• Home
  • »
  • News
  • »
  • mumbai
  • »
  • Mumbai Coronavirus News: মুম্বাইত Omicronৰ বি.এ.4 উপ-প্ৰকাৰৰ তিনিটা আৰু বি.এ.5-ৰ এটা কেছ পোৱা গৈছে ...

Mumbai Coronavirus News: মুম্বাইত Omicronৰ বি.এ.4 উপ-প্ৰকাৰৰ তিনিটা আৰু বি.এ.5-ৰ এটা কেছ পোৱা গৈছে ...

মুম্বাইত, ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ Omicron প্ৰকাৰৰ বি.এ.4 উপ-প্ৰকাৰৰ তিনিটা ঘটনা আৰু বি.এ.5 উপ-প্ৰকাৰৰ এটা ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে আৰু এই সকলো ৰোগী ৰোগৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে।

মুম্বাইত, ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ Omicron প্ৰকাৰৰ বি.এ.4 উপ-প্ৰকাৰৰ তিনিটা ঘটনা আৰু বি.এ.5 উপ-প্ৰকাৰৰ এটা ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে আৰু এই সকলো ৰোগী ৰোগৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে।

মুম্বাইত, ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ Omicron প্ৰকাৰৰ বি.এ.4 উপ-প্ৰকাৰৰ তিনিটা ঘটনা আৰু বি.এ.5 উপ-প্ৰকাৰৰ এটা ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে আৰু এই সকলো ৰোগী ৰোগৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে।

  • Share this:
মুম্বাইত, ক'ৰোনা ভাইৰাছ সংক্ৰমণৰ Omicron প্ৰকাৰৰ বি.এ.4 উপ-প্ৰকাৰৰ তিনিটা ঘটনা আৰু বি.এ.5 উপ-প্ৰকাৰৰ এটা ঘটনা প্ৰতিবেদিত হৈছে আৰু এই সকলো ৰোগী ৰোগৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে। মহাৰাষ্ট্ৰৰ স্বাস্থ্য বিভাগে সোমবাৰে এই তথ্য দিছে। বি.এ.4 আৰু বি.এ.5 হৈছে ক'ৰোনা ভাইৰাছৰ অতি সংক্ৰামক অমিক্ৰন প্ৰকাৰৰ উপপ্ৰকাৰ। দেশখনত অমিক্ৰনৰ ফলত বিশ্বব্যাপী মহামাৰীৰ তৃতীয় ঢৌ আছিল।

স্বাস্থ্য বিভাগে কৈছে যে পৌৰ নিগম পৰিচালিত কস্তুৰবা চিকিৎসালয়ৰ পৰীক্ষাগাৰৰ এক প্ৰতিবেদনে নিশ্চিত কৰিছে যে মহানগৰৰ তিনিজন ৰোগীৰ ক্ষেত্ৰত বি.এ.4 আৰু এজনৰ ক্ষেত্ৰত বি.এ.5 পোৱা গৈছে। তেওঁ কৈছে যে চাৰিজন ৰোগীৰ মাজৰ দুগৰাকী ছোৱালী আৰু দুজন পুৰুষ আছিল। ছোৱালীৰ বয়স ১১ বছৰৰ ভিতৰত আৰু পুৰুষৰ বয়স ৪০ ৰ পৰা ৬০ বছৰৰ ভিতৰত। বিভাগটোৱে কয়, "সকলো ৰোগীয়ে ঘৰৰ বিচ্ছিন্নতাৰ ম্যাদ সম্পূৰ্ণ কৰিছে আৰু ৰোগটোৰ পৰা আৰোগ্য হৈছে।"

ইফালে, মহাৰাষ্ট্ৰই সোমবাৰে কোভিড-১৯ৰ ১,৮৮৫ টা নতুন ঘটনাৰ প্ৰতিবেদন দিছে, যাৰ ফলত ৰাজ্যখনত মুঠ সংক্ৰমণৰ সংখ্যা ৭৯,১২,৪৬২ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে আৰু আৰু এজন ৰোগীৰ মৃত্যু হোৱাৰ পিছত মুঠ মৃত্যুৰ সংখ্যা ১,৪৭,৮৭১ জনলৈ বৃদ্ধি পাইছে।
Published by:Kokil Sarma
First published: