• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • Colours and Personality: প্রিয় ৰংবোৰে আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব সম্পর্কে কি কয়? জানিলে অবাক হ'ব !

Colours and Personality: প্রিয় ৰংবোৰে আপোনাৰ ব্যক্তিত্ব সম্পর্কে কি কয়? জানিলে অবাক হ'ব !

ৰং আৰু ব্যক্তিত্ব

ৰং আৰু ব্যক্তিত্ব

Colours and Personality: বহুলোকে নাজানে যে আমাৰ পচন্দৰ ৰঙেও আমাৰ ব্যক্তিত্ব (Personality) নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰে।

  • Share this:
আমি সকলোৱে বিভিন্ন ৰঙ (Colour)ৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত। কিন্তু বহুলোকে নাজানে যে আমাৰ পচন্দৰ ৰঙেও আমাৰ ব্যক্তিত্ব (Personality) নিৰ্ধাৰণ কৰিব পাৰে। আমি ভাল পোৱা ৰংটো বাছনি কৰাৰ আঁৰত কেনে ধৰণৰ ব্যক্তিত্ব লুকাই আছে জানোঁ আহক।

বেঙুনীয়া (Purple)

যিসকল বেঙুনীয়াৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হয় তেওঁলোকে প্ৰকৃততে জীৱনত মানসিক সুৰক্ষা বিচাৰে। তেওঁলোক সাধাৰণতে ভাল মনৰ লোক আৰু কিছু পৰিমাণে পাৰফেকচনিষ্ট। তেওঁলোক নিশ্চিতভাৱে এজন ভাল পৰ্যবেক্ষক আৰু সৃষ্টিশীল মনৰ অধিকাৰী।

ক'লা (Black)

যিসকলে ক'লা পছন্দ কৰে তেওঁলোকে তেওঁলোকৰ গোপনীয়তাক অতি গুৰুত্বসহকাৰে লয়। তেওঁলোক নম্ৰ। তেওঁলোকৰ জীৱনত আত্ম-নিয়ন্ত্ৰণ আছে আৰু যদি তেওঁলোকে কিবা এটাত মনোনিৱেশ কৰে, তেওঁলোকে ইয়াক এৰি দিয়ে।

ধূষৰ (Grey)

ধূষৰ (Grey) ৰং প্ৰেমীসকল প্ৰায়ে অতি শান্ত হয়। তেওঁলোকে শিষ্টাচাৰৰ বিষয়ে সাৱধান। যদি তেওঁলোকে কূটনীতিৰ কামত যোগদান কৰে, তেওঁলোকে ভাল প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ সক্ষম হ'ব। তেওঁলোকে নিজৰ পৃথিৱীৰ সৈতে ব্যস্ত থাকিবলৈ ভাল পায়।

বগা (White)

বগা (বগা) যিসকলে বগা ভাল পায় তেওঁলোক অতি সৰল আৰু নিয়মবোৰ অনুসৰণ কৰিবলৈ ভাল পায়। তেওঁলোকৰ নিজৰ বাবে বহুতো প্ৰত্যাশা আছে। তেওঁলোকৰ আত্ম-নিয়ন্ত্ৰণ প্ৰশংসনীয় কিন্তু তেওঁলোকক প্ৰায়ে মানুহে ভুল বুজে। অতীতৰে পৰা এইটো কোৱা হৈছিল যে বগা ৰং প্ৰেমীসকল জ্ঞানৰ উপাসক।

ৰঙা (Red) 

ৰঙা (Red) ৰং প্ৰেমীসকল অতি মনোযোগী আৰু দৃঢ় প্ৰতিজ্ঞ। কিন্তু তেওঁলোক উৎসাহী আৰু পৰিশ্ৰমী। তেওঁলোক তেওঁলোকৰ চাৰিওফালৰ লোকসকলৰ প্ৰতি সহানুভূতিশীল। তেওঁলোক নিশ্চিতভাৱে শক্তিশালী, আত্মবিশ্বাসী আৰু সাহসী প্ৰকৃতিৰ। তেওঁলোক স্বাভাৱিকতে নেতা হ'বলৈ যোগ্য।

গুলপীয়া (Pink)

গুলপীয়া (Pink) যিসকলে গুলপীয়া পছন্দ কৰে তেওঁলোক বুদ্ধিমান আৰু যত্নশীল। গুলপীয়া প্ৰেমীসকল অতি সহানুভূতিশীল আৰু সহজে আনক উপকাৰ কৰে। তেওঁলোকে শান্তি আৰু নিৰ্জনতা ভাল পায়।

নীলা (Blue)

নীলা (Blue) ৰং যিসকলে ভাল পায় তেওঁলোকে বন্ধুসকলক তেওঁলোকৰ হৃদয়ৰ খুব ওচৰত ৰাখে। এই প্ৰকৃতিৰ লোকে নিজৰ তুলনাত আনৰ ক্ষেত্ৰত অধিক চিন্তিত হয়। তেওঁলোক  ন্যায়পৰায়ণ হয়।

সেউজীয়া (Green)

যিসকল লোক সেউজীয়া (Green)ৰ প্ৰতি আকৰ্ষিত হয় তেওঁলোকে একেবাৰে বিশৃংখলতা ভাল নাপায়। তেওঁলোকে জীৱনৰ সৰু সৰু বস্তুৰ বিষয়ে বেছি চিন্তা নকৰে।

কমলা (Orange)

কমলা প্ৰেমীসকল আশাবাদী। তেওঁলোক দল নিৰ্মাণত মহান আৰু কোনো চাপত কেতিয়াও আতংকিত নহয়। এনে লোকসকল সামাজিক আৰু প্ৰায়ে সমস্যা সমাধানৰ ক্ষেত্ৰত পাৰ্গত হয়।
Published by:Manjumoni Borah
First published:

শেহতীয়া বাতৰি