যাগৰিষ্ঠতা প্ৰমাণ কৰিব লাগিব।

  • Share this:
উচ্চতম ন্যায়ালয়ে মহাৰাষ্ট্ৰৰ বিদ্ৰোহী বিধায়কসকলক উপাধ্যক্ষৰ জাননীৰ উত্তৰ দিবলৈ ১২ জুলাইলৈকে সময় দিছে। সূত্ৰই কৈছে যে উদ্ধৱ ঠাকৰে নেতৃত্বাধীন মহা বিকাশ আঘাড়ী চৰকাৰে শীঘ্ৰেই সদনৰ মজিয়াত সংখ্যাগৰিষ্ঠতা প্ৰমাণ কৰিব লাগিব। মহাৰাষ্ট্ৰৰ ৰাজ্যপাল ভগত সিং কোশিয়াৰীয়ে ৰাজ্যখনত চলি থকা ৰাজনৈতিক অস্থিৰতাৰ স্বতঃপ্ৰণোদিত ভাৱে বিবেচনা কৰি ফ্ল'ৰ টেষ্টৰ নিৰ্দেশ দিব পাৰে। সোমবাৰৰ উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ নিৰ্দেশৰ পিছত বিজেপি উৎসাহিত আৰু শিৱসেনাৰ একনাথ সিন্দে গোটৰ সৈতে মিত্ৰতা কৰি চৰকাৰ গঠন কৰাৰ বিষয়ে আত্মবিশ্বাসী।

উচ্চ পদস্থ সূত্ৰই কৈছে যে উদ্ধৱ ঠাকৰে চৰকাৰৰ মজিয়া পৰীক্ষাৰ দাবীও ১১ জুলাইৰ আগতে কৰা হ'ব পাৰে, যিহেতু উচ্চতম ন্যায়ালয়ত শুনানিৰ পৰৱৰ্তী তাৰিখ। লগতে কৈছে যে সিন্দে গোটে কিছুমান কাৰিকৰী বিষয়ত জ্যেষ্ঠ অধিবক্তাসকলৰ সৈতে পৰামৰ্শ লৈ আছে আৰু সেইবোৰ সোনকালেই সমাধান কৰা হ'ব। অন্যান্য বিকল্পবোৰৰ ভিতৰত আছে একনাথ সিন্দে গোট বা বিজেপিৰ দ্বাৰা ফ্ল'ৰ টেষ্ট দাবী কৰা। অৱশ্যে, সূত্ৰই কৈছে যে ৰাজ্যপালে ফ্ল'ৰ টেষ্টৰ বাবে বিধানসভাৰ অধিৱেশন আহ্বান কৰাৰ সম্ভাৱনা অধিক।

আন কোনো দলৰ সৈতে একত্ৰিত হোৱাটো সিন্দে গোটৰ বাবে এটা বিকল্প নেকি?
আন কোনো দলৰ সৈতে একত্ৰিত হোৱাটো সিন্দে গোটৰ বাবে এটা বিকল্প নেকি? বিজেপিৰ উচ্চ পদস্থ সূত্ৰই কৈছিল যে একত্ৰীকৰণৰ প্ৰয়োজন নাই কিয়নো সিন্দে গোটটো "মূল শিৱসেনা" আছিল। "শিৱসেনা বিভক্ত হৈছে আৰু সিন্দেৰ সংখ্যাগৰিষ্ঠতা আছে। গতিকে, তেওঁলোক হৈছে মূল শিৱসেনা।" ৰাজ ঠাকৰেৰ মহাৰাষ্ট্ৰ নৱনিৰ্মাণ সেনাৰ (এমএনএছ) সৈতে সিন্দে যোৱাৰ উৰাবাতৰিৰ বিষয়ে কি? "তেওঁলোকে (বিদ্ৰোহী বিধায়ক) কেতিয়াও নাযাব," সূত্ৰই কয়।

ফ্ল'ৰ টেষ্টৰ সময়ত উপাধ্যক্ষই বিৰোধীৰ ৰণনীতি নষ্ট কৰিব পাৰে নেকি? বিজেপিৰ সূত্ৰই কৈছে যে উপাধ্যক্ষজনে আইন বিৰোধী একো কৰিবলৈ সাহস নকৰে। যদি তেওঁ তেনেকুৱা কিবা কৰে, ৰাজ্যপালে এজন প্ৰটেম বক্তা নিযুক্ত কৰিব পাৰে। তেন্তে উদ্ধৱ চৰকাৰে বিষয়টোৰ ওপৰত আইনীভাৱে কাম কৰিব পাৰিবনে? এক সূত্ৰই কৈছে, "যদি এনে হয়, তেন্তে তেওঁলোকে এইটো কৰিব, কিন্তু আমি ইয়াৰ বাবে সাজু থাকিম।"
Published by:Kokil Sarma
First published: