• Home
  • »
  • News
  • »
  • lifestyle
  • »
  • মহিলাসকলে এই আঁচনিৰ জৰিয়তে পাব ৩৬০০ টকাৰ পেঞ্চন ! জানক কোনে এই সুবিধা লাভ কৰিব ?

মহিলাসকলে এই আঁচনিৰ জৰিয়তে পাব ৩৬০০ টকাৰ পেঞ্চন ! জানক কোনে এই সুবিধা লাভ কৰিব ?

চৰকাৰে দৰিদ্ৰ মহিলাসকলক অৰ্থনৈতিকভাৱে শক্তিশালী কৰিব বিচাৰে। বিহাৰ চৰকাৰে তেনে এটা আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে। বছৰি ৩৬০০/- টকা আৰু এই ধন দৰিদ্ৰ মহিলাৰ একাউণ্টত জমা কৰা হয়।

চৰকাৰে দৰিদ্ৰ মহিলাসকলক অৰ্থনৈতিকভাৱে শক্তিশালী কৰিব বিচাৰে। বিহাৰ চৰকাৰে তেনে এটা আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে। বছৰি ৩৬০০/- টকা আৰু এই ধন দৰিদ্ৰ মহিলাৰ একাউণ্টত জমা কৰা হয়।

চৰকাৰে দৰিদ্ৰ মহিলাসকলক অৰ্থনৈতিকভাৱে শক্তিশালী কৰিব বিচাৰে। বিহাৰ চৰকাৰে তেনে এটা আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে। বছৰি ৩৬০০/- টকা আৰু এই ধন দৰিদ্ৰ মহিলাৰ একাউণ্টত জমা কৰা হয়।

  • Share this:
কেন্দ্ৰীয় আৰু কেইবাখনো ৰাজ্য চৰকাৰে মহিলাসকলক আৰ্থিকভাৱে শক্তিশালী কৰাৰ বাবে কেইবাটাও আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে। এই আঁচনিৰ জৰিয়তে, চৰকাৰে দৰিদ্ৰ মহিলাসকলক অৰ্থনৈতিকভাৱে শক্তিশালী কৰিব বিচাৰে। বিহাৰ চৰকাৰে তেনে এটা আঁচনি আৰম্ভ কৰিছে। বছৰি ৩৬০০/- টকা আৰু এই ধন দৰিদ্ৰ মহিলাৰ একাউণ্টত জমা কৰা হয়। যদি আপুনিও এই আঁচনিৰ সুবিধা ল'ব বিচাৰে। গতিকে এই আঁচনিখনৰ বিষয়ে জানো আহক...

৩৬০০/-  ৰাজ্য চৰকাৰৰ আঁচনিখনৰ নাম হৈছে লক্ষ্মীবাই সামাজিক সুৰক্ষা আঁচনি। মহিলাসকলক প্ৰতি মাহে ৩০০/- টকা। বাৰ্ষিক ভিত্তিত ৩৬০০। এই আঁচনিখন লাভ কৰিবলৈ, মহিলাসকলৰ নিম্নতম বয়স ১৮ বছৰ হ'ব লাগিব আৰু তেওঁ বিহাৰৰ স্থায়ী বাসিন্দা হ'ব লাগিব।

আঁচনিখন - লক্ষ্মীবাই সামাজিক সুৰক্ষা আঁচনিখন বিহাৰ চৰকাৰৰ সামাজিক সুৰক্ষা বিভাগৰ দ্বাৰা পৰিচালিত হয়। য'ত বিহাৰত বাস কৰা মহিলাসকলক আৰ্থিক সাহায্য প্ৰদান কৰা হয়। ইয়াৰ উপৰিও, ৰাজ্যখনত বিপিএল শ্ৰেণীৰ অন্তৰ্গত মহিলাসকলও লাভান্বিত হয়।

আঁচনিখনৰ লাভালাভ কেনেদৰে প্ৰাপ্ত কৰিব - যদি আপুনি এই আঁচনিত টকা ল'ব বিচাৰে, আপোনাৰ বয়স ১৮ বছৰতকৈ অধিক হ'ব লাগে। একে সময়তে, মহিলাগৰাকীৰ পৰিয়ালৰ বাৰ্ষিক উপাৰ্জন ৬০ হাজাৰ টকা বা তাতকৈ কম হ'ব লাগে। এই আঁচনিৰ সুবিধা সমূহ লাভ কৰিবলৈ আপুনি অনলাইন আৰু অফলাইন দুয়োটা পদ্ধতি প্ৰয়োগ কৰিব পাৰে।

Read all News in Assamese, Assam News Today, Entertainment News in Assamese, Business News in Assamese, Sports News in Assamese, Health News in Assamese, India News in Assamese

এই নথিপত্ৰবোৰ আঁচনিখনত বিনিয়োগ কৰিব লাগিব
আধাৰ কাৰ্ড
বাসস্থানৰ প্ৰমাণপত্ৰ
বিপিএল ৰেচন কাৰ্ড
ম'বাইল নম্বৰ
বেঙ্ক একাউণ্টৰ বিৱৰণ
পাছপোৰ্ট আকাৰৰ ফটো
ইমেইল আইডি
পৰিচয় পত্ৰ
স্বামীৰ মৃত্যুৰ প্ৰমাণপত্ৰ
বয়সৰ প্ৰমাণপত্ৰ
উপাৰ্জনৰ প্ৰমাণপত্ৰ
Published by:Kokil Sarma
First published: