உங்கள் மாவட்டத்தைத் தேர்வுசெய்க

    • Home
    • »
    • News
    • »
    • lifestyle
    • »
    • Lifestyle : মহিলাসকলে বৃহস্পতিবাৰে চুলি ধুব নালাগে! কাৰণটো জানি আচৰিত হ'ব...

    Lifestyle : মহিলাসকলে বৃহস্পতিবাৰে চুলি ধুব নালাগে! কাৰণটো জানি আচৰিত হ'ব...

    Don't wash hair on Thursday : নানানটা বিশ্বাসৰ ভিতৰত, আজি আমি এনে কেইটামান বিশ্বাসৰ ওপৰত কথা ক'ম যিবোৰ অতি সাধাৰণ। সপ্তাহৰ সাত দিনৰ ভিতৰত বৃহস্পতিবাৰে (Thursday) এনে এটা দিন য'ত বহুতো কাম কৰা সাধাৰণতে নিষিদ্ধ বা আপুনি ক'ব পাৰে যে এনে কাম বৰ্জন কৰা হয়।

    Don't wash hair on Thursday : নানানটা বিশ্বাসৰ ভিতৰত, আজি আমি এনে কেইটামান বিশ্বাসৰ ওপৰত কথা ক'ম যিবোৰ অতি সাধাৰণ। সপ্তাহৰ সাত দিনৰ ভিতৰত বৃহস্পতিবাৰে (Thursday) এনে এটা দিন য'ত বহুতো কাম কৰা সাধাৰণতে নিষিদ্ধ বা আপুনি ক'ব পাৰে যে এনে কাম বৰ্জন কৰা হয়।

    Don't wash hair on Thursday : নানানটা বিশ্বাসৰ ভিতৰত, আজি আমি এনে কেইটামান বিশ্বাসৰ ওপৰত কথা ক'ম যিবোৰ অতি সাধাৰণ। সপ্তাহৰ সাত দিনৰ ভিতৰত বৃহস্পতিবাৰে (Thursday) এনে এটা দিন য'ত বহুতো কাম কৰা সাধাৰণতে নিষিদ্ধ বা আপুনি ক'ব পাৰে যে এনে কাম বৰ্জন কৰা হয়।

    • Share this:
    Don't wash hair on Thursday : হিন্দু ধৰ্ম (Hindu Religion)ত বহু ধৰণৰ বিশ্বাস আছে। যিবোৰ আপুনি সময়ে সময়ে পঢ়িবলৈ পায়। নানানটা বিশ্বাসৰ ভিতৰত, আজি আমি এনে কেইটামান বিশ্বাসৰ ওপৰত কথা ক'ম যিবোৰ অতি সাধাৰণ। সপ্তাহৰ সাত দিনৰ ভিতৰত বৃহস্পতিবাৰে (Thursday) এনে এটা দিন য'ত বহুতো কাম কৰা সাধাৰণতে নিষিদ্ধ বা আপুনি ক'ব পাৰে যে এনে কাম বৰ্জন কৰা হয়।

    হিন্দু ধৰ্ম (Hindu Religion)ত বিশ্বাস কৰা হয় যে বৃহস্পতিবাৰে মহিলাসকলে চুলি ধুব নালাগে ( (Hair washing))। বৃহস্পতিবাৰে লক্ষ্মী-নাৰায়ণৰ দিন বুলি কোৱা হয়।  সেয়েহে এই  দিনটোত নিষিদ্ধ কাম কৰিলে মা-লক্ষ্মী আৰু ভগৱান বিষ্ণু দুয়োকে অপমান কৰা হয়। লগতে মঙলবাৰ আৰু শনিবাৰে চুলি, নখ আৰু দাড়ি কাটিব নালাগে। কি কাৰণে এইসমূহ কাম কৰিব নালাগে তাৰ আঁৰৰ বিষয়ে জানোঁ আহক।

    বৃহস্পতিবাৰে চুলি কিয় ধুব নালাগে ?

    জ্যোতিষ শাস্ত্ৰ অনুসৰি বৃহস্পতিক মহিলাৰ ৰাশিফলত স্বামী আৰু সন্তান প্ৰাপ্তিৰ কাৰক বুলি গণ্য কৰা হয়। বৃহস্পতিবাৰে মহিলাই চুলি ধুলে তেওঁলোকৰ গুৰুক দুৰ্বল কৰে। যাৰ প্ৰভাৱ মহিলাগৰাকীৰ স্বামী আৰু সন্তানৰ লগতে পৰিয়ালৰ আন লোকসকলকৰ ওপৰতো পৰে। সেইকাৰণে মহিলাসকলে বৃহস্পতিবাৰে চুলি ধোৱা পৰিহাৰ কৰিব লাগে। একে সময়তে বৃহস্পতিবাৰে চুলি কটাক লৈও একেই যুক্তি দিয়া হয়। বৃহস্পতিবাৰে নখ কাটিলে ধন-ধানৰ ক্ষতি হয়। যাৰ ফলত ঘৰৰৰ অৰ্থনৈতিক অৱস্থা দুৰ্বল হয়।

    বৃহস্পতিবাৰে ঘৰৰ মজিয়া নমচিব-

    বাস্তু শাস্ত্ৰৰ মতে গুৰুক ঈশান কোণৰ স্বামী বুলি গণ্য কৰা হয়। ঈশান কোণক ধৰ্ম আৰু শিক্ষাৰ দিশ বুলি গণ্য কৰা হয়। এই কোণৰ সম্পৰ্ক শিশুৰ সৈতে জড়িত। এই দিনটোত ঘৰ মচিলে ঈশান কোণ দুৰ্বল হয় আৰু শিশুৰ ওপৰত বিৰূপ প্ৰভাৱ পেলায়।

    প্ৰতিকাৰ-

    – এই দিনটোত মহিলাসকলৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত নিষিদ্ধ কাম কৰা পৰিহাৰ কৰা উচিত।
    - বৃহস্পতিক সন্তুষ্ট কৰিবলৈ, হালধীয়া কাপোৰ পিন্ধি ভগৱান বিষ্ণুৰ উপাসনা কৰিব লাগে।
    - হালধীয়া ৰঙৰ ভোগ ভগৱানক অৰ্পণ কৰক।

    Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese
    Published by:Manjumoni Borah
    First published: