• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • এই নম্বৰটো ম'বাইলত সংৰক্ষণ কৰক, এটা কলত SBI সম্পৰ্কীয় বহুতো কাম কৰিব পাৰে ...

এই নম্বৰটো ম'বাইলত সংৰক্ষণ কৰক, এটা কলত SBI সম্পৰ্কীয় বহুতো কাম কৰিব পাৰে ...

দেশৰ সৰ্ববৃহৎ চৰকাৰী বেংক, ভাৰতীয় ষ্টেট বেংক (SBI)য়ে ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলৰ বাবে মোবাইলত কেইবাটাও সেৱা মুকলি কৰিছে। গ্ৰাহকে ঘৰত বহি থাকোতে ফোন কল এটাত বহুতো সেৱা লাভ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, টোল ফ্ৰী নম্বৰ 1800 1234-ত ফোন কৰি আপোনাৰ বেঙ্ক একাউণ্টৰ বেলেন্স জানিব পাৰে।

দেশৰ সৰ্ববৃহৎ চৰকাৰী বেংক, ভাৰতীয় ষ্টেট বেংক (SBI)য়ে ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলৰ বাবে মোবাইলত কেইবাটাও সেৱা মুকলি কৰিছে। গ্ৰাহকে ঘৰত বহি থাকোতে ফোন কল এটাত বহুতো সেৱা লাভ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, টোল ফ্ৰী নম্বৰ 1800 1234-ত ফোন কৰি আপোনাৰ বেঙ্ক একাউণ্টৰ বেলেন্স জানিব পাৰে।

দেশৰ সৰ্ববৃহৎ চৰকাৰী বেংক, ভাৰতীয় ষ্টেট বেংক (SBI)য়ে ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলৰ বাবে মোবাইলত কেইবাটাও সেৱা মুকলি কৰিছে। গ্ৰাহকে ঘৰত বহি থাকোতে ফোন কল এটাত বহুতো সেৱা লাভ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, টোল ফ্ৰী নম্বৰ 1800 1234-ত ফোন কৰি আপোনাৰ বেঙ্ক একাউণ্টৰ বেলেন্স জানিব পাৰে।

  • Share this:
যদি আপুনি ও এছ.বি.আই.-ৰ গ্ৰাহক, আপুনি ঘৰত বহি বহুতো সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে। আপুনি আপোনাৰ বেংক একাউণ্ট বেলেন্সৰ লগতে আগৰ ৫ টা লেনদেনৰ বিষয়েও তথ্য প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। আপুনি ইয়াৰ বাবে বেংকৰ টোল ফ্ৰী নম্বৰত কল কৰিব লাগে। আপুনি এই নম্বৰত মেচেজ কৰি আপোনাৰ বেঙ্ক একাউণ্টৰ বেলেন্স বিৱৰণো প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।

এছবিআইয়ে তেওঁলোকৰ অফিচিয়েল টুইটাৰ হেণ্ডেলত টুইট কৰিছে। গতিকে আপুনি কি নম্বৰত কল কৰিব লাগিব জনাও আহক।

এই নম্বৰত কল কৰক
দেশৰ সৰ্ববৃহৎ চৰকাৰী বেংক, ভাৰতীয় ষ্টেট বেংক (SBI)য়ে ইয়াৰ গ্ৰাহকসকলৰ বাবে মোবাইলত কেইবাটাও সেৱা মুকলি কৰিছে। এতিয়া গ্ৰাহকে ঘৰত বহি থাকোতে ফোন কলএটাত বহুতো সেৱা লাভ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ বাবে, আপুনি এছ.বি.আই.-ৰ টোল ফ্ৰী নম্বৰ 1800 1234-ত ফোন কৰি আপোনাৰ বেঙ্ক একাউণ্টৰ বেলেন্স জানিব পাৰে।

ইয়াৰ লাভালাভবোৰ জানক
>> আপুনি এই নম্বৰত মেচেজ কৰি আপোনাৰ বেঙ্ক একাউণ্টৰ বেলেন্স বিৱৰণো প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে।
>>আপুনি টোল ফ্ৰী নম্বৰত কল কৰি এটিএম কাৰ্ড পুনৰ ইছ্যু কৰিব পাৰে

>> আপুনি এই নম্বৰত ফোন কৰি বৰ্তমানৰ কাৰ্ডখন ব্লক কৰিবও পাৰে।
>> এই নম্বৰটোৱে আপোনাক এটিএমৰ পিন নম্বৰ সৃষ্টি কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে।
>> এ.টি.এম. কাৰ্ড খন ব্লক হোৱাৰ পিছত আপুনি নতুন এটিএম কাৰ্ড এখনৰ বাবে একেটা নম্বৰৰ সহায় ল'ব পাৰে।
Published by:Kokil Sarma
First published: