• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • 'দৰমহা কম..'! ঘৰৰ বিচনা-পত্ৰ লৈ অফিচতে থাকিবলৈ ল'লে এইগৰাকী কৰ্মচাৰীয়ে...

'দৰমহা কম..'! ঘৰৰ বিচনা-পত্ৰ লৈ অফিচতে থাকিবলৈ ল'লে এইগৰাকী কৰ্মচাৰীয়ে...

কৰ্মচাৰীজনে দাবী কৰে যে, কামৰ তুলনাত তেওঁ দৰমহা যথেষ্ট কমকৈ লাভ কৰে। গতিকে এই সিদ্ধান্ত ল'লে।

কৰ্মচাৰীজনে দাবী কৰে যে, কামৰ তুলনাত তেওঁ দৰমহা যথেষ্ট কমকৈ লাভ কৰে। গতিকে এই সিদ্ধান্ত ল'লে।

কৰ্মচাৰীজনে দাবী কৰে যে, কামৰ তুলনাত তেওঁ দৰমহা যথেষ্ট কমকৈ লাভ কৰে। গতিকে এই সিদ্ধান্ত ল'লে।

  • Share this:
দৰমহা কম! বহুবাৰ দৰমহা বঢ়াবলৈ কৰ্তৃপক্ষক অনুৰোধ জনাইছিল যদিও দিয়া নাছিল কোনো গুৰুত্ব। অৱশেষত কৰ্মচাৰীজনে ল'লে প্ৰতিবাদৰ এক অভিনৱ পন্থা। ঘৰৰ বিচনা পত্ৰ লৈ উপস্থিত হ'ল অফিচত।

কৰ্মচাৰীজনে কৈছিল যে, তেওঁৰ দৰমহা ইমান কম যে তেওঁ এটা ভাড়াঘৰত থাকিব নোৱাৰে। সেয়েহে তেওঁ অফিচলৈ নিজেই বিচনা এখন আনি লৈছে। তেওঁ ডেস্কৰ তলত থকা স্লিপিং বেগত শুবলৈ লৈছে।

এই ঘটনা সংঘটিত হৈছে আমেৰিকাত। চাইমন নামৰ এজন ব্যক্তিয়ে টিকটকত এটা ভিডিঅ' আপলোড কৰিছিল আৰু ঘটনাটোৰ বিষয়ে কৈছিল।

তেওঁ কয় যে ঘৰৰ পৰা নিজৰ সকলো সামগ্ৰী লৈ অফিচতে থাকিবলৈ আহিছে কাৰণ তেওঁ কাৰ্যালয়ৰ পৰা পৰ্যাপ্ত দৰমহা নাপায়। যাৰ ফলত ভাড়াঘৰ লবলৈ তেওঁৰ সমস্যা হয়। চাইমনৰ মতে, তেওঁৰ বেছিভাগ সহকৰ্মীয়ে ঘৰৰ পৰা কাম কৰি আছে। অফিচটো খালী, সেয়েহে তেওঁলোকৰ ইয়াত থাকিবলৈ পৰ্যাপ্ত ঠাই আছে।

চাইমনে তেওঁৰ কাৰ্যালয়ৰ কেবিনত কাপোৰৰ বেগ, টোপনিৰ বেগ আদি ৰাখিছিল আৰু ইয়াক এটা কোঠাৰ দৰে সজাই লৈছিল। তেওঁলোকে অফিচৰ বাথৰুমটো গা ধুবলৈ আৰু তেওঁলোকৰ খাদ্য সামগ্ৰীবোৰ কাৰ্যালয়ৰ ফ্ৰিজত ৰাখিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰিছিল। অৱশ্যে, কেৱল ৩-৪ দিনৰ পিছতে চাইমনক কাৰ্যালয় ত্যাগ কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছিল। একে সময়তে, এইচ.আৰ.-য়ে তেওঁক ছচিয়েল মিডিয়াত শ্বেয়াৰ কৰা অফিচৰ ভিডিও আঁতৰাবলৈ কৈছিল।
Published by:Himangshu Bhuyan
First published: